Yem değiştirdim kuşum neden kusuyor?

Hüseyin Koçak

Yeni Üye
Merhabalar exovit diye bir muhabbet kuşu yemi kullanıyordum. En kaliteli yemlerden biriymiş diye versele lagaya geçtim geçen gün. Kuşum halsizleşti ve sürekli kusuyor. Neden olmuş olabilir? Ne yapmalıyım. saygılarımla.

Merhaba, exovit ilk kez duydum. Bu değişiklik hemen yapılmaması gerekiyor @Ahmetgr33 'ün dediği gibi. Kendi yemine ilave yaparak yavaş yavaş değiştirilmelidir. Genelde bu sebepten dolayı bir hazmetme sorunu olabilir. Birde yem bayat ise kusma durumu gözlemlenebilir. SKT kontrolü yapmanızı öneririm.

**Şahsi fikrim versela laga yemi yerine deli nature 85 karışımı, benelux yem benim tercihim olurdu. İkisi de iyi yemlerdir (versela lagada iyidir ama)

Oyla 0
Teşekkür ediyorum. Eski yemiyle karıştırarak verdim bugün kusma gibi bir sorunu kalmadı. Dışkısı da sıvılaşmıştı. Bugün düzelmiş. Hareketli şuan. İyi günler dilerim.

Oyla 0
Kuş kumu bulundurun kafeste yoksa tabi. deli nature benim favori yemlerimden biri çünkü diğerlerinde kuşu yaglandıracak yemlerden mevcut deli naturede doganay beyin tavsiyelerine uyarak kışlık ve yazlık çeşidi var almanız uygun olacaktır

Oyla 0