Dişi kuşum eskisi gibi ötmüyor gıcırtı gibi bi ses çıkarıyor

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan birds388
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

birds388

Forum Sakini
İyi günler merhaba dişi muhabbet kuşum 6-7 yaşlarında 1 yıldır bu sesi çıkarmaya başladı ama gidgide artti suan geceleri bile bu sesi çıkarıyor.neşesi yemesi içmesi uçması çok iyi suyu fazla tüketiyor idrarı çok oluyor bu nedenle bu ses mantar nedeniyle olabilir mi nefes alırken zorlanmıyor kuyruk oynatması falan yok videoyu gonderiyorum lütfen yardım edin

Entrobac probiyotik sahte bi ilac dedi dogru mu antibiyotik bitince iyilesirse iki üç gun dinlendir sonra probiyotik vercez dedi
Kendi ürününü satamadıkları için çok yalan söylüyorlar. Entrobac sahte değil, aksine en orijinal ürün olabilir piyasada ki

Kendi ürününü satamadıkları için çok yalan söylüyorlar. Entrobac sahte değil, aksine en orijinal ürün olabilir piyasada ki
Ben birde ikinci veterine gittim ilk veteriner tam bilemedi birde kuş diye umursamıyorlar ben ilgi ve alakanız için teşekkür ederim 5 gun sonra inşallah size danisacagim tekrar

Kusura bakmayin rahatsız ediyorum bugün ilacın 2. Günü bitmek üzere kuşum ayağını kaşıdiğını fark ettim ayak içini tek tek kasiyor keyfi iyi ama tuyleride dokuluyor ilac yapmis olabilir mi birde dışkıda siyahlasma oldu

yumurta durumunun olmadığına emin olmak lazım.
Kursağı hafif büyük gibi sürekli biseyler kemiriyo anlamadığım bi şekilde bana ilgisi arttı normalde cok yaklasmazdi sevdiriyo üstüme konuyor sanki ilgi istiyor ötmek istiyor gibi o sesi çıkartıyor vede kaşınıyor yumurtası olacağını sanmıyorum çünkü erkek kuş bayadir var öyle yakın degiller

Kızgınlık yumurtası atabiliyorlar ve belirttiğiniz bazı özellikler bu evrede artıyor. Dışkısını paylaşır mısınız güncel?

İlaç kullanınca boyle sulu kısmı daha yeşil oldu sanki ve bugün keyfi daha az tüyleri çok döküldü yulaf mi darı mi vereyim suan darı yiyorlar

Kızgınlık yumurtası atabiliyorlar ve belirttiğiniz bazı özellikler bu evrede artıyor. Dışkısını paylaşır mısınız güncel?
Bana yardım edin lütfen kuşumun sesi bir tuhaf diye veterinere gitmistim baytril vermisti ilac bitti üç gun probiyotikde kullandim eskisinden beter oldu kuş bugün nefes alirken sesini duyuyorum fi fi gibi bir ses yaklaşınca duyuluyor suluğun yanindan ayrilmiyor surekli su iciyor sadece su dışkı yapıyor yemesi iyi kabarma yok birde zayıfladı sanki birde ağzına birsey getiriyor sanki onu yutkunur gibi birsey yapiyor kusmuyor ama bugun kafeste hafif bir koku sezdim kotu bir koku degildi ama nolur yardim edin veteriner ölecek dedi bisey yapamam dedi ama daha hareketli belki kurtulur

Birde kuşu tutmaya çalıştım imkan yok cok kotu ısırıyor ve kaciyor kursagina bakamadim olecek kus boyle mi olur lutfen yardim edin veteriner mikostatin verirsen ver dedi

Bana yardım edin lütfen kuşumun sesi bir tuhaf diye veterinere gitmistim baytril vermisti ilac bitti üç gun probiyotikde kullandim eskisinden beter oldu kuş bugün nefes alirken sesini duyuyorum fi fi gibi bir ses yaklaşınca duyuluyor suluğun yanindan ayrilmiyor surekli su iciyor sadece su dışkı yapıyor yemesi iyi kabarma yok birde zayıfladı sanki birde ağzına birsey getiriyor sanki onu yutkunur gibi birsey yapiyor kusmuyor ama bugun kafeste hafif bir koku sezdim kotu bir koku degildi ama nolur yardim edin veteriner ölecek dedi bisey yapamam dedi ama daha hareketli belki kurtulur

@kubracakir388 size söylediğimiz ilaçları almak yerine baytril alıp kullanmışsınız baytrilin bu tarz durumlarda bir faydası olmaz zaten. Ya bizim dediğimizi dinleyin ya veterineri..

Yine de baytrilin kullanılması da iyi oldu. Bazı endişelerimiz ortadan kalkmış oldu. Tabi ilk aşamada daha uygun bir ilaçla tedavi iyi olabilirdi. Üstte belirtilen ürünlere acilen başlamak gerekiyor. Bu aşamada yoğun su tüketimi varsa iyi değerlendirmek lazım. İlaç öncesi 1 gün mutlaka elektrolit sunun

@kubracakir388 size söylediğimiz ilaçları almak yerine baytril alıp kullanmışsınız baytrilin bu tarz durumlarda bir faydası olmaz zaten. Ya bizim dediğimizi dinleyin ya veterineri..
Ben sizi dinledim onun için ilacı almak için gittim veterinere oda o ilacı verdi ben veterinerim diyor benden iyimi bileceksin diyor el mecbur napabilirdim bugün kuş yikanmaya calisiyordu tuyleri zaten cok dokuluyor hafif sıcak su koydum sanki yanmış gibi hayvan sudan çıkmadı bi güzel yıkandı keyfi iyi ama arttı tuhaf sesi 3 gun entrobac verdim bugun vitamin koydum şimdi hangi ilactan basliyim yarin ilk is eczaneye gidip alcam

Bir tane doksisiklin etken maddeli ilaç: Doksimis yada levadoks olabilir.. (veterinerlerden temin edilir)
Bir tane hava kesesi parazitleri için ivermectin etken maddeli ilaç: Vilmectin yada muadilleri olabilir.. (veterinerlerden temin edilir)
Mantar ve protozoa içinde bir tane flagyl, bir tanede mikostatin.. (bunlar eczaneden)

Yine de baytrilin kullanılması da iyi oldu. Bazı endişelerimiz ortadan kalkmış oldu. Tabi ilk aşamada daha uygun bir ilaçla tedavi iyi olabilirdi. Üstte belirtilen ürünlere acilen başlamak gerekiyor. Bu aşamada yoğun su tüketimi varsa iyi değerlendirmek lazım. İlaç öncesi 1 gün mutlaka elektrolit sunun
Elektrolit nedir bilmiyorum
İnanın ben ortada kaldım kafama gore bisey yapmak istemiyorum adam okumus veteriner dedik ölecek diyor sinir oldum hastalik ne onuda soylemiyor bence daha olecek kadar kötü değil kabarması yok yemesi iyi ilk hangi ilaci alayim

Öncelikle şunu bulsanız yeterli
doksisiklin etken maddeli olan, doksimis gibi bir ilaç. Eczanelerde satılmıyor maalesef :( Veteriner fakülteleri çevresinde ki veterinerlerden kolayca temin edebilirsiniz tedavi ettirmeden. 40-60 tL arası bir fiyatı olması lazım

Öncelikle şunu bulsanız yeterli
doksisiklin etken maddeli olan, doksimis gibi bir ilaç. Eczanelerde satılmıyor maalesef :( Veteriner fakülteleri çevresinde ki veterinerlerden kolayca temin edebilirsiniz tedavi ettirmeden. 40-60 tL arası bir fiyatı olması lazım
Sorunda şu ki Karabük te oturuyorum sehirde veteriner kısıtlı ama ilacı araştıracağım bu ilacı veteriner şırınga seklinde veremez mi sizce