Dişi kuşum eskisi gibi ötmüyor gıcırtı gibi bi ses çıkarıyor

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan birds388
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

birds388

Forum Sakini
İyi günler merhaba dişi muhabbet kuşum 6-7 yaşlarında 1 yıldır bu sesi çıkarmaya başladı ama gidgide artti suan geceleri bile bu sesi çıkarıyor.neşesi yemesi içmesi uçması çok iyi suyu fazla tüketiyor idrarı çok oluyor bu nedenle bu ses mantar nedeniyle olabilir mi nefes alırken zorlanmıyor kuyruk oynatması falan yok videoyu gonderiyorum lütfen yardım edin

levadoks ağızdan 1 damla ya da 100 ml suluğa 7-8 damla kullanılmalı. Bu ilaç ortalama duruma göre 7 gün kullanmak gerekiyor. Ek olarak bu ilaç kullanılırken kafesteki tüm yan ürünler kaldırılmalı (kum, gaga taşı, kalamar vs.). Sadece tükettiği yem ve ilaçlı su kalmalı

levadoks ağızdan 1 damla ya da 100 ml suluğa 7-8 damla kullanılmalı. Bu ilaç ortalama duruma göre 7 gün kullanmak gerekiyor. Ek olarak bu ilaç kullanılırken kafesteki tüm yan ürünler kaldırılmalı (kum, gaga taşı, kalamar vs.). Sadece tükettiği yem ve ilaçlı su kalmalı
Merhabalar ivermectin kuşu ben tuttum annem şırınga dan yanlışlıkla 2 damla damlatti kuş kaşınıyor birsey olur mu banyo yaptırayım mi kuş huzursuz sanki

hangi ilacları kullandınız isimlerini kısaca yazarmısınız?
En başta baytril kullandım 5 gun
Sonra mikostatin ve flagly 6 gun
Sonra vilmektin icerikli bi ilac
Sonra en son levadoks 3.gun bugun
Eskiden sadece gıcırtı gibi bi ses çıkarıyordu birde yanına çok yaklaşınca hırıltı duyuyordum şimdi birde tık tık her nefesinde bu ses geliyor galiba hastaligi ilerliyor

En başta baytril kullandım 5 gun
Sonra mikostatin ve flagly 6 gun
Sonra vilmektin icerikli bi ilac
Sonra en son levadoks 3.gun bugun
Eskiden sadece gıcırtı gibi bi ses çıkarıyordu birde yanına çok yaklaşınca hırıltı duyuyordum şimdi birde tık tık her nefesinde bu ses geliyor galiba hastaligi ilerliyor

bir çok hastalığı kapsayabilecek şekilde çeşitli ilaçlar kullanıldı :( konuyla hiç ilgisi yok ama sadece koksidiyoz tedavisi yapılmadı

isterseniz levadoks'a 1 gün daha devam edip izleyin

bir çok hastalığı kapsayabilecek şekilde çeşitli ilaçlar kullanıldı :( konuyla hiç ilgisi yok ama sadece koksidiyoz tedavisi yapılmadı

Artik son bu ilaci verecem cunku ilaclarda yordu galiba ama hali iyi sizce bu sekilde daha yaşar mı yoksa artık umut yok mu 🥺

Bir video çekip atın güncel duruma bakalım bi..
Bugün 5.gunde ve bazı değişiklikler var kuşumda kuşum hiç otmezdi ötmeye başladı hiç susmuyor ve o garip sesi daha az çıkarıyor ama tık tık bi ses çıkarıyor videoda pek anlaşılmıyor çok hareketlendi bana mı öyle geliyor diye evdekilere sordum onlarda bugün değişikliği fark etmişler 😊herkese teşekkür ederim 7 gune tamamlayınca tekrar video atarım

Süper, kırgınlık gitmiş, bakışlar güzel maşallah
İnanın bayadir uğraşıyorum insanın emeğinin fayda etmesi bi cana yararı dokunması çok güzel bi duyguymus sizler yardım ettiniz sağolun umudum tam bitmek üzereydi bu sabah az da olsa değişimi farkettim eskiden pek fazla yanıma gelmezdi şimdi yanımdan ayrılmıyor demekki keyifi yerinde değilmiş ozamanlar 😃👍