Tüy dökme dönemi

emrzdl

iyikus.com Üyesi
Merhaba. Bir süre önce muhabbet kuşumun dışkısı hakkında bir konu açmıştım. Bununla birlikte o gün tüy dökmeye başladı. Tüylerini çok döktüğü için hergün altını değiştiriyordum. Dışkısı için de mayadan probiyotik yapmam önerildi. Bu dönemde vücudu değişikliğe uğradığı için hayvan elime aldığımda tüy gibi kaldı. Bütün gün tüyleriyle uğraşıyor. Davranışları da önceye göre daha asabi, kafesini hiç elletmiyor. Bu dönemde direncinin düşmemesi için ona nasıl yardımcı olabilirim?

Bir diğer soru ise dışkısı için 2-3 kere hamur mayasından probiyotik yaparak suluğuna koydum. (Su içtiğinden emin değilim) İnternetten sipariş ettiğim Röhnfried Entrobac ürünü geldi. Onu da suyuna mı katayım ve su bir kaç gün durabilir mi yoksa suyu değiştirmem mi gerekiyor?

Şimdiden yardımınız için teşekkürler.

Evet memnunum. Versele laga bütün ürünlerinde mamaya katmayı tavsiye ediyor. Ama suya katılmaz diye bir şey yok. Suya katan bir çok kişiyi biliyorum. Bende suya katıp kullanıyorum faydasınıda gördüm....
online petshopu arayıp sorduğumda ben üstünde yazanı söylüyorum dedi, teşekkürler abi :D pek mama yemiyorlar benimkiler

Oyla 0
Röhnfried B vitamini bugün geldi. Kullanırken kaç damla damlatmak uygundur acaba?

Oyla 0
B vitaminleri diğerlerine göre ağır ürünler bu nedenle 5-6 damla üstü önerilmiyor. 1 lt 15 ml önermiş ürün ama sizin kuş sayınız fazla değil.

Oyla 0