Dışkıda Yem , İnatçı İshal Ve Fazlası...

Eyunal

iyikus.com Üyesi
Sabah 6.30 da uyandım , kuşum 36 gr civarıydı yaklaşık bir kaç gün önce ki aç ağırlığı yakaladık ama göğüs tarafı çok eridiğini hissediyorum. Bakalım bu durumu nasıl düzelteceğiz .

Ümit T.

iyikus.com Üyesi
Üretici
Özel Üyemiz
Sabah 6.30 da uyandım , kuşum 36 gr civarıydı yaklaşık bir kaç gün önce ki aç ağırlığı yakaladık ama göğüs tarafı çok eridiğini hissediyorum. Bakalım bu durumu nasıl düzelteceğiz .
Pankreoflatı kullandınmı bugün etkisi oldumu biraz?

Eyunal

iyikus.com Üyesi
Pankreoflatı kullandınmı bugün etkisi oldumu biraz?
Kullandım . Bugün genel olarak kondisyonu daha iyi , bir önce ki güne göre göze çarpar şekilde daha az uyudu. Arada dışkıda yem gözükse de toparlayabilir mi göreceğiz

Ekli dosyalar

Ümit T.

iyikus.com Üyesi
Üretici
Özel Üyemiz
Dışkı iyi görünüyor aslında. Bir iyi bir kötü olmasını anlamıyorum gerçekten.

Doğanay Y.

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Üretici
Web Sitesi
iyikus.com
Artık yaşına bağlamak lazım bence. Tekrar ediyor olması kronikleşmiş bir sorunu anlatıyor bize. İlaçla bazı kronik durumlar tedavi edilemiyor.
** Bu yüzden baştan beridir eş alın diyorum. Bulaşıcı bir rahatsızlık olmadığı kanaatindeyim. En azından yavrusuna sahip olun.

Son düzenleme:

Eyunal

iyikus.com Üyesi
İlk ek geceden sabaha dışkıları , altta ki dışkı ise 30dk önce yaptığı dışkı hep öyle yapsa benim açımdan bir sorun gözükmüyor aslında

Ekli dosyalar

Ümit T.

iyikus.com Üyesi
Üretici
Özel Üyemiz
Dışkıları çok değişken. Dediğim gibi profesyonel birilerinin tahlil yapması lazım. İstanbulvete götüremiyorsanda özvete götürmeye çalış.

Eyunal

iyikus.com Üyesi
Daha önce bahsettiğim emekli doktorun Ankara da muayenehanesi vardı emekli olup başka şehre taşınınca burası öylece kalmıştı, haliyle mikroskop da vardı rica ettim ve temin ettim . Eksik solüsyon haricinde bir eksik yok buradan elde ettiğim görseller sayesinde Filiz hanim umsrim yardımcı olmaya çalışır

Ekli dosyalar

Doğanay Y.

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Üretici
Web Sitesi
iyikus.com
Daha önce bahsettiğim emekli doktorun Ankara da muayenehanesi vardı emekli olup başka şehre taşınınca burası öylece kalmıştı, haliyle mikroskop da vardı rica ettim ve temin ettim . Eksik solüsyon haricinde bir eksik yok buradan elde ettiğim görseller sayesinde Filiz hanim umsrim yardımcı olmaya çalışır
Yorum yapabilmek isterdim ama boşluğa bakıyor gibi hissettim kendi mi :(

Doğanay Y.

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Üretici
Web Sitesi
iyikus.com
Bu durum sonrası biraz araştırma yaptım. Tahminlerimizde baştan beri yanılmadığımızı görmüş oldum bence :D
5757
CANDIDA (Maya veya Pamukçuk) “Candida, tomurcuklanan ve bazı durumlarda zincirlere veya hiflere dönüşen tek, oval hücrelerin kolonileridir. En sık mahsulün epiteline saldırırlar. Enfeksiyon, içme suyunda tetrasiklnler gibi uzun süreli antibiyotik kullanımı ile indüklenebilir… “ Arnall ve Keymer, 1975

Son düzenleme:

Eyunal

iyikus.com Üyesi
Yorum yapabilmek isterdim ama boşluğa bakıyor gibi hissettim kendi mi :(
Dışkıyı çözmek için solüsyon alıp birde boyar isem hekim tarafından yoruma açık olacaktır. Filiz hanim genelde mesai saatleri dışında dönüş yapıyor bakalım... bazı görseller elde ettim megabakter gibi çubuksu
Bunun biraz daha kısası var

Ekli dosyalar

Eyunal

iyikus.com Üyesi
Bu durum sonrası biraz araştırma yaptım. Tahminlerimizde baştan beri yanılmadığımızı görmüş oldum bence :D
Ekli dosyayı görüntüle 5757
“Candida, tomurcuklanan ve bazı durumlarda zncrlere veya hflere dönüşen tek, oval hücrelern kolonlerdr. En sık mahsulün eptelne saldırırlar. Enfeksyon, çme suyunda tetrasklnler gb uzun sürel antbyotk kullanımı le ndükleneblr… “ Arnall ve Keymer, 1975
Bu diski mesela çözücü solüsyon bile çözülmüş belki de gram boya da yapılmıştır, diski çözüldükten sonra daha net anlaşılır görseller elde edebilirim umarım . Bu arada elimde kalan zolaxı zaten veriyordum bir kaç gündür. Eğer megabakter ise yavaşlatıp tutsun en azından demiştim