YouTube Kanal Tavsiyeleri..

Kuş Anasıı 

Yönetici
Moderatör
Ge
Kütahya'da o ayaz ve soğukta askerlik yaptım. eskisehir ve ankara'dan da beter kuru rüzgarlı bi soğuğu var

bu tamamen alışmayla ilgili bir durum , görüntü üzücü ama taş gibi de yaşıyorlar. evde sicakta kuş beslersin kuş o ortama alışır, 5 dk pencereyi açarsin hasta olur.

dip not: en azindan güvercin kümesi gibi 4 duvar korunaklı bişey yapsaydın zalim :(
Gerçekten ? Şov yapmaya çalışırken hayvanları telef etmese bari. Helal olsun valla 25 yıllık Erzurumluyum soğuğa bu kuşlar kadar dayanamıyorum..

Umit. 

Yönetici
Moderatör
Arkadaşlar bence o kadar dramatik bir durum yok açıkçası:) Hatta bir kuşsever olarak benim hoşuma bile gitti.. Öncelikle kümes sistemi güzel düşünülmüş bir sistem. Yağmurdan, kardan, rüzgardan, güneşten korunmak için kapalı bir alanı var ve serbestçe dolaşmaları içinde üzüm asmasınında olduğu bir açık alanı var..

Eğer sizin söylediğiniz gibi kuşlar bütün enerjilerini ısınmak için harcıyor olsaydı açık alanı değilde kapalı alanı tercih ederlerdi! Ve soğuktan gerçekten çok etkilenmiş olsalardı bu kuşların hepsi bir kenara pısmış vaziyette ve kabarık şekilde duruyor olurlardı.. Kuşlar vücut ısılarını korumak için kabarırlar arkadaşlar bu kuşlarda kabarıklık ben görmedim..

Kuşların beden diline odaklanırsanız görüceksiniz gayet mutlular bence.. Temiz hava alıyorlar, güneş görüyorlar, gün doğumuyla uyanıp gün batımıyla uyuyorlar, canlı ağaç dallarında tünüyorlar, özgürce uçup geziyorlar, birbirleriyle sosyalleşip yavru yapıyorlar. Kuşlar mutlu olmadıkları yerde üremez birkere..

Dip not: Kütahyada yaşayanlar varsa bu arkadaştan kuş alsınlar bence.. Kuşları acayip dayanıklıdır ;)