Muhabbet Kuşları Dişi Albino'yu Ayırt Etme

Merhaba Hocam. Dün çocuklarımla mahallemizde bulunan kuşçudan aldık. Cremino olduğunu öğrendik. Yavru diye ve erkek diye aldık. Sizce cinsi ve ırkı nedir Doğanay Hocam. Şimdiden teşekkür ederim

Merhaba erkek kuşumun yanına dişi olarak aldım ama erkek olan sürekli kaçıyor ve bu resimdeki de sürekli kovalıyor. emin olmak istiyorum , dişi midir?

Moderatörün son düzenlenenleri:
iyi günler flaslı flassız olarak çektim resimde gözler belli olmayabilir kırmızı albino cinsiyeti erkek diye aldım ama emin olmak istiyorum erkekmi dişimi acaba

Merhaba kuşunuz erkek. Fakat burun delikleri biraz tıkalı gibi. Ufak bir şeyle hafiften içinde ki sümüğümsü, kabuğumsu yapıyı alabilirsiniz.

Dişi Albino'yu Ayırt Etme
Albino muhabbet kuşu
çeşidi (ve Lutino da) Ino geni tarafından yaratılır. Ino genini yansıtan kuşlarda tüm melanini (tüyleri, cildi ve gözleri içindeki tüm koyu renkleri oluşturan madde) kaldırır. Böylece mavi seri muhabbetler beyaza dönüşür ve yeşil serilerin tümü sararır. Anlayacağınız sadece taban renkleri kalır. Albino, beyaz bir Inos için kullanılan terimdir, Lutino, sarı bir Ino'nun terimidir.
Ekli dosyayı görüntüle 541

Altta paylaştığım dişi albino muhabbet kuşu, gözleri pembe/kırmızı ve tüyleri tamamen beyazdır. Biraz incelediğinizde mavi seriden geldiğini gösterecek ipuçları görürsünüz. Açık mavi parlak bir etki gözlemlenmektedir. Eğer kırmızı göz yoksa albino kuşlarda, o kuşa İno diyemiyoruz. Duble Faktör dedikleri düz beyaz koyu gözlü ya da düz sarı koyu gözlü kuşlardır.
Ekli dosyayı görüntüle 540

Albino Cinsiyet Ayrımı Nasıl Yapılır?
Eğer albino kuşunuzun cere rengi beyaz, açık mavi ve kahvemsi tonlarda ise kesinlikle dişidir. Kimi zaman erkek albino muhabbet kuşunun mor cere rengine sahip fakat burun delik çevresi yayılan bir beyaz tona sahipse büyük olasılık oda dişidir. iyikus.com üzerinden cinsiyeti için emin olamadığınız kuşlarınızın görsellerini paylaşırsanız, elimizden geldiğince, bilgimiz doğrultusunda yardımcı olmaya çalışırız. Bakınız;
Ekli dosyayı görüntüle 542

Erkek Albino kuşları şu şekilde;
Albino ve Lutino Muhabbet Kuşu Cinsiyet Ayrımı
Ekli dosyayı görüntüle 4414Ekli dosyayı görüntüle 4415Ekli dosyayı görüntüle 4416Sizce cinsiyeti nedir eş almak istiyorum