Dişi kuşum neden böyle?

maviş paşamm

iyikus.com Üyesi
Merhaba. Dişi kuşum 5-6 yaş civarı. Ablamın kuşuydu Daha önce hiç kafesten çıkmamıştı kedi var diye. 1 senedir bende. Hiç kızgınlık yumurtası yapmamış. 2 yaşında erkek muhabbet kuşum var ama eş değil hiç anlaşamıyorlar zaten. Yaşını tam bilmediğim 2 yıldır bende olan
sultan papağanı ile iyi anlaşıyor. Yem veriyolar birbirine kur yapıyolar. Dişi kuşum 2 gündür sıvı dışkı yapıyor sulu. Yeni farkettim popo kısmı açık deri görünüyor. Eş istediği için mi böyle yumurta yapacağı için mi. Daha önce de dişi kuşumu götürdüm anlamadı veteriner poposu şişti yumurta yok dedi 1 hafta sonra öldü..
Elime alıp bakınca sert değil yumuşak gibi poposu üflemeden de belli oluyor.
Video ekliyorum. Resim eklenmiyor.

sağlıklı nefes alabileceği boşluklar olduğu sürece sorun olmaz.

Kuşum yem yiyor dışkı yaparken zorlanıyor gibiydi ılık su ile temizledim az miktar zeytinyağı sürdüm az miktar da marul verdim ishal de olsa yaptı biraz. Dışkı yapacağı zaman böyle ses çıkarması normal mi ? Sürekli temizliyor orayı tüy mü bişey alıp geveliyor. Video atıyorum.

Kuşum yem yiyor dışkı yaparken zorlanıyor gibiydi ılık su ile temizledim az miktar zeytinyağı sürdüm az miktar da marul verdim ishal de olsa yaptı biraz. Dışkı yapacağı zaman böyle ses çıkarması normal mi ? Sürekli temizliyor orayı tüy mü bişey alıp geveliyor. Video atıyorum.

aslında o ses normal değil ama kötü bir seste değil. Yumurta maması verebilirseniz içine bir kaç damla zeytinyağı damlatınız. Kanatlı oil diye satılan ürünlerde olur.

aslında o ses normal değil ama kötü bir seste değil. Yumurta maması verebilirseniz içine bir kaç damla zeytinyağı damlatınız. Kanatlı oil diye satılan ürünlerde olur.

Ilık suyla temizledik iyi geldi yaparken zorlanmıyor.
Sanırım ağrısı var o yüzden.
Birde bana veteriner probiyotik antibiyotik vs verdi 2 parmak kadar suya koy günlük değiştir dedi ama ben normal vitamini bile 6-8 saat durdurup değiştiririm. Fazla durmasında sorun olur mu ki.
Verdiği ilaçlar ve yeni dışkısını ekliyorum.

Ilık suyla temizledik iyi geldi yaparken zorlanmıyor.
Sanırım ağrısı var o yüzden.
Birde bana veteriner probiyotik antibiyotik vs verdi 2 parmak kadar suya koy günlük değiştir dedi ama ben normal vitamini bile 6-8 saat durdurup değiştiririm. Fazla durmasında sorun olur mu ki.
Verdiği ilaçlar ve yeni dışkısını ekliyorum.

verilen antibiyotiğin adı nedir?
12 saat sonrası değişimi sağlıklı olur hocam.

@Doğanay Y. Bey kuşum yem yiyor veteriner darı ve sağlık tohumu dedi yiyor ama su içtiğini hiç görmedim diğerleri yerken yemini yiyor. Veterinere hangi antibiyotik verdiğini sordum söylemedi. Küçücük kuştan da o kadar paramı aldı. Kuşum daha kötü oldu. Şimdi de kafasını döndürmeye başladı.

İnşallah salmonella değildir. Tüyleri kabarık duruyor dışkı sulu bazen koyu yeşil gibi oluyor. Diğer kuşlarımla aynı yerde sanırım ayırmam gerekecek.

Bu kuş iyi olur mu kurtulur mu yoksa yavaş yavaş ölecek mi. Diğer dişi kuşumda böyle olmuştu 1 hafta sonra öldü kuşum.

Hangi veteriner o o kadar para aldı madem verdiği ilaçların ve hizmetin detaylarını vermesi gerekiyor
Açıkçası sizi telaşlandirmak istemem ama yumurta için erken müdahale etti gibi
Yumurtanin önünde engel olan zarın görüntüsünü sizinle paylaştı mi ?
Verdiği takviyelerinin isimlerini almak için ısrar ediniz

Hangi veteriner o o kadar para aldı madem verdiği ilaçların ve hizmetin detaylarını vermesi gerekiyor
Açıkçası sizi telaşlandirmak istemem ama yumurta için erken müdahale etti gibi
Yumurtanin önünde engel olan zarın görüntüsünü sizinle paylaştı mi ?
Verdiği takviyelerinin isimlerini almak için ısrar ediniz
4 gündür şişti poposu 3 4 saat dışkı yapamadı. Normalde ısıran kuş elimw geldi. Poposunu kaşıttı. Dışkı yapınca bağırdı ilk defa başıma gelince korktum. Yok bize göstermedi o kesik gibi şeyi kendi çıkaracak dedi. ben hatta dedim bende geleyim bakayım diye ne kadar sürer bilmiyorum bekleyin dedi 15 20 dk sonra geldi biraz da yoğun bakımda kalacak dedi. Kuzenim kedisini götürdü de bu kadar istemediler. Kurtulsun da giden para olsun yarin bizzat gidip soracağım.

Sürekli böyle duruyor arada kafasını döndürüyor 1 2 kere gördüm

4 gündür şişti poposu 3 4 saat dışkı yapamadı. Normalde ısıran kuş elimw geldi. Poposunu kaşıttı. Dışkı yapınca bağırdı ilk defa başıma gelince korktum. Yok bize göstermedi o kesik gibi şeyi kendi çıkaracak dedi. ben hatta dedim bende geleyim bakayım diye ne kadar sürer bilmiyorum bekleyin dedi 15 20 dk sonra geldi biraz da yoğun bakımda kalacak dedi. Kuzenim kedisini götürdü de bu kadar istemediler. Kurtulsun da giden para olsun yarin bizzat gidip soracağım.

Sürekli böyle duruyor arada kafasını döndürüyor 1 2 kere gördüm
Haa Evet tmm şimdi hatırladım dışkı sorunu da vardı umarım tez vakitte iyileşir

kafa döndürmesi iyiye işaret değil ne yazık ki. İlaç ismini bilmediğimden bir şey diyemiyorum ancak gerekirse kesmeli ve acilen bağışıklığını düzene sokmalısınız. Siz görmeden bir kaç damla içiyor olabilir suyu. Bazen ilaçların kötü tadından kaynaklı da içmeyebiliyorlar. Temiz su koyun yarın isterseniz. Öğleden sonra katkılı suya dönün

kafa döndürmesi iyiye işaret değil ne yazık ki. İlaç ismini bilmediğimden bir şey diyemiyorum ancak gerekirse kesmeli ve acilen bağışıklığını düzene sokmalısınız. Siz görmeden bir kaç damla içiyor olabilir suyu. Bazen ilaçların kötü tadından kaynaklı da içmeyebiliyorlar. Temiz su koyun yarın isterseniz. Öğleden sonra katkılı suya dönün

Antibiyotik ismi yokmuş kendileri hazırlıyormuş varmı böyle bişey. Söylemiyorlar. İlaç fayda etmeyecek normal su koydum onu içti. Verilen ilaç ismi bilmiyorum şu an veteriner değiştirmek iyi mi olur bilmiyorum

Adını tam olarak söylemediler. Ama içerik olarak doksisiklin hidrat
Sodyum klorür dediler. Ters etki mi yaptı acaba kuşumda. Kesmeli miyim ilacı. 10 gün kadar kullanırsa etkisini görür mü.