Yem ürünleri alabileceğim yerler

Hakkı E.

Forum Sakini
Merhaba arkadaşlar. İki forpusum ve bir muhabbet kuşum var. Onlar için nispeten uygun fiyatlı daha iyi karışımlı yemler almak istiyorum. Şu ana kadar kapalı önerilen paketleri alıyordum ama artık fiyatlar gerçekten normalin üstünde. Petshoplar zam üstüne zam yapıyor. İki tane küçük boy kalamar kemiği 40 tl olabilir mi?
Sözün kısası yem ve daldarı almam lazım. Sizler nerelerden temin ediyorsunuz? İstanbul Anadolu yakasındayım.

Benim kuslar aspir dahil tohum secmiyor ve kiriyor. Chia yi ozellikle yemligi bosaltirken baktim kirip yemisler ?
Gr pet tek dari satmiyor. Obur sitelerde var onda da kenevir kg, kargo limiti yuksek. Yoksa hepsini tek tek alacaktim. Bir de natural yem i Doganay Bey kullaniyorum demisti ondan guvendim gorunce.
Karisimim sizden onay almis anliyorum ben @Taha Aktaş Bey? ?
Sizin tohumlar ve besin degerleri paylasiminizdan cok faydalandim.
Hala okuyup incelemeyen varsa bir kez daha paylasmis olayim burada.
Tesekkurler.

Thread 'Tohumlar ve Besin Değerleri' Tohumlar ve Besin Değerleri
Anlıyorum, o zaman karışımda chia'yı da tutabilirsiniz.

Karışım bahsettiğim değişiklikler olmadan da gayet güzel duruyor. Tabi tohumların oranları ne kadar önemli olsa da ondan daha hassas bir konumuz var; tazelik. Eğer bu iki ölçütü de sağlıyorsa on numara. :)

Merhaba Hakkı Bey;
kalamar kemiği yerine @Doğanay Y. üstadın dediği gibi nekton msa kesinlikle tavsiye ederim. Bana da kendisi tavsiye etmisti. Ben 2 aydır ayda 2-3 kez nekton msa lı yumurta maması vermeye basladım. kalamar kemiğine dokunmadılar bu surede hıç. kafesin içinden aldım.
yem konusunda bende sizin gibi arayış içindeyim;
yem olarak gr pet uzerınden su şekilde bir liste yaptım;

natural marka (ithal, belçika) yem (kg 17 tl) 3 kg 3*17=51 tl
içerik
%40 sarı sarı
%35 beyaz darı
%10 kırmızı darı
%12 aspur
%2 kenevir
%1 nijer

1 kg versele laga aspur 30 tl

4 kg yem 81 tl

toplam içerik şu şekilde oldu
%30 sarı darı
% 26 beyaz darı
%7,5 kızıl darı
%34 aspur
%1,5 kenevir
%1 nijer

buna ilave olarak toplam 500 gr olmak üzere 100 er gr kenevir keten chia, nijer ve versele laga saglık tohumu ekleyeceğim.
bunların maliyeti de yaklasık 25 tl.
yanı toplamda 100 tl civarina yukarıda yazdıgım tohum içerikleri ile 4,5 kg yem oluyor (kg 23 tl)

bence bunun ideali bu karışımın üzerine 1 kg daha ak darı eklemek sanki. (ellerinde kalmamış şuan) üstadlar bu yem karışımına yorum yaparsa sevinirim.

selamlar.
Merhaba
Bana kalırsa nijer eklemeyin zaten mevcut. Çok da önerilmeyen bir tohum. Ben sağlık tohumlarını aktardan kendim alıp karışım yapmıştım, daha iyi olmuştu. Ayrı veriyordum genelde. Naturalin bu yemini ben de gözüme kestirmiştim. Sanırım biraz kenevir oranını yükseltip forpuslarıma verebilirim. %5 oranında da aspir eklenebilir. İçeriği biraz Hainks forpus papağan yemine benzetmek istiyorum. Yulaf haricinde tabi onu da ayrı verme taraftarıyım çünkü erken bozuluyor, bir de seçme problemi yaratıyor.
Keteni aktardan, keneviri petshoptan bulabilirsiniz. Açık ve kapalı paketleri mevcut her ikisininde.

Merhaba
Bana kalırsa nijer eklemeyin zaten mevcut. Çok da önerilmeyen bir tohum. Ben sağlık tohumlarını aktardan kendim alıp karışım yapmıştım, daha iyi olmuştu. Ayrı veriyordum genelde. Naturalin bu yemini ben de gözüme kestirmiştim. Sanırım biraz kenevir oranını yükseltip forpuslarıma verebilirim. %5 oranında da aspir eklenebilir. İçeriği biraz Hainks forpus papağan yemine benzetmek istiyorum. Yulaf haricinde tabi onu da ayrı verme taraftarıyım çünkü erken bozuluyor, bir de seçme problemi yaratıyor.
Keteni aktardan, keneviri petshoptan bulabilirsiniz. Açık ve kapalı paketleri mevcut her ikisininde.
Kenevir ve nijer i bilerek cogalttim karisim icinde. Basarisiz gecen bir kuluckamiz olmustu. ?
Ben aktar baya bi baktim bulamadim. Keten chia yi marketten aliyorum. Su arifoglu yayla v.s. marka olanlardan. En son chia 500 gr i 35 tl ye falan almistim.