Benelux Budgies Üretici Yemi

5 kgden 1'er kgye aktarırken mı oldu acaba :/
Bu tür durumların birçok sebebi olabilir. Bu söylediğiniz de buna dahildir. Bu sebeple tüketici olarak durumu bildirmelisiniz. Bu hem sizin hemde ileride doğacak benzer durumların önüne geçecektir. Bizi de bilgilendirirseniz bu konuda seviniriz (y)

Oyla 0
Sanki biz değişmiş gibi söylemen komik olmuş Ümit hocam. Herkesin yöntemi farklı olabilir ve her yöntemin kendi açısından eksileri var. Çok nemli ve sıcak hava şartlarının olduğu bir bölgede yaşıyorsanız dolap önerisi çok uygun olabilir. Bursa bu konuda arada kalmış bir şehir ki bizlerin nem oranı yoğun akdeniz ikliminin yaşandığı yerler ve karadeniz bölgesi hariç 40-60 bandındadır. Benim tercih ettiğim yöntem tahmin edebileceğiniz gibi uygun çuvalar ya da 5kg lık kaplara bölerek sıkıca saklamak. Ayda bir mutlaka yeni yem çıkışı yaptığımda yemi havalandırırım. Asla içine çabuk bozulan ya da kötü tat yayan yağlı tohumları ilave etmemeye çalışırım. Keten tohumu gibi, nijer gibi. Aslında çoğu kişinin yaptığını tercih ediyorum ben. Mutlaka ev içinde serin bir yer vardır oda sıcaklığının biraz altında ve ışık görmeyen. O bölgeler en uygunu oluyor kanımca. Bu güne kadar herhangi bir sorunla da karşılaşmadım. Bir tek hobinin bir yeminde sorun yaşadım oda denemek için almıştım 5 kglık bir üründü. Tohum kalitesizliğini o gün gördüm ürünlerinin.

Sizin kendi tercihinize bağlı dolaba koyup koymama durumu. Benim serüvenim bu şekilde :)

Doğanay sen niye üstüne alındın mesajımı :D Senin yöntemin elbetteki fazla yemi olanlar için en uygunu. Zaten çuvalı buzdolabına koyamayız :)

Ama az yem kullananlar için benim yöntemim on numaradır. Bak iddaa ediyorum cam kavanozda buz dolabına koyduğunuz yemi abartmıyorum 2 sene kullanabilirsiniz...

Elbetteki herkesin kendi tercihi, ben sadece verim aldığım ve emin olduğum bir yöntemi tavsiye ettim..

Bu yönteme bu kadar güvenme sebebimde uzun süredir kullandığım bir yöntemdir. Mesela istanbul gibi bir yerde yazın normal mutfaktaki yemlerde aşırı nemlenme ve bozulmalara şahit oldum. Bunun üzerine buzdolabını kullanmaya başladım ve gördümki ne bozulma, ne nemlenme hiç bir şey olmuyor yemlerde....

Tekrar söylüyorum bu yöntemi tercih etmek zorunda değilsiniz. Herkesin kendi tercihidir......

Oyla 0
Arkadaşlar ufak bir video paylaşıyım dedim. Alttaki videoda ulusal tohum bankasının tohumları nasıl muhafaza ettiği anlatılıyor. Bir odada 0 derecede diğer odada -18 derecede cam kavanozda tohumları saklıyorlar. 0 derece olan odadaki tohumların 30 yıl dayandığı, -18 derecedeki odadaki tohumların 100 yıl dayandığı söyleniyor. Ve cam kavanozun hava ve nem almadığı söylenmiş bende buna katılıyorum. Dip not: buzdolabı dereceside 0 ile 5 derece arasındadır :)

Oyla 0
8BB3D6B2-649D-43DE-8EC6-5839351A6E28 - Hızlı Resim aspurun böyle olması normal mi? az önce önlerinden çektim, önceki kullandığım yemden koydum. aydınlatırsanız çok sevinirim @Doğanay Y. @Ümit T. @Rüştü Okumuş @Muratsani
Benim yemimde de benzer bir görüntü yok. Sanırım tohumlar yağlarını bırakmış ya da nem almış gibi. İade edin derim fotoğrafları gönderin yardımcı olacaklardır. Neden böyle olmuş sizin yem anlayamadım.

Oyla 0
Benim yemimde de benzer bir görüntü yok. Sanırım tohumlar yağlarını bırakmış ya da nem almış gibi. İade edin derim fotoğrafları gönderin yardımcı olacaklardır. Neden böyle olmuş sizin yem anlayamadım.
Daha dün vakumlu poşetinden çıkarıp kuru bir plastik kaba koydum. Bugün yediler, bir sıkıntı yaratır mı acaba :(

Oyla 0
Hocam doğruyu söyleyin! Günlerce aç bırakmadınız değil mi :D

Görüntü, hepimizin arzu ettiği eylem sonucu barındırıyor, çok iyi:)
Yok ne aç bırakması. İştahlılar maşallah. Kuşunuzun en sevdiği markayı bulmak lazım. O bulunduğunda görüntü bu oluyor.

Oyla 0
Arayıp söylediğimde, çok şaşırdılar. Çok ilgili davrandılar, özür dilediler. Yenisini gönderdiler(kargo ücreti yoktu) bu sefer taze geldi :)
Teşekkür ederim ilgileri için.

Oyla 0