Türü Nedir Ve Ötmüyor

Ömer Kaan Kaya

Forum Sakini
Merhaba benim profil resmimde olan full sarı kuşumu bugün kuscuya verdim diğer kusuda erkek kuşların yanına saldım aldığım kuş ise bu 20 tl verdim benimkinin üstüne bride bu aldığım mavi kuşun türü nedir? Ve disinin yanına yeni erkek koyduğum için mi ötmüyor lar mavi kus ve yesil sari yani disi kusum da ötmüyor şuan yeni oldukları için mi?
Full sarı :Erkek
Yeşil Sarı :Dişi
Mavi:Erkek(YENİ)

Disinin otmemesindeki sebep yeni erkek geldiği içinmi, erkeğin otmemesi sebebide yeni ortama ve yeni bir dişi olduğu için mi yanında?

27392737273827392740

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Bana iri çek gibi geldiler. Dediğiniz gibi parçalı sarı yeşil olan dişi, mavi spangle olan erkek.
İkisi de aşırı kızgın görünüyor. Alıştıklarında bol bol ötme ve zamanı geldiğinde üreme olacaktır.

**kafes temizliği zamanınız gelmiş gibi sanki :)

Oyla 0

Ömer Kaan Kaya

Forum Sakini
Bana iri çek gibi geldiler. Dediğiniz gibi parçalı sarı yeşil olan dişi, mavi spangle olan erkek.
İkisi de aşırı kızgın görünüyor. Alıştıklarında bol bol ötme ve zamanı geldiğinde üreme olacaktır.

**kafes temizliği zamanınız gelmiş gibi sanki :)

Kuşçu mavi kuşa yeni erkeğe jumbo kırığı dedi 80liraya aldım kuscuda tanıdığımız birisi yakından kuscuda disi jumbo kırıklarınin yanına salmistim sakindiler arada gaag seyi oluyordu fakat normaldi ama şimdi bazen yan yana duruyorlar birsey yapamdan fakat disi bir tunekte ise erkeği yanına ucurttugumda karşıdaki tunekten gagasina vuruyor erkeğin veya vucudunda bir yere fakat çiftleşme istiyormuş gibi davranmıyor normal yanına uçtu diye vuruyor sanırım alışamadıgindan henüz

Oyla 0

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Jumbo kırması büyük ihtimal ama çok iri bir kuş değil onu söyleyebilirim fotoğraflardan. Vurması normal gagasına ya da vücuduna. Alışacaklardır. 80 lira normal bir fiyat. Güle güle besleyin :)

Oyla 0

Ömer Kaan Kaya

Forum Sakini
Jumbo kırması büyük ihtimal ama çok iri bir kuş değil onu söyleyebilirim fotoğraflardan. Vurması normal gagasına ya da vücuduna. Alışacaklardır. 80 lira normal bir fiyat. Güle güle besleyin :)

Baktım jumbo kırığı birsey merak ediyorum dişi normal muhabbet erkek jumbo kırığı yavru alırsam hangi yavrular alırım size gore en çok ne renklerde yavru verir jumbo jumbo kırığı veya direk mi normal muhabbet kuşu gelir?

Oyla 0

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
İkisi de baskın mutasyonlar değil. Anne babalarını bilmiyorum kuşların bu nedenle tahmini gelebilecek renkleri ve mutasyonları söyleyeyim.
Dişiniz çekinik bir parçalı olduğu için erkek gibi spangle ama sarı renklerde gelebilir. Dişi gibi parçalı gelebilir. Bir ihtimal çift faktör dedikleri düz beyaz ya da düz sarı yavru gelebilir.
Renk olarak daha çok annenin renkleri gelecektir. Mutasyon olarak ise erkek ağırlıklı görülebilir. Gen havuzunu bilmediğimiz için sürpriz bebekler olabilir :)

Oyla 0

Ömer Kaan Kaya

Forum Sakini
Sağolsun şimdi biryerde kafam karıştı yani benim erkek muhabbetim jumbo kırığı değil mi?? Fakat çok çok çok eminim normak muhabbet olmadığına jumbo kırığı olduğuna

Ve son olarak birsey sormak istiyorum disiye parmağımı yaklastirinca kafesin içinden ve direk dışından geceleri çoğunlukla hatta neredeyse herzaman hava kararirken karardiktan sonra yapıyor bunu normal muhabbet tutuyorum bunun kadar fazla acıtmıyor bunun kadar vahşi olmuyor bu dişi den eş olur mu ki274127422743

Oyla 0

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Evet jumbo kırığı. Isırması normal. Alışkın değiller ve dişiler iyi ısırır. Neden olmasın ki iyi bir anne adayı olabilir :)

Oyla 0

Ömer Kaan Kaya

Forum Sakini
Sizce Çift Olurlar mı yavru alabilir miyim?

Şuan ikiside kizismis durumda fakat jumbo kırığı sakin şekilde duruyor tek yaptığı sanırım ortama alışıyor ortama alışmaya çalışıyor doğru mudur?
Kizismalari es tutmaları için etken mi dir?

Oyla 0

Ömer Kaan Kaya

Forum Sakini
Erkek disinin yanına gelmeye çalışıyor dışı ise erkek nereden çıkacaksa oraya gidip yanına çıkartmıyor sizce alismadiklari için mi erkek istenmick gibi değilde

Oyla 0

Ömer Kaan Kaya

Forum Sakini
Okaliptus Karışımlı Muhabbet Kuşu Yemi Yararlı mıdır okaliptus yaprağınin faydaları nelerdir kuşlar icin?

Oyla 0

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Bana 1 yaşına yakın geldi göz etrafı tüyü çekilmesinden dolayı. Genç kuş diyelim :)
5 aylıktan büyük gibi geldi bana. Okaliptus yaprağı sindirime iyi geliyor kuşlarda. Ayrıca tüketmeyi seviyorlar. Antiseptik bir ürün olduğundan kuşlara iyi gelmektedir. Birde yaprakları bit uzaklaştırmak için kullanıldığını biliyoruz.

Oyla 0