Benelux Budgies Üretici Yemi

Tamamen karışımla alakalı bence. Ben hiç buzluk kullanmadım ve hep çuval tükkettim. Gerçi çuvalları da genelde 4-5 ayda eritiyordum. Bir ara 1,5 ayda 1 çuval bitiyordu :(

Oyla 0
Kesinlikle nem sorunu diye birşey söz konusu değil. Kavanozların dışı buğulanır ancak içi kesinlikle kuru kalır... Yani içindeki ürün nemlenmez ;)
Cede mamayıda buzdolabında tutuyorum yumurtalı olduğu için zaten.Onda bir sorun olmadı da tarhana nemlenmişti o geldi aklıma :) Kışın kapalı balkonda dolapta tutarım yaza doğru da dolaba geçiririm artık.

Oyla 0
Böyle şeyler için en iyi banyonun dolabı derler. Serin kalıyor oldukça

Oyla 0
Tamamen karışımla alakalı bence. Ben hiç buzluk kullanmadım ve hep çuval tükkettim. Gerçi çuvalları da genelde 4-5 ayda eritiyordum. Bir ara 1,5 ayda 1 çuval bitiyordu :(

Maşaallah :)

Yanlış anlaşılmasın buzluğa koymuyorum normal alt tarafta tutuyorum ben..

Birde şu deli nature yemi çuvaldan bölünmüş bulamadım bir türlü. Ben bir ürüne taktımmı takıyorum. Denemeden rahat edemiyeceğim :)

Oyla 0
Cede mamayıda buzdolabında tutuyorum yumurtalı olduğu için zaten.Onda bir sorun olmadı da tarhana nemlenmişti o geldi aklıma :) Kışın kapalı balkonda dolapta tutarım yaza doğru da dolaba geçiririm artık.

Hazal bana güvenebilirsin bu konuda. Benim ne kadar pinpirikli olduğumu biliyorsun bu konularda. Eğer en ufak bir sıkıntı olsaydı yemlerde önce kendim buzdolabına koymazdım ve sizede önermezdim :)

Oyla 0
Hazal bana güvenebilirsin bu konuda. Benim ne kadar pinpirikli olduğumu biliyorsun bu konularda. Eğer en ufak bir sıkıntı olsaydı yemlerde önce kendim buzdolabına koymazdım ve sizede önermezdim :)
Evet yem konusunda özellikle çok titizsiniz biliyorum :) kavanozları çok sıkı kapar öyle koyarım.

Oyla 0
Sanki biz değişmiş gibi söylemen komik olmuş Ümit hocam. Herkesin yöntemi farklı olabilir ve her yöntemin kendi açısından eksileri var. Çok nemli ve sıcak hava şartlarının olduğu bir bölgede yaşıyorsanız dolap önerisi çok uygun olabilir. Bursa bu konuda arada kalmış bir şehir ki bizlerin nem oranı yoğun akdeniz ikliminin yaşandığı yerler ve karadeniz bölgesi hariç 40-60 bandındadır. Benim tercih ettiğim yöntem tahmin edebileceğiniz gibi uygun çuvalar ya da 5kg lık kaplara bölerek sıkıca saklamak. Ayda bir mutlaka yeni yem çıkışı yaptığımda yemi havalandırırım. Asla içine çabuk bozulan ya da kötü tat yayan yağlı tohumları ilave etmemeye çalışırım. Keten tohumu gibi, nijer gibi. Aslında çoğu kişinin yaptığını tercih ediyorum ben. Mutlaka ev içinde serin bir yer vardır oda sıcaklığının biraz altında ve ışık görmeyen. O bölgeler en uygunu oluyor kanımca. Bu güne kadar herhangi bir sorunla da karşılaşmadım. Bir tek hobinin bir yeminde sorun yaşadım oda denemek için almıştım 5 kglık bir üründü. Tohum kalitesizliğini o gün gördüm ürünlerinin.

Sizin kendi tercihinize bağlı dolaba koyup koymama durumu. Benim serüvenim bu şekilde :)

Oyla 0
Ben de Benelux yemi denemek istiyorum. Garden mix kullanıyorum şu an ama sari darılar hep kalıyor yemiyor. Elimle verirsem oyle yiyor ama yemlikte hep seçiyor. Bir de Benelux deneyim diyorum. Ne kadarlık alsam bilemiyorum balkon kapalı camli ama fazlasıyla soğuk orda tutarim diye düşünüyorum eger fazla alırsam, 1kg alırsam buzdolabında tutarım.

Oyla 0
Hava almayan plastik kaplarda depolama yapıyorum genelde. Bunlardan birini buzdolabına koyduğumda nemlenmişti yemler. O günden sonra bina içerisinde kendime ayırdığım bölümde depoluyorum ürünleri ve şu ana kadar bir problem yaşamadım. Tabi kavanozların nemlendirme durumunu denemedim.

@Şimâl @Taha Avcu Çok teşekkür ederim :giggle:

Oyla 0
Ben de Benelux yemi denemek istiyorum. Garden mix kullanıyorum şu an ama sari darılar hep kalıyor yemiyor. Elimle verirsem oyle yiyor ama yemlikte hep seçiyor. Bir de Benelux deneyim diyorum. Ne kadarlık alsam bilemiyorum balkon kapalı camli ama fazlasıyla soğuk orda tutarim diye düşünüyorum eger fazla alırsam, 1kg alırsam buzdolabında tutarım.
Bana kalırsa 5 kg alın. 6-8 ay götürecektir sizi ve daha ekonomik olacaktır.

Oyla 0
kargo parasını ücretsiz yapana kadar almıcam ordan yem :) 65 tl ye 15 tl hiç adil değil :)

Oyla 0
Malesef böyle bir durum mevcut, 15 TL ücretsiz kargo seçenekli yerler ile kıyaslandığında çok fazla bir miktar. Şahsen güvenilirlik bedeli olarak kendime yediriyorum bu durumu :)

Oyla 0
Bu teklifi sundum lakin en ucuz 15 TL kargo ücreti olabileceğini, daha büyük yemler içinde 45 TL olduğunu dile getirdi. Beklediğinizin olmayacağını belirteyim de:)

Oyla 0
Az önce açtım yemi. Kokusu ve tazeliği iyiydi beğendim. Yem karışım oranları olarak da önerildi. 1 tane çıkan yer fıstığını ve küçük birkaç tane taşı anlayamadım :D Onun dışında güzel, aspuru çok seviyor benim kuşlar zaten.

Oyla 0