Versele Laga Orlux Gold Patee ( Muhabbet Kuşu Maması )

Ben de zamaninda orlux ve versele-laga isimlerine guvenerek ilk tercihimi bunlardan yana kullandim. Frutti patee ve gold patee var elimde.
Bizim oglanin en sevdigi seylerden birisi nijer tohumudur, bunun icindekilere bakiyor, citliyor sonra tukurup kenara birakiyor bize bakiyor "hayirdir?" diye.
Cok ugrastik ama sevdiremedik, yediremedik ne yapsak.
Diger markalarin mamalarinda bu problemi yasamiyorum ama ozellikle meyve aromali versele laga urunlerinde bi problem var, vebaymis gibi kaciyor cocuk. VAM, nutribird, orlux patee ler, hepsi icin gecerli.

Ben de Verseleyi yedirememiştim,Cede’ye de bayılıyor tam tersi.İçindeki nijeri bile yememesi ilginç gerçekten.Tek olumsuz tarafı Cede’den sonra ev yapımı mamadan soğuması oldu.İyi mi ettim almakla kötü mü bilemiyorum.

Cede bana klasik deyim olarak; cici bebe bisküvisini unufak edilmiş hali gibi geliyor :D Kuş olsam bende Cede yerdim ne diyeyim:)

Versele konusunda ki durumlarınız şaşırtıyor beni ama, bende de tam tersi, Cede den daha çok seviyorlar Verseleyi:)

Özellikle yavrular bayılıyor:)

Hatta soyle diyeyim; siz anlayin.
Oturdugum yerde bir bahcem var, 6-7 kisilik bir saksagan ailesi var hemen verandamin onundeki agacta 11-12 senedir burdalar bunlari da devamli beslerim, goreceli olarak alisiklar bize. Yanlarinda da sabah daha erkenci bir serce grubu var.
Saksaganlar acana tavuk & balik kopek mamasi, ceviz, cekirdek vs severek goturuyorlar, bahceye turlu turlu yerlere gomup sakliyorlar sonra yemek icin ama verselenin meyve aromali urunlerini yemiyorlar kesinlikle.
Serceler de herseyi yiyor bi tek VL iclerindeki nijer tohumu, kirmizi/turuncu/yesil peletleri yemiyorlar. B14, C19 farketmiyor. Bunlari porsiyon porsiyon yakindaki bi okul bahcesine birakiyoruz artik tuketmek icin, guvercinler yutulacak boyutta herseyi yiyorlar secmeden.

Açıkçası hangi kaliteli ürünü seviyorlarsa onu vermek daha doğru tabiki, Verseleye takılmanın manası yok:) Ben kalite konusunda biraz takıntılı olduğum için, ya sevecekler ya sevecekler mottosu üzerinden savaş açıyprum kuşlarıma :D

Sonra gözlerime bakıp

-Paşam, ne yaptın ettin mecbur bıraktın ya bize bu ürünü helal olsun

Diyorlar.

Bende onlara diyorum, helal olsun:)

Cede bana klasik deyim olarak; cici bebe bisküvisini unufak edilmiş hali gibi geliyor :D Kuş olsam bende Cede yerdim ne diyeyim:)

Versele konusunda ki durumlarınız şaşırtıyor beni ama, bende de tam tersi, Cede den daha çok seviyorlar Verseleyi:)

Özellikle yavrular bayılıyor:)
Koku ve görüntü kesinlikle öyle.Ben saman gibi müsli,Bulut Cede yiyor,burnuma mis gibi kokmuyor değil yani :LOL:

Verseleye takılmanın manası yok:) Ben kalite konusunda biraz takıntılı olduğum için, ya sevecekler ya sevecekler mottosu üzerinden savaş açıyprum kuşlarıma :D
Kalite konusunda bizim cocuklar bizle ayni fikirde degiller o halde :P

Nutribird b14 u koydum 2 haftadir duruyor, oyle ki yemlige kokusu sinmis heralde; o yemligin icinden yem yememeye basladi yemligi degistirdim dun.
Onune psittacus koyduk, 1 gun uzak durdu, ertesi gun tatli niyetine tohumlardan sonra goturmeye basladi, simdi ana ogun olarak da yiyiyor.
Harrison's HP koyduk, ona yarim gun bile beklemedi, direkt kursagi bypass gecip mideye indirdi.

Durum boyle olunca bizim yorumumuz da kaliteyi secmede bi problemleri yok demek ki demek oldu.
Kuflu ekmekle yanik ekmegi ayirt etmeyen serce bile yemiyor renkli VL VAM lari iste, var burda bisey :ROFLMAO:

Kalite konusunda bizim cocuklar bizle ayni fikirde degiller o halde :p

Nutribird b14 u koydum 2 haftadir duruyor, oyle ki yemlige kokusu sinmis heralde; o yemligin icinden yem yememeye basladi yemligi degistirdim dun.
Onune psittacus koyduk, 1 gun uzak durdu, ertesi gun tatli niyetine tohumlardan sonra goturmeye basladi, simdi ana ogun olarak da yiyiyor.
Harrison's HP koyduk, ona yarim gun bile beklemedi, direkt kursagi bypass gecip mideye indirdi.

Durum boyle olunca bizim yorumumuz da kaliteyi secmede bi problemleri yok demek ki demek oldu.
Kuflu ekmekle yanik ekmegi ayirt etmeyen serce bile yemiyor renkli VL VAM lari iste, var burda bisey :ROFLMAO:
Harrison’s ı çok denemek istiyorum da bu gidişle zor.Yurtdışından mı temin ettiniz?

Şunu unutmayınız; doğal olanı doğallıktan çıkmış kuşlar anlamaz, alışmışlar hep katkılı şeylere. Çikolata yemiş bebeğin önüne brokoli koyarsan yer mi bidaha :p

Harrison’s ı çok denemek istiyorum da bu gidişle zor.Yurtdışından mı temin ettiniz?

En son sizin pellet konunuza yazdiktan sonra hangisini yediririz nedir ne degildir diye arastirirken ulasabildigim hepsini siparis verdim bende. 3-4 hafta oldu siparisleri vereli anca geldiler. VLb14, VLc19, psittacus micro, harrison's HP, zupreem , roudy bush ne denk geldiyse...
Harrison's da raf omru ve acildiktan sonra saklama kosullari dolayisiyla (hem de hayli pahali surekli edinmek ve bitiremezsek bosa gidecek kismi da hesaplayinca) ozellikle sureklilik ve lojistik acisindan biraz zorlayacak gibi ama digerlerinden daha cok begenirse o sekilde devam edecegim. Su basimizin belasi hastaligi henuz tam atlatamadigimiz icin istahi da biraz az, o yuzden simdiki tavirlarini cok dikkate almiyorum. Normallestikten sonraki tutumuna gore karar verecegim.

En son sizin pellet konunuza yazdiktan sonra hangisini yediririz nedir ne degildir diye arastirirken ulasabildigim hepsini siparis verdim bende. 3-4 hafta oldu siparisleri vereli anca geldiler. VLb14, VLc19, psittacus micro, harrison's HP, zupreem , roudy bush ne denk geldiyse...
Harrison's da raf omru ve acildiktan sonra saklama kosullari dolayisiyla (hem de hayli pahali surekli edinmek ve bitiremezsek bosa gidecek kismi da hesaplayinca) ozellikle sureklilik ve lojistik acisindan biraz zorlayacak gibi ama digerlerinden daha cok begenirse o sekilde devam edecegim. Su basimizin belasi hastaligi henuz tam atlatamadigimiz icin istahi da biraz az, o yuzden simdiki tavirlarini cok dikkate almiyorum. Normallestikten sonraki tutumuna gore karar verecegim.
Aynen, bu süreç sizi oldukça yıprattı, yani en azından böyle gördük. Ürünlerin incelemelerini umarım bizlerle paylaşırsınız :giggle:

Yememe ihtimali yüksek benimkinin o yüzden bir paket almayı düşünüyorum ilk etapta.Tabi sever ve yerse temin etme konusu da sıkıntı.Ben sadece Amazon da bulabildim,farklı bir yer varsa oradan da alabilirim.Psittacus’u zaten eledim hiç yememişti.

Yememe ihtimali yüksek benimkinin o yüzden bir paket almayı düşünüyorum ilk etapta.Tabi sever ve yerse temin etme konusu da sıkıntı.Ben sadece Amazon da bulabildim,farklı bir yer varsa oradan da alabilirim.Psittacus’u zaten eledim hiç yememişti.
1 poundluk paketler ciddi pahaliya geliyor amazon uzerinden. Biz UK ve JP deki arkadaslarimizdan rica ettik, onlar lokal plasiyerlerden alip tarafima yolladilar. Direkt soylenebilen yerler normal US ve CA fiyatlarinin 2-3 katiydi, ustune 2x kargo ve vergiler de gelince sacmasapan bisey oluyor. En iyisi yolcu beraberi veya ozel posta diye dusundum.
Tum paketler ulasinca ben belki denemeniz icin yardimci olabilirim ama soz vermis olmayayim.

Psittacus u direkt ureticiye sorup aldim, formulde degisiklikler yaptiklarini da soyluyorlar. Asiri bi direncle karsilasmadik, istahsiz olmasina ragmen yiyor bizimki, ki inanilmaz secici yemek konusunda. Ayni hasatta gelen 2 farkli kizil dal daridan birisini yiyor digerinin boyu hafif kucuk yemiyor sebebini anlamadigimiz sekilde vs.
Ayni seciciligi psittacus a karsi gostermedi mesela.

Hocam bu ürünlerin incelemesini bekliyorum mutlaka. Kullanmadığım için bir inceleme yazamıyorum :(

Bulut’ta iştahı değişken bir hayvan,bir gün bayılarak yediğini ertesi gün koklayarak iki alıp bırakıyor.VL dan şu an memnunum aslında,hala çok bayılmıyor ama aç da kalmıyor artık.Direkt satış siteleri fiyatı çok yükseltiyor haklısınız.Avustralya’dan kuzenim göndereyim dedi ama kargo gene çok yüksek çıkacak büyük ihtimalle.Ona da verdirmek istemem açıkçası.Miscota ya da Amazon şu an tek seçenek kalıyor benim için.Teşekkür ederim ayrıca söylemeniz bile yeterli.

Beğensekte alamıyoruz ki @Doğanay Y. :( hadi bulduk 20 katı fiyat çıkıyor.Coğrafya kaderdir diyor ve yakın Avrupa ülkeleri falan varken hep kıtalar arası göçmüş eşe dosta da buradan sevgilerimi gönderiyorum.Yazdan yaza getirtirdik hiç değilse.

Kalite konusunda bizim cocuklar bizle ayni fikirde degiller o halde :p

Harrions un hangi modelini veriyorsunuz? Hangisi muhabbet kuşlar için uygun?

Rotipet ortalama bir ürün ama kötü değil. Şuan kullanmıyorum
Hocam şunlara bir baksan hangileri muhabbet kuşları için uygun.Hepsinin beslenme talimatında muhabbet kuşları için yer vermiş.Sen olacak olsan hangi modelini alırdın?