Yeni kuşlar ile Yeni Bir kulukca süreci ♥️

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan İpek.s
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

İpek.s

Yönetici
Moderatör
https://hizliresim.com/6wf560i

Herkese merhaba bu kuşlarimi yakın zamanda aldım sizinle tanıştırma fırsatım olmadı kuşların genel bakımını iç dış parazit uygulamasını yaptıktan sonra yuvaligi taktım ve hemen dişi yuvaligi ilgi gösterdi şuan yumurta yapma sürecinde yakın zamanda yumurta gelecek ama doluluğu konusunda emin değilim 🙂 erkeğin tecrübesiz olduğunu gördüm ama gelecek yumurtalarin bir kaçını doldurma ihtimali de yüksek
Süreçten ve gelişmelerden sizi haberdar ederim
Biraz heyecan var şuan iki çiftim kulukcada ilk defa birden fazla kulukca ile ugrasicam umarım süreç sorunsuz ilerler
Kuyruk sekmesi başladı ☺️

BU ARADA DİŞİNİN FARKLI DAVRANDIĞINI GÖRDÜM erkeği de kendine benzetti bu hareketi ikisi birden yapmaya başladı
Sebebi nedir acaba bilginiz varmı?

Son düzenleme:
MaşâAllah bereketli olsun inşâAllah neticeleri güzel olur. Yaptıkları hareketi benim de bir çiftim yapıyor diğer kuşların olduğu tarafa doğru zamanla rayına girecektir sıkıntı olmaz. Sağlıklı yavruları olur inşâAllah 🤲🏻😊✋🏻

MaşâAllah bereketli olsun inşâAllah neticeleri güzel olur. Yaptıkları hareketi benim de bir çiftim yapıyor diğer kuşların olduğu tarafa doğru zamanla rayına girecektir sıkıntı olmaz. Sağlıklı yavruları olur inşâAllah 🤲🏻😊✋🏻
Çok teşekkür ederim 🙏 hocam umarım bir Umut forpuslardan da aynı süreci bekliyorum bakalım inşallah onlarda yavru yapmaya karar verirse yoğun bir dönem beni bekliyor olacak 😃

Ha şu çift. Maşallah çok tatlı ikisi de. Erkek bence oldukça deneyimli.
Dişinin o hareketi beni biraz tedirgin ediyor. Başka bir kuşa ilgi, kafesten çıkma isteği, bazen kızgınlık belirtisi olarak yorumlamak gerekiyor. Genelde bu tarz davranış sergileyen kuşların kuluçkalarında pürüzler olabiliyor. Yatmama gibi, yuvayı dağıtma gibi. Umarım denk gelmez :(

Ha şu çift. Maşallah çok tatlı ikisi de. Erkek bence oldukça deneyimli.
Dişinin o hareketi beni biraz tedirgin ediyor. Başka bir kuşa ilgi, kafesten çıkma isteği, bazen kızgınlık belirtisi olarak yorumlamak gerekiyor. Genelde bu tarz davranış sergileyen kuşların kuluçkalarında pürüzler olabiliyor. Yatmama gibi, yuvayı dağıtma gibi. Umarım denk gelmez :(

Ha şu çift. Maşallah çok tatlı ikisi de. Erkek bence oldukça deneyimli
Çok teşekkür ederim 🙏 hocam inşallah dediğiniz gibidir size güveniyorum bende erkeğin tecrübesiz olduğunu düşünmüştüm içim rahatladı

Genelde bu tarz davranış sergileyen kuşların kuluçkalarında pürüzler olabiliyor. Yatmama gibi, yuvayı dağıtma gibi. Umarım denk gelmez :(
Aklımdan geçende tam olarak buydu hocam inanın bende dedim umarım kulukcada pürüz çıkartmaz diye
Çok hareketli bir kuş yani yuvalıkta bile fazla durmuyor yumurtayı nasıl yapacak onu bile kestiremedim bende
bakalım hocam neler olacak yaşayıp göreceğiz gelişmelerden haberdar ederim

Haydi bakalımm hayırlı olsun hocam şimdiden, darısı forpusların başına :D

Yumurta kontrolü yapayım dedim çok sabırlı olmadığımdan normalde yarın sabah Veya öğle vaktinde yapacağı yumurtayı gece yarısı yapmış şuan 3. Yumurta da gelmiş iki tane boş haliyle ama biri dolu 😍 kalp atışını gördüm 🥳

Son düzenleme:
Yumurta kontrolü yapayım dedim çok sabırlı olmadığımdan normalde yarın sabah Veya öğle vaktinde yapacağı yumurtayı gece yarısı yapmış şuan 3. Yumurta da gelmiş iki tane boş haliyle ama biri dolu 😍 kalp atışını gördüm 🥳
anlaşılan ilk yumurta gece geldi.
Hadi gözün aydın hocam, merakla bekliyorum doğrusu. Demek annelik heyecanıydı dişideki :)

Durum güncellemesi Perşembe günü 3. Yumurta gelmişti ve son yumurtaydi sanırım son Yumurtayida kontrol ettiğimde damarlanma vardı 3 de dolu ama şunu fark ettim yumurtalar çok sıcak değil ılık ısıda düzenli yatıyor ama yuvalıkta acaba güzel ısıtmıyor mu? Diye düşünmeden edemiyorum diğer kulukcadaki yavruların hepsi çıktı kaydırmayi deneyeyim mi Yoksa ilk tecrübeleri olduğu için akışına mi bırakayım bu arada 3 yumurta normal mi? En az 4 Yumurta gelir diye tahmin ediyordum

Durum güncellemesi Perşembe günü 3. Yumurta gelmişti ve son yumurtaydi sanırım son Yumurtayida kontrol ettiğimde damarlanma vardı 3 de dolu ama şunu fark ettim yumurtalar çok sıcak değil ılık ısıda düzenli yatıyor ama yuvalıkta acaba güzel ısıtmıyor mu? Diye düşünmeden edemiyorum diğer kulukcadaki yavruların hepsi çıktı kaydırmayi deneyeyim mi Yoksa ilk tecrübeleri olduğu için akışına mi bırakayım bu arada 3 yumurta normal mi? En az 4 Yumurta gelir diye tahmin ediyordum
Hocam bence yumurtalı bir çiftin varsa bir iki tanesini dağıtın. O ısı kimi zaman yetmeyebiliyor

Hocam bence yumurtalı bir çiftin varsa bir iki tanesini dağıtın. O ısı kimi zaman yetmeyebiliyor
Hocam follugun konumu yatmasına uygun değildi değiştirdim ve kontrol ettim şimdi sıcacık yumurtalar ve çok şükür kayıp vermeden fark ettim şuan herşey yolunda 19 Kasım'da ilk yumurtanin çatlaması gerekiyor ama bana çok uzun geldi bu arada forpuslarda güzel gelişmeler var kısa sürede yeni konu acicam 🙂