Dişi kuşum neden böyle?

maviş paşamm

iyikus.com Üyesi
Merhaba. Dişi kuşum 5-6 yaş civarı. Ablamın kuşuydu Daha önce hiç kafesten çıkmamıştı kedi var diye. 1 senedir bende. Hiç kızgınlık yumurtası yapmamış. 2 yaşında erkek muhabbet kuşum var ama eş değil hiç anlaşamıyorlar zaten. Yaşını tam bilmediğim 2 yıldır bende olan
sultan papağanı ile iyi anlaşıyor. Yem veriyolar birbirine kur yapıyolar. Dişi kuşum 2 gündür sıvı dışkı yapıyor sulu. Yeni farkettim popo kısmı açık deri görünüyor. Eş istediği için mi böyle yumurta yapacağı için mi. Daha önce de dişi kuşumu götürdüm anlamadı veteriner poposu şişti yumurta yok dedi 1 hafta sonra öldü..
Elime alıp bakınca sert değil yumuşak gibi poposu üflemeden de belli oluyor.
Video ekliyorum. Resim eklenmiyor.

@Doğanay Y. Bey kuşum iyi şimdilik sorunu yok yarın kontrole götüreceğim ama kafes temizlerken az çıkıyor yerde yürüyor ama uçamıyor uçtuktan sonra kafese girmek istiyor bugün farkettim nefes alırken böyle yapıyor solunum için verilen antibiyotiği vereyim mi yarın gidince mi sorup kullanayım.

Hala sağlık sorunu devam ediyor görünüyor. Kuşlar hasta olduklarında bu şekilde düşük ve açık kanat sergilerler. Solunum sorunu için hangi ilaç verilmişti?

Oraya gözünüz kapalı guvenebilirsiniz benim kuşum ölmek üzereyken götürdüm şuan 3. Kuluckasinda düşünün 😂🙂
Tek orası var zaten diğerleri pek bakmıyor. Kuşum 5 yaşında ablamın kuşuydu. Ben aldım hiç yumurta yapmamıştı benim erkek kuşla çiftleşme olmuş hangi ara olduysa 😂 yumurtası oldu ama sonra tam toplanamadı. Diğerleri ile aynı yerde ayıramıyorım bağırıyorlar sürekli. İnşallah düzelir.

Tek orası var zaten diğerleri pek bakmıyor. Kuşum 5 yaşında ablamın kuşuydu. Ben aldım hiç yumurta yapmamıştı benim erkek kuşla çiftleşme olmuş hangi ara olduysa 😂 yumurtası oldu ama sonra tam toplanamadı. Diğerleri ile aynı yerde ayıramıyorım bağırıyorlar sürekli. İnşallah düzelir.
evet sadece orası anliyor inşallah toparlar en kısa zamanda geçmiş olsun 🙏

Bactrim, bytril gibi ilaçlar kullanmak lazım. Bir ihtimal Sulphamazethine de yeterli gelebilir.
Akşam kontrole götüreceğim durumuna göre ilaç değişimi yapacak umarım iyi gelir.
Kuşu kediden kurtardım. Bitlerden kurtardım yumurtadan kurtardım inşallah düzelir toparlar kendini

@Doğanay Y. Bey kuşu kontrole götürdüm bi sıkıntısı yok dediler ama bugün de böyle yapmaya başladı.
Ölen diğer kuşum da böyle yapıyordu sonra öldü.
Yem yerken kafasını oynatmayı kursakta sorun varsa olabilir dediler. Ama sürekli yapmıyor onu. Hangi ilacı kullanmam gerek su içiyor yem yiyor kumu da tüketiyor ama çok sık yapmaya başladı bu hareketi
Evimin yanında kanarya besleyen var üretici anlar mı muhabbet kuşundan