Yulaf böceklenmesi

Merve Kıratlı

Yönetici
Moderatör
Arkadaşlar iyi akşamlar.
Yulafı odama getirmiştim kapağı açık kalmış ve böcek dışarı çıkmıştı. Yulafı hemen balkona attım yarın da imha edicem. Sorularım şöyle;
1. Yulaftaki bu böcek kuşlarıma da bulaşır mı? Zarar verir mi?
2. Bu böcek arkadaş eve yayılır mı?(evi yeni temizlemiştim)
Şimdiden teşekkür ederim.

Çay ağacı yağını da tavsiye ederim. Defne yaprağından daha etkili. Oda parfümü gibi çubukla kullanın böcek haşere kokusundan çok rahatsız oluyor
Mum tütsü gibi şeyleri severim. Çay ağacı yağı da alırım. Açık alanda etkili olur mu? Balkon kapısının girişine sürsem sıksam tekrar görmek istemiyorum o bözüklerden :D

Oyla 0
Bu kabuklu yulaf bundan hep alırım böceklendiyini görmedim

Kesinlikle, kabuklu yulaf hem bayatlamaz kolay kolay. Ama şöyle birşey var kabuksuz yulaf ile kuşlar çok oyalanıyor içini açmaya falan uğraşıyorlar vakit geçiriyorlar yani. Ama kabukluda direk kabuğu soyup yutuyorlar. Ben oyalansınlar vakit geçirsinler diye kabuksuz kullanıyorum, ama kesinlikle kabuklu yulaf daha sağlıklı(y)

Oyla 0
Kesinlikle, kabuklu yulaf hem bayatlamaz kolay kolay. Ama şöyle birşey var kabuksuz yulaf ile kuşlar çok oyalanıyor içini açmaya falan uğraşıyorlar vakit geçiriyorlar yani. Ama kabukluda direk kabuğu soyup yutuyorlar. Ben oyalansınlar vakit geçirsinler diye kabuksuz kullanıyorum, ama kesinlikle kabuklu yulaf daha sağlıklı(y)
Abi sence böcekler tekrar gelir mi ya? Yada alınacak kesin çözüm olacak bir önlem var mı

Oyla 0