Dişi kuşum eskisi gibi ötmüyor gıcırtı gibi bi ses çıkarıyor

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan birds388
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

birds388

Forum Sakini
İyi günler merhaba dişi muhabbet kuşum 6-7 yaşlarında 1 yıldır bu sesi çıkarmaya başladı ama gidgide artti suan geceleri bile bu sesi çıkarıyor.neşesi yemesi içmesi uçması çok iyi suyu fazla tüketiyor idrarı çok oluyor bu nedenle bu ses mantar nedeniyle olabilir mi nefes alırken zorlanmıyor kuyruk oynatması falan yok videoyu gonderiyorum lütfen yardım edin

Dışkılarda ilerleme var tedaviye devam edin.. Koku olayı genelde mantar kaynaklı oluyor... İlerleyen günlerde düzelir Allah'ın izniyle...
Cok soru soruyorum kusura bakmayin ama artik alçı taşını falan kafese koyabilir miyim telleri kemiriyolar çünkü suanda koku yok gayet iyiler ilaci dediginiz sekilde saat atlamadan degistiriyorum

Flagy kullanılıyorsa şuan evet konulabilir. Ek olarak bahsettiğiniz tohumlar da verilebilir tabi ancak yulafı şu evrede vermemenizi öneririm.
İyi akşamlar bugün ilacın 3.gunu bitti durumları cok keyifliler erkek kuş dışkısı düzeldi tamamen dişi kuşum ise arada yine isal gibi oluyo ama lekeli değil birde dışkısı büyüdü sanki sesinde bir değişiklik yok cok şükür iyiler teşekkür ederim hersey icin fotoğrafları ekliyorum ilaca devam etmeli miyim @neanderthalensis @Malkoçoğlu @Doğanay Y.

Ekli dosyalar

• Screenshot_20220428-194025746.jpg
    Screenshot_20220428-194025746.jpg
    754.2 KB · Görüntüleme: 10
  • Screenshot_20220428-194013155.jpg
    Screenshot_20220428-194013155.jpg
    614.3 KB · Görüntüleme: 10
toparlamasına sevindim. İlaç devam edilmeli mutlaka 5/6 güne tamamlanmalı
Tamam 5.gün tekrar fotoğraf atarım benim korkum ilacı kestikten sonra tekrar eder korkusu inşallah öyle olmaz birde ses değişikliği için nefesini duymaya başladım demiştim ama o fi fi sesi yok oldu eskisi gibi sadece gurk gurk ediyo acaba yaşlı olduğu için o garip sesi mi çıkartıyor fikriniz var mi

İyi akşamlar bugün ilacın 3.gunu bitti durumları cok keyifliler erkek kuş dışkısı düzeldi tamamen dişi kuşum ise arada yine isal gibi oluyo ama lekeli değil birde dışkısı büyüdü sanki sesinde bir değişiklik yok cok şükür iyiler teşekkür ederim hersey icin fotoğrafları ekliyorum ilaca devam etmeli miyim @neanderthalensis @Malkoçoğlu @Doğanay Y.

Aslında erkek kuşa devam etmeye gerek yok dışkıları gayet iyi. Ama dişiye devam etmek lazım. Dişinin güncel videosunu ekleyin sesine bakalım birde..

Aslında erkek kuşa devam etmeye gerek yok dışkıları gayet iyi. Ama dişiye devam etmek lazım. Dişinin güncel videosunu ekleyin sesine bakalım birde..
Tamam atarım videoyu ben tutup damla veremiyorum ki başka kafeste yok erkek kuşta içse bişey olur mu yalnız birde dişi kuşum kafasının üstünü tellere koyup kaşıyor arada bunu hep yapıyor bit olsa erkek kuşta yapardı değil mi

Genelde bit olduğunda aynı zamanda kaşımalar sık olsa da değişken aralıkalrda da yapabilirler
Eskiden gagasını da çok kasiyordu yüzünü falan şimdi onu bıraktı benim kuşum 7 yaşında ve hiç yumurtlamadi duydugum kadariyla erkek kuş olsada olmasada kuşlar yumurta yaparmis bazen bu yaşta artik yavrusu olmaz mi

Eğer tek bir dişi, erkek olmadan yumurtlarsa bu kızgınlık yumurtası olur ve yavru asla çıkmaz. 5 yaş ve sonrası dişi kuşların üretimi pek önerilmez. Beklenmedik yumurta sıkışması, ani felç durumları gözlemlenebiliyor -tabi düşük oranda-. İlerlemiş üst solunum yolu problemleri gözlemleniyor bariz :( Demek ki bir çok sorun vardı ve bunun ilk adımı olan kursak sorunu hafifletildi. Sıra solunum probleminde

Eğer tek bir dişi, erkek olmadan yumurtlarsa bu kızgınlık yumurtası olur ve yavru asla çıkmaz. 5 yaş ve sonrası dişi kuşların üretimi pek önerilmez. Beklenmedik yumurta sıkışması, ani felç durumları gözlemlenebiliyor -tabi düşük oranda-. İlerlemiş üst solunum yolu problemleri gözlemleniyor bariz :( Demek ki bir çok sorun vardı ve bunun ilk adımı olan kursak sorunu hafifletildi. Sıra solunum probleminde
Merhaba
Bugün beşinci gün bitti fotoğraf atıyorum ilacı kesmeli miyim sizce