ÇARPMA KAYNAKLI UCMAMA

Didem ergenc

iyikus.com Üyesi
Merhaba, yaklasık 45 günlük muhabbet Kusumun nereye tam carptıgını gorememekle bırlıkte 5 gundur ucamıyor.Veterınere goturdum kırık yok dedı teramcyn toz ve vıtamın verıp yolladı ancak kafeste kanatlarını hızlı hızlı cırpıp duruyor dısarı cıkınca hop yere cakılıyor.Duzelır mı acaba bu durum basına gelen varsa bılgı verebılır mı?

Kafes içinde kanat çırpması varsa bence düzelecektir ama zamana ihtiyacı var gibi görünüyor. Verilen ürünleri kullanmaya devam ediniz.

Oyla 0
Bir yere çarpan kuşa antibiyotikmi verilirmiş?? Antibiyotik verme sebebi ne onu anlamadım! Zaten kuş yavru birde en ağır antibiyotiği vermişler. teramcyn toz dediğiniz ilacın etken maddesi oksitetrasiklin+neomisin sülfat ise eğer hemen kesin kullanmayın! Kafeste kanat çırpması denge kaybıyla birliktemi kanat çırpıyor Hangi veterinere gittiniz?

Oyla 0
Ümit bey merhaba, vitaminin adı aminosol antibiyotikte neo-terramycin.Açıkcası ilk gün hariç ben de şüpheye düştüğümden diğer günler çok az koydum antıbıyotıgı.Kanatlarını dengelı ve guclu bırsekılde kafeste cırpıyor idman yapar gıbı ama dışarda başarısız.Bugunde sızın mesajınıza istinaden kestım.Video paylaştım umarım yeterli olur.Maltepe mega-vet götürdüm.Genelde veterınerler kuslara bakmadıklarını soyledıklerınden suadıyeden kalkıp maltepeye gıttım.Malesef dosyaları cok buyuk buluyor ve bu yuzden yukleme yapamadım.Başka nasıl bır yolla gonderebılırım.Gorus ve bılgılendırme ıcın tesekkur ederım.

Oyla 0
hizliresim.com gibi sitelere yükleyerek paylaşabilirsiniz. Başlanan bir ilacı devam ettirin derim yinede. Kür gibi kalsın, 3. gününde kesersiniz. Önlem amaçlı kullanılabilen ürünlerden sayılabilir. Bu yüzden verilen dozaj aynen ya da azaltılarak 3 gün uygulanmasında sakınca olmaz.

Oyla 0
hizliresim.com gibi sitelere yükleyerek paylaşabilirsiniz. Başlanan bir ilacı devam ettirin derim yinede. Kür gibi kalsın, 3. gününde kesersiniz. Önlem amaçlı kullanılabilen ürünlerden sayılabilir. Bu yüzden verilen dozaj aynen ya da azaltılarak 3 gün uygulanmasında sakınca olmaz.

Hocam bu oksitetrasiklin zaten tek başına ağır bir ilaçken birde neomisin sülfat ile karışınca kimyasımı değişiyor etkileşimemi giriyor bilemiyorum ama dahada ağır oluyor. Kuşlarda ani felç ve görme kaybı gibi etkileri oluyor. Şahsen ben oksitetrasiklin içeren vitaform yada neo-terramycin gibi ilaçların hiç bir faydasını görmedim. Ve dediğim gibi ağır gelidiği için kimseyede önermiyorum. Bu ilaçların yerine doksisiklin veya eritromisin etken maddeli ilaçların çok daha faydalı olduğunu düşünüyorum. Doksisiklinde tetra gurubundan ama oksitetrasiklin kadar ağır değil ve daha çok işe yarıyor bence. Eritromisinde keza dahada hafif ve güzel bir ilaç. Özetle şunu demek istiyorum neo-terramycin ve vitaformun daha bugüne kadar bir işe yaradığını görmedim, faydası olmadığı gibi olumsuz etkilerinin olduğunu düşünüyorum...

Oyla 0
Ümit bey merhaba, vitaminin adı aminosol antibiyotikte neo-terramycin.Açıkcası ilk gün hariç ben de şüpheye düştüğümden diğer günler çok az koydum antıbıyotıgı.Kanatlarını dengelı ve guclu bırsekılde kafeste cırpıyor idman yapar gıbı ama dışarda başarısız.Bugunde sızın mesajınıza istinaden kestım.Video paylaştım umarım yeterli olur.Maltepe mega-vet götürdüm.Genelde veterınerler kuslara bakmadıklarını soyledıklerınden suadıyeden kalkıp maltepeye gıttım.Malesef dosyaları cok buyuk buluyor ve bu yuzden yukleme yapamadım.Başka nasıl bır yolla gonderebılırım.Gorus ve bılgılendırme ıcın tesekkur ederım.

İstanbul'da en iyi veteriner florya istanbulvet. Dışkı tahlili röntgen ne gerekiyorsa yapıyorlar kuşlarda uzmanlar. Biliyorum size uzak ama inanın değer. Marmaraya yakın bence gidebiliyorsanız buraya gidin.

Eceler Sokak No:16
Florya, Bakırköy, İstanbul
(Flyinn AVM'den Galatasaray
Spor Tesisleri'ne giderken soldan
4. sokak üzerindeyiz.)

0 (212) 663 91 42
0 (212) 663 91 43

Gitmeden önce randevu almanız gerekiyor. Kuşun videolarını yüklerseniz bizde ne olduğunu anlamaya çalışırız. Ve dışkısının resimlerini.

Video yükle
Resim yükle

Oyla 0
İstanbul'da en iyi veteriner florya istanbulvet. Dışkı tahlili röntgen ne gerekiyorsa yapıyorlar kuşlarda uzmanlar. Biliyorum size uzak ama inanın değer. Marmaraya yakın bence gidebiliyorsanız buraya gidin.

4. sokak üzerindeyiz.)

0 (212) 663 91 42
0 (212) 663 91 43

Gitmeden önce randevu almanız gerekiyor. Kuşun videolarını yüklerseniz bizde ne olduğunu anlamaya çalışırız. Ve dışkısının resimlerini.

Video yükle
Resim yükle
Umit bey asagida yuklemeye calistim umarim olmustur ve yorum yapabilmeniz icin yeterlidir.ilginiz icin cok tesekkurederim.istah ve keyfi yerinde kafesten cikmak istiyor hep ancak kesinlikle ucamiyor..Veteriner tavsiyesi icin tesekkurler dediginiz gibi orayada goturmeye calisayim gercekten de uzak kus ta cok kucuk..elimden geleni yaparim artik goturmek icin

Oyla 0

4. sokak üzerindeyiz.)

0 (212) 663 91 42
0 (212) 663 91 43

Video yükle
Resim yükle

Oyla 0

4. sokak üzerindeyiz.)

0 (212) 663 91 42
0 (212) 663 91 43

Video yükle
Resim yükle

Oyla 0
Aldığınızda uçabiliyordu dimi? Birde dışkı resmi yüklermisiniz.

Oyla 0
Evet ucabiliyordu hatta cok iyi ucuyordu kafesinin yerinide bulabiliyordu..https://streamable.com/2cyce9

Videoda dışkılar net değil yakından resim çekip eklerseniz daha iyi olur. Ancak kuşta ciddi bir sorun yok gibi görünüyor. Belki dediğiniz gibi bir yere çarptıysa korkudan uçmuyordur. Kanatlarını antreman yapar gibi güçlü çırpıyor dediniz buda kırık çıkık yok demek oluyor bence. İsterseniz şimdilik kuşa biraz zaman verin özgüvenini kazanınca tekrardan uçucaktır. Bu arada da haftada bir defa suyuna multivitamin damlatırsanız daha çabuk toparlar. Tabi bu uçamama durumu uzun sürerse dediğim veterinere götürün mutlaka.

Kafes dışında uçmayı denemiyor dimi hiç? Yada uçmaya çalışıpta yeremi düşüyor?

Oyla 0
Pardon uçmaya çalışıp yere çakılıyor yazmışsınız görmedim. Kuşa kalsiyum ve d3 desteğide verebilirsiniz kanatları güçlenir. Haftada bir kerede sebzeli yumurta maması yapıp verin. Bir iki haftaya toparlar diye düşünüyorum.

Oyla 0