Muhabbet Kuşları Albino ve Lutino Muhabbet Kuşu Cinsiyet Ayrımı

Kuşumun ilk aldigimdaki fotoğrafı ve yeni çektiğim fotoğrafını yükledim. Erkek lutino diye aldık. Yaklaşık 1 aydır ceresi kahverengi oldu. Eş düşünüyoruz. Ama cinsiyetinden emin olmak için yardimci olabilirmisiniz.

Kuşumun ilk aldigimdaki fotoğrafı ve yeni çektiğim fotoğrafını yükledim. Erkek lutino diye aldık. Yaklaşık 1 aydır ceresi kahverengi oldu. Eş düşünüyoruz. Ama cinsiyetinden emin olmak için yardimci olabilirmisiniz.
Kuşunuz dişi ve eşleşmeye hazır döneme girmiş. Gözleri gördüğüm kadarıyla siyah? Eğer böyleyse, çift faktör spangle kuşunuz. Lutino değil.

Kızışma evresine giriyor, hırçınlığı bu sebeple olabilir...

Kızgınlık yumurtasından mı bahsediyorsunuz?

Hocam lutino 14 aylık, yumurtlaması gerekmiyor mu. Ayrıca evde erkek muhabbet kuşumuzda var. Çok hırçın davranıyor
Kızışma evresine giriyor, hırçınlığı bu sebeple olabilir...

Kızgınlık yumurtasından mı bahsediyorsunuz?
Hocam bizde dişi sevda papağanı varken çiftleşmese dahi belirli aralıklarla yumutluyordu. Lutino 14 aydır hiç yumurtlamadı. Çiftleşmek için hiç bir gayreti de yok
Şuan tüy döneminde B vitamini takviyesi yapmanız iyi olacaktır..
Tamam B vitamini takviyesi yapacağız. Teşekkürler

Bakın, kronik yumurtlama kuş için yararlı birşey değildir. Kesin yumurtlayacak diye bir durum yok. 7--8 aydan itibaren bu tür "problemli" yumurtlama süreci geçirebilirler.

Eş almanız en yararlısı olacaktır. Kuşunuz fiziksel olarak bu duruma hazır bir kuş. Tüy dönemini atlattığında ona eş alabilirsiniz.

Kuşumuz lutino diye aldık. Cinsiyeti belli değil dedi. Kaç aylık olabilir. Bide cinsiyeti nedir?

Merhaba, iyi akşamlar dilerim. 1 hafta önce aldım bu bebeği, erkek diye aldım ama forumlarda gördüğüm kadarıyla ayrım zormuş. Acaba cinsiyeti nedir?

merhaba. 3-4 aylık kırmızı gözlü bir lutinoya sahibim. (fotoğraflarda siyah gözlü çıksa da) cinsiyetini öğrenebilir miyim