Yeni dişi kuş

kaankaragz

iyikus.com Üyesi
Arkadaşlar merhaba ,

Erkek olan kuşumun yanına komşumun dişi kuşunu getirdim bugün ilk başta kafeslerini yanyana koydum daha sonradan kafeslerini açtım erkek kuşum dişiye yanaşmaya çalışıyor ancak dişi saldırıyor neden acaba alışırmı sizce ? Bir de dişi kuşun resmini atıyorum kızışmışmı bu kuş . Kafasında da o çizgi var anlayamadım

Fotoğrafa göre sağ da cere yanında ufak bir mantar var. Oksijenli su ile mantarlı bölgeleri silmek ve derinin ölü hücrelerden arınmasını sağlamaktır. Fakat dikket etmek gerekiyor. Ardından eczaneden mantar için ilaç alabilirsiniz. Örneğin troysd kremi. Vazelinde kullanılabilir. Kulak çöpü yardımıyla sürülebilir.

Oyla 0
Maalesef mantar görüldüğü kadar basit bir rahatsızlık değildir. Dış durumu iyileştirirken ayriyeten iç bakteriler içinde müdahale etmelisiniz. Bunun içinde sulphamezathine kullanabilirsiniz.
Sade vazelinle tedavi edilebilir. 5-6 gün boyunca kulak çöpüyle gaga çevresine şişkinliklerin olduğu yere sürülmelidir.

Oyla 0
Maalesef mantar görüldüğü kadar basit bir rahatsızlık değildir. Dış durumu iyileştirirken ayriyeten iç bakteriler içinde müdahale etmelisiniz. Bunun içinde sulphamezathine kullanabilirsiniz.
Sade vazelinle tedavi edilebilir. 5-6 gün boyunca kulak çöpüyle gaga çevresine şişkinliklerin olduğu yere sürülmelidir.

Merhaba ,

Yine biz geldik :) yaklaşık 2 -3 gün önce oldu sanırım dişi kuşum birtane yumurta yapmış boş olduğunu düşünüyorum , sizce alıp çöpe atmalımıyım?
Hızlı Resim - 2E5198D3 3Bef 4Eb0 879B 7E8B5Ed50403

Oyla 0
merhaba, yuvanıza plastik folluk almanızı öneririm. Bu şekilde sakat bacak problemleri oluyor. Bu arada dolu olabilir. Geldiği yerde çiftleşmiş olabilir.

Oyla 0
merhaba, yuvanıza plastik folluk almanızı öneririm. Bu şekilde sakat bacak problemleri oluyor. Bu arada dolu olabilir. Geldiği yerde çiftleşmiş olabilir.

Geldiği yerde tek başınaydı dişi kuş ondan sebep boş olduğunu düşündüm . Petshopçu arkadaşa sorduğumda yuvalığını kendi talaş yaparak yapar içine bişey almanıza gerek yok dedi ondan bende almadım

Oyla 0
Yok siz alın :) Yuvalık problemleri hat safada oluyor folluksuz. Demek ki dişi oldukça kızgın. Keşke yeni gelen güzelliğinizden de fotoğraf paylaşsaydınız :)

Oyla 0
Yok siz alın :) Yuvalık problemleri hat safada oluyor folluksuz. Demek ki dişi oldukça kızgın. Keşke yeni gelen güzelliğinizden de fotoğraf paylaşsaydınız :)

Kendisi ile pek aramız yok henüz alışamadık birbirimize ama en kısa sürede fotoğraflarını paylaşacağım kızımın ama bizim haylazın sabah çektiğim resmini ekliyorum içtiğim çaya kadar tat alma peşinde en son bal ı denedi pişman oldu

Hızlı Resim - B0Fdcd35 Bb6D 4B74 908C B2B73F04Cbd0

Oyla 0
Hızlı Resim - Image

Bu şekilde koydum yemliğin orda tünek var yuvalığın girişine rahat çıkabiliyorlar erkek kuşum merakından girip baktı zaten içeriye ne var ne yok diye :) tünek sayısını ve oyuncaklarını da aldım içerisinden dediğiniz gibi . İnşaallah biran önce anlaşırlar babacığına güzel yavrular verirler . Dişiyi getirdikten sonra babacık öpücük ve dahası gibi kelimeleri söyleyen kuşum normal kuş sesi çıkarıyor kelimeleri unutmuş olabilir mi :(
abi o kafesin hali ne öyle ya çok paslı hijyen yok hastalık kapıda diyor resmen

Oyla 0
4 hafta çokmuş. Küçük bir fener ya da telefon flashıyla kontrol etmenizi öneririm. Yorulmasın boşsa boş yere.

Oyla 0
Elinizin temiz ve yağlanmamış olmasından emin olun. Genelde sıkıntı yapmıyorlar.

Oyla 0