Yavru cennet papağanımdan elle besleme sonrası tık tık ses geliyo

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan elisa
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

elisa

iyikus.com Üyesi
Merhaba. Bi çift cennet papağanım var. Yumurtaları oldu ilk yavruları beslemedikleri için öldü. İkinci yavruyu biraz daha uzun süre beslediler. 15 günlük falan oldu tam sayamadım. Bugün ben beslemeye başladm artık kursağı iyice boştu. Bi kuşçuya götürdüm bağırsak sorunu olduğunu söyledi. Toz sarı bişey verdi probiyotik dedi. Mamanın içine bi miktar katılıp verilecekmiş. Ayrıca bacakları çarpık diye bilezik verdi. Ben bu yavruyu besledikten sonra yavrudan tık tık ses gelmeye başladı. Mamayı ağzına damla damla vermeye çalıştım direkt kursağa da sıkmadım soluk borusuna gitmiş gibi geldi. Ne yapabilirim ?

Merhaba , aramıza hoşgeldiniz 🙂 kuşun görselini ve size verilen takviyeyi paylaşırsanız sevinirim
Kuşun net olarak kaç günlük olduğunu bilmiyor musunuz

Merhaba , aramıza hoşgeldiniz 🙂 kuşun görselini ve size verilen takviyeyi paylaşırsanız sevinirim
Kuşun net olarak kaç günlük olduğunu bilmiyor musunuz
Hoşbuldum 🙂 yavruyu a21 verselaga ile besledim. Henüz probiyotik eklemedim içine ilk besleme olduğu için. Kaç günlük olduğunu bilmiyorum çünkü ilk defa başıma böyle bişey geliyo. 17 martta falan doğdu sanırım. Foto yükleyemiyorum. Dosya boyutu büyük diyor

Hoşbuldum 🙂 yavruyu a21 verselaga ile besledim. Henüz probiyotik eklemedim içine ilk besleme olduğu için. Kaç günlük olduğunu bilmiyorum çünkü ilk defa başıma böyle bişey geliyo. 17 martta falan doğdu sanırım. Foto yükleyemiyorum. Dosya boyutu büyük diyor
Hazir elle besleme mamalarina takviye ürün eklemek gerekmiyor. Bu nedenle yanlış diyemem ancak gerekli değil. Mamanin ısısı, ılık olmalıydı. Hizli resim gibi resim yükleme sitelerine yükleyip link bırakınız.

Ne yazık ki o kuşçu çok iyi bilmiyormuş. Çarpık bacaklığın verdiği zorlama ve sürtünmeden kaynaklı bağırsak bölgesi koyu kırmızı görünüyor. Bilezikler takılıp düzelmesi sağlanmalı ama işiniz oldukça zor belirteyim. Gün gün gelişmeleri paylaşınız mutlaka

Ne yazık ki o kuşçu çok iyi bilmiyormuş. Çarpık bacaklığın verdiği zorlama ve sürtünmeden kaynaklı bağırsak bölgesi koyu kırmızı görünüyor. Bilezikler takılıp düzelmesi sağlanmalı ama işiniz oldukça zor belirteyim. Gün gün gelişmeleri paylaşınız mutlaka
Bilezikleri taktım yeşil renk resimde görmüşsünüzdür. Onları iple bağlamamı söyledi ama nasıl ayarlayacağımı bilemedim. Bi de kafasını çok oynatıyor ip boğazına dayanıyor o yüzden ip bağlamadım. Yarın makyaj süngeri ile yapmayı denycem. Bacaklarının ara mesafesi ne kadar olması gerekiyor nasıl anlarım ?

Bileziklerin arasından paket lastiğini geçirip bağlamanız gerekiyor. Göz ölçümü 1,5-2 cm civarı olması lazım . İki ayağı da düzgün durur gibi gözükmesi gerekiyor.

Bileziklerin arasından paket lastiğini geçirip bağlamanız gerekiyor. Göz ölçümü 1,5-2 cm civarı olması lazım . İki ayağı da düzgün durur gibi gözükmesi gerekiyor.
Bu bilezikler daha sonra nasıl çıkartılacak yavru büyüdükçe bacakları kalınlaşacak. Sıkar diye endişe ediyorum. Bi takı süngeri de buldum aslında evde onu yapayım diyorum. Bi de gözleri kırmızı bu yavrunun bi sorun olur mu ? Soracak çok sorum var size :)

Bu bilezikler daha sonra nasıl çıkartılacak yavru büyüdükçe bacakları kalınlaşacak. Sıkar diye endişe ediyorum. Bi takı süngeri de buldum aslında evde onu yapayım diyorum. Bi de gözleri kırmızı bu yavrunun bi sorun olur mu ? Soracak çok sorum var size :)
bilezik kesme makasları var, internetten alabilirsiniz ya da veteriner hekime gidip kestirmeniz gerekiyor.

Tekrardan merhaba. Yavrunun kursağı boş besleme yapmaya çalışıyorum ama tık tık ses geliyor. Beslemeye korkuyorum
Lütfen dönüş yapar mısınız yavruyu beslemek istiyorum. Şuan her bilgiye ihtiyacım var. Daha önce böyle bi platform kullanmadım. Hiç cennet papağanım da olmamıştı. Ne yapacağımı bilmiyorum o yüzden

Lütfen dönüş yapar mısınız yavruyu beslemek istiyorum. Şuan her bilgiye ihtiyacım var. Daha önce böyle bi platform kullanmadım. Hiç cennet papağanım da olmamıştı. Ne yapacağımı bilmiyorum o yüzden
Merhabalar, daha önce hiç yavru kuş tecrübem olmamıştı. Bu yüzden sizi yanlış yönlendirmek istemediğimden bir şey yazmadım. Buradaki çoğu arkadaşımızda o şekilde. Doğanay hocam aktif olduğunda size dönüş yapacaktır. Bence taktığınız bileklik güzel olmuş.
Tıh tıh derken nasıl bir ses. O sesi çıkarırken bir videosunu atar mısınız. En azından tecrübeli arkadaşlarımız aktif olduğunda daha detaylı bilgi verirler. Siz verdiğinizde yemek yemeye çalışıyorsa ufaktan az az soluk borusuna kaçırmadan mama vermeniz iyi olur diye düşünüyorum. En azından karnını tok tutar. Eğer kaşıktan yerken zorlanıyorsa kursaktan besleme aparatıyla direk kursağına da mama gönderebilirsiniz. En azından o şekilde soluk borusuna kaçma riskini önlemiş oluruz. Ama bu şekilde beslerken de dikkatli olmalısınız. Kuşun yüzü bize dönükken yemek borusu bize göre sol tarafta yer alıyor. Aslında daha yavru olduğu için siz mamayı ağzına verseniz de o yutar diye düşünüyorum

Merhabalar, daha önce hiç yavru kuş tecrübem olmamıştı. Bu yüzden sizi yanlış yönlendirmek istemediğimden bir şey yazmadım. Buradaki çoğu arkadaşımızda o şekilde. Doğanay hocam aktif olduğunda size dönüş yapacaktır. Bence taktığınız bileklik güzel olmuş.
Tıh tıh derken nasıl bir ses. O sesi çıkarırken bir videosunu atar mısınız. En azından tecrübeli arkadaşlarımız aktif olduğunda daha detaylı bilgi verirler. Siz verdiğinizde yemek yemeye çalışıyorsa ufaktan az az soluk borusuna kaçırmadan mama vermeniz iyi olur diye düşünüyorum. En azından karnını tok tutar. Eğer kaşıktan yerken zorlanıyorsa kursaktan besleme aparatıyla direk kursağına da mama gönderebilirsiniz. En azından o şekilde soluk borusuna kaçma riskini önlemiş oluruz. Ama bu şekilde beslerken de dikkatli olmalısınız. Kuşun yüzü bize dönükken yemek borusu bize göre sol tarafta yer alıyor. Aslında siz mamayı ağzına verseniz de o yutar diye düşünüyorum
Merhaba. Mamayı ağzına veriyorum çünkü cidden bu konuda çok cahilim. Yanlış bişey yaparım diye ödüm kopuyor. Bilgili hiç kimse yok onlara kalsa bırakayım ölürse ölür kalırsa kalır. Ağzına beslemeyi sol taraftan yapıyorum. Tık tık derken sanki ağız şapırdatır gibi. Sanki kulağa su kaçtığında çıkan şıkırtı gibi. Ama bu ne kadar uzun sürebilir. Karnı da siyahla mor arası bişey. Normal mi bilmiyorum. Videoda sesi duyulmaz diye düşünüyorum ama denerim

Merhaba. Mamayı ağzına veriyorum çünkü cidden bu konuda çok cahilim. Yanlış bişey yaparım diye ödüm kopuyor. Bilgili hiç kimse yok onlara kalsa bırakayım ölürse ölür kalırsa kalır. Ağzına beslemeyi sol taraftan yapıyorum. Tık tık derken sanki ağız şapırdatır gibi. Sanki kulağa su kaçtığında çıkan şıkırtı gibi. Ama bu ne kadar uzun sürebilir. Karnı da siyahla mor arası bişey. Normal mi bilmiyorum. Videoda sesi duyulmaz diye düşünüyorum ama denerim
O ölürse ölür diyenleri kafaya takmayın. Uğraşınız çok kıymetli. Çıkan sesle ilgili de YouTube’da şöyle bir video buldum. Adam yavruyu beslemeye çalışırken tam aparatı ağzına getirdiğinde kuşta ufaktan ses çıkıyor. Kastettiğimiz ses bu olabilir mi

O ölürse ölür diyenleri kafaya takmayın. Uğraşınız çok kıymetli. Çıkan sesle ilgili de YouTube’da şöyle bir video buldum. Adam yavruyu beslemeye çalışırken tam aparatı ağzına getirdiğinde kuşta ufaktan ses çıkıyor. Kastettiğimiz ses bu olabilir mi
Yok böyle bi ses değil ben video çekmeye çalışıcam. Bi de ben bu kadar doldurmuyorum ağzını. Bayağı bayağı tırnak ucu kadar veriyorum