Yeni başlangıç ve yeni sorular

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Flamet
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Flamet

iyikus.com Üyesi
Merhabalar kuşlari o kadar seviyorum ki fazla ayri kalmadım. Vera'yi aldım. Aslında erkek bir kuş arıyordum ama. Kalbime dokunanı almak istedim. Sitedeki 4 asamada alistirma egitimine 1 gun sonra başladım. Çok şükür elden korkmayan bir kuş. Kendisi uçup konmasa da elinizi götürdüğünüzde çıkıyor. Papagan gibi tasiyabiliyorsunuz :) lakin beni tedirgin eden biseyler var. Alırken poposuna kanatlarina eksik tüy olup olmadigina baktik. Orda da hareketliydi gayet. Yaklaşık bir saat kutuda yol gitmesi gerekti. Sorun şu ki olduğu yerde duruyor saatlerce. Kabarık, uykucu. Ama bazen muziklere eşlik edip ötüyor epeyce. Onun dışında sessiz. Dün bir tek salıncağa çıktığını gördüm. Su içtiğini hic görmedim. Cok az yem yemis. Egitim sirasinda verdigim darilardan yiyor. Dışkısı temiz gibi. Hareketli olmayışı beni tedirgin ediyor. Uctugunda da biraz ötüyor iki tur atip duruyor. Trabzon aşırı soguk bir yer degil fakat evim de biraz soğuk hastalanmasindan korkuyorum. Fikirlerinize açığımIMG_20221231_104824.jpg

Merhaba, gözünüz aydın. Umarım süreç olumlu olur. Vitamin desteği şart. Haftada bir mutlaka d vitamini + elinizde olan multi vit ve b kompleks vitamin eksik edilmemeli. Siyah tohumlar dediğiniz nijer olsa gerek, pek gerekli değil doğrusu. Kalamar kemiği ise yumurtlayacak kuşlar için gerekli ancak elzem değil. Eğer diğer besinleri iyi tüketiyorlarsa almasanız da olur. Gaga taşları mutlaka bulunsun ama.
Teşekkür ederim hemen başlıyorum dediklerinize