Yetiskin (1 yas civari) erkek muhabbet kusu ariyorum

Bluefish

Forum Sakini
Guncel arkadaslar.
Istanbul beylikduzu/avcilar/yenibiosna
Kisaca metrobus guzergahi uyar.

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Biraz bende bakındım da dediğiniz gibi gerçekten :D Yerli, pakistan gibi bebek ilanları :D

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Piyasa maalesef içler acısı halde. Bir ara ciddi ciddi üretimhane (sertifikalı belgeli) açma planım vardı ancak malum kendi şartlarım ve ülkenin durumundan iyi ki bulaşmamışım diyorum. İnanılmaz zarar gördü pet sektörü (özellikle kuş) :(

Bluefish

Forum Sakini
Piyasa maalesef içler acısı halde. Bir ara ciddi ciddi üretimhane (sertifikalı belgeli) açma planım vardı ancak malum kendi şartlarım ve ülkenin durumundan iyi ki bulaşmamışım diyorum. İnanılmaz zarar gördü pet sektörü (özellikle kuş) :(
Daniel lutolf gibi bir uretim yakisir Hocam size.
Umarim olur bir gun.

Bluefish

Forum Sakini
Ne dersiniz arkadaslar eslesme icin?
10 aylik disi ve bu erkek.

Ekli dosyalar

• IMG-20221205-WA0001.jpg
    IMG-20221205-WA0001.jpg
    103.3 KB · Görüntüleme: 21
  • IMG-20221213-WA0000.jpg
    IMG-20221213-WA0000.jpg
    149 KB · Görüntüleme: 17

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Ne dersiniz arkadaslar eslesme icin?
10 aylik disi ve bu erkek.
hocam dişi çok güzel ama erkek kuş çok baskın kalıyor. %85 olasılık spangleye ek 1 klasik bebek veriyor. Şahsen ben bu tip mutasyonlarla çekinik ya da klasik parçalı ( mümkünse tarçıni ve sarı yüzlü) seviyorum. Nasıl bebekler istediğinize bağlı bir karar

Bluefish

Forum Sakini
hocam dişi çok güzel ama erkek kuş çok baskın kalıyor. %85 olasılık spangleye ek 1 klasik bebek veriyor. Şahsen ben bu tip mutasyonlarla çekinik ya da klasik parçalı ( mümkünse tarçıni ve sarı yüzlü) seviyorum. Nasıl bebekler istediğinize bağlı bir karar
@Doğanay Y. Ustad bu nasil? Biraz daha dogru herhalde eslesme olarak?😀

Ekli dosyalar

• IMG-20221214-WA0004.jpg
    IMG-20221214-WA0004.jpg
    133.3 KB · Görüntüleme: 9

Bluefish

Forum Sakini
ilginç bir mutasyon olmuş. Sahibi ne olarak grupluyor bunu? anne babasını öğrenir misiniz? Hatta varsa fotoğrafı varsa talep edin hocam. Rainbow tabanlı gibi ama opalini unutmuş :p
Sagdakini alicam Ustad. Soldaki disi.
Sordum ama kendi yavrulari degil bilmiyor yani. Bizim burada eli ayagi dukkani duzgun (temiz) 2 subesi olan petshop arkadaslar.Yarin gidince yine sorarim.
Ustad bir de bu golden face&yellow face
ayrimi;
Yuzdeki sari bolum kafa ve boyuna dogru gozlerin uzerine ve altina "v" seklinde gidecek ona mi bakilir yoksa sarinin parlamasina&renk tonuna mi?

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Sagdakini alicam Ustad. Soldaki disi.
Sordum ama kendi yavrulari degil bilmiyor yani. Bizim burada eli ayagi dukkani duzgun (temiz) 2 subesi olan petshop arkadaslar.Yarin gidince yine sorarim.
Ustad bir de bu golden face&yellow face
ayrimi;
Yuzdeki sari bolum kafa ve boyuna dogru gozlerin uzerine ve altina "v" seklinde gidecek ona mi bakilir yoksa sarinin parlamasina&renk tonuna mi?
v olayı pek belirleyici bir durum değil. Bence kuş fotoğraf yanıltmıyorsa tip 2 sarı yüz. Vücudundan çok kanat uçları etkilenmiş.
Yellowface mutasyonunun 3 çeşidi var; yellowface tip 1 (açık sarı), yellowface tip 2 (normal sarı) ve golden face (koyu sarı ve kendi içinde tip 1 ve 2 var.). Temel olarak şimdilik böyle bilmek gerek.

Aldığında daha net fotoğraf atarsan hocam ona göre sağlıklı yorumlar yapabilirim.
Örnek bir goldenface tip1
anbc_pictorial_standard_Goldenface-Blue-SF.jpg
tip2
anbc_pictorial_standard_Goldenface-Violet-DF.jpg
Görünümler her kuşta farklı yansıyabiliyor. Bu nedenle standardı şudur demek güç lakin temel basamakta sarının belirginliğine bakarak yorum yapmak en sağlıklısı. Bir de tip1 özelliği genelde vücut rengini yeşilimsileştirme (su yeşili gibi görünen mavi) noktasında roller oynayabiliyor.