Düzelmeyen dışkı

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Limoşum
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Limoşum

Forum Sakini
Herkese merhaba. Daha önceden konu açmıştım hastaydı kuşum vitamin probiyotikle hem durgunluğu hem de dışkı toparlamıştı.
1 hafta sonra b vitamini verdim 2. Gün dışkı bozulmaya başladı 2 günde probiyotik verdim ama duzelme olmadı hala. Üzerinden 1 hafta geçti belki düzelir umuduyla bekledim ama hala sorun var gibi.
Şu an oldukça iyi hiçbi sıkıntısı yok. Yemesi ötmesi uçması iyi.
Dışkıları ekliyorum.
Gozlemledigim kadarıyla bazı dışkılar leke bırakıyor bazılarında hava kabarcığı oluyor birazda kabızlık var.
Normal yem, aspur arada kızıl darı veriyorum. Kabızlığı içinde elma veriyorum

Ekli dosyalar

• Screenshot_2020-09-04-16-50-19.png
    Screenshot_2020-09-04-16-50-19.png
    1.5 MB · Görüntüleme: 24
  • Screenshot_2020-09-04-16-50-12.png
    Screenshot_2020-09-04-16-50-12.png
    869.9 KB · Görüntüleme: 24
  • Screenshot_2020-09-04-16-50-33.png
    Screenshot_2020-09-04-16-50-33.png
    941.5 KB · Görüntüleme: 24
Herkese merhaba. Daha önceden konu açmıştım hastaydı kuşum vitamin probiyotikle hem durgunluğu hem de dışkı toparlamıştı.
1 hafta sonra b vitamini verdim 2. Gün dışkı bozulmaya başladı 2 günde probiyotik verdim ama duzelme olmadı hala. Üzerinden 1 hafta geçti belki düzelir umuduyla bekledim ama hala sorun var gibi.
Dışkıları ekliyorum.
Gozlemledigim kadarıyla bazı dışkılar leke bırakıyor bazılarında hava kabarcığı oluyor birazda kabızlık var.
Ben resimlerdeki dışkılarda pek sorun göremedim. Normal gibi görünüyor. Bazı dışkıların iz bırakması doğaldır. Her dışkı aynı olmaz. Bazen yediklerinde dolayı dışkıda değişiklik görülebilir. Aynı insanlardaki gibi. Ayrıca kuşun fazla su tüketmesinde dolayı bile ishal olabilir. Yani her kötü dışkı “Aha, kuş ölecek!” demek değildir ki sizinkinin dışkısı bence normal gibi. Ama @Doğanay Y. hocam da baksın bir.

Oyla 0
Zaten dediğin gibi neşesinin de yerinde olduğunu söylüyorsun. Bence pek bir sorun yok gibi. Önerim dal darı miktarını artırman yönündedir.

Oyla 0
Zaten dediğin gibi neşesinin de yerinde olduğunu söylüyorsun. Bence pek bir sorun yok gibi. Önerim dal darı miktarını artırman yönündedir.
Bakteri kaynaklı olabilir diye korkmustum açıkçası. Halsiz değil ama 1 2 ay sonra birden kötüleşirse o zaman daha çok üzülürüm onemsemedim simdi daha kötü oldu diye. Ne olur ne olmaz yoneticilerimiz bi baksın iyi mi kötü mü karar versinler içim rahatlasın.

Oyla 0
Bakteri kaynaklı olabilir diye korkmustum açıkçası. Halsiz değil ama 1 2 ay sonra birden kötüleşirse o zaman daha çok üzülürüm onemsemedim simdi daha kötü oldu diye. Ne olur ne olmaz yoneticilerimiz bi baksın iyi mi kötü mü karar versinler içim rahatlasın.
Evet, Doğanay abiyi konuya yönlendirdim. Müsait olunca bakar o.

Oyla 0
Merhaba, dışkılar oldukça iyi görünüyor. Az biraz sorun var tabi ama şu aşamada bir ürün kullanılacak düzeyde değil gibi.

Oyla 1
şu aşamada rutin bakımını yapmanız ve hafta içinde 1-2 kez vitamin, probiyotik verebilirsiniz. Bunun harici ek bir şeye gerek yok gibi.

Oyla 0
Dışkıları ekliyorum.

Parmaktaki dışkılar kötü. Kağıttaki dışkılar karanlık çıkmış. O yüzden kafese yeni peçete serip daha net dışkı resimleri ekleyin.

Oyla 0
@Ümit T. Suan tüy döküyor 2 3 gündür

Ekli dosyalar

• IMG-20200905-WA0006.jpg
    IMG-20200905-WA0006.jpg
    119.3 KB · Görüntüleme: 13
  • IMG-20200905-WA0005.jpg
    IMG-20200905-WA0005.jpg
    120.9 KB · Görüntüleme: 11
  • IMG-20200905-WA0007.jpg
    IMG-20200905-WA0007.jpg
    140.4 KB · Görüntüleme: 10
  • IMG-20200905-WA0006.jpg
    IMG-20200905-WA0006.jpg
    119.3 KB · Görüntüleme: 10
  • IMG-20200905-WA0004.jpg
    IMG-20200905-WA0004.jpg
    130.6 KB · Görüntüleme: 11
  • IMG-20200905-WA0011.jpg
    IMG-20200905-WA0011.jpg
    281.6 KB · Görüntüleme: 13
Oyla 0
Umit bey ben zamanında çok ilaç kullandım. Karaciğer mahvolmuştur eski haline nasıl düzeltebilirim ya da daha iyi nasıl yapabilirim?
Tabi ben eskiden ben ne yiyorsam ona da veriyordum istiyo diye yanlış olduğunu biliyorum ama kıyamamıstım suan vermiyorum asla. Karaciğer yağlanmış demişlerdi sirke verin iyi olur diyorlar ama sirkede kullanmak istemiyorum.
Göğsü biraz tombik gibi cok eskiden beri boyle her gün salıyorum uçuyor normal mu bu şişlik.

Ekli dosyalar

• Screenshot_2020-09-05-16-21-45.png
    Screenshot_2020-09-05-16-21-45.png
    1.3 MB · Görüntüleme: 17
Oyla 0
Umit bey ben zamanında çok ilaç kullandım. Karaciğer mahvolmuştur eski haline nasıl düzeltebilirim ya da daha iyi nasıl yapabilirim?
Tabi ben eskiden ben ne yiyorsam ona da veriyordum istiyo diye yanlış olduğunu biliyorum ama kıyamamıstım suan vermiyorum asla. Karaciğer yağlanmış demişlerdi sirke verin iyi olur diyorlar ama sirkede kullanmak istemiyorum.
Göğsü biraz tombik gibi cok eskiden beri boyle her gün salıyorum uçuyor normal mu bu şişlik.

İyi görünüyor :) Karaciğer konusunda yapıcak birşey yok. Bundan sonra beslenmesine ve bakımına daha fazla özen gösterip zamana bırakın.

Bakteri kaynaklı olabilir mi leke bıraktığı için soruyorum. Bir de çoğu dışkıda beyazımsı şeyler var sümüksü gibi o neden kaynaklı olabilir?

Bunların cevabını öğrenmek istiyorsan dışkıları alıp bir tane özel mikrobiyoloji laboratuvarına götürüceksin ve test yaptırıcaksın :)

Oyla 0
Bir sorum daha olacak..
Kumu vardı Gold Wings çok seviyordu inceydi. Tarihi geçmiş. Kumlarda skt olur mu?
Yeni aldim onu cok sevmiyor ama tek tük yiyor. Onun içeriği daha iyi kömür falan varmış içinde.

Ben kuşuma kaynatılmis su veriyorum dogru mu? Dışardan doldurdugumuz sularda var. Her mahallede olan sular degilde daha herkesin gittiği bi Çeşme var dağdan gelen onuda veriyorum sıkıntı var mi bu suları vermemde..

Ekli dosyalar

• IMG-20200905-WA0012.jpg
    IMG-20200905-WA0012.jpg
    280.8 KB · Görüntüleme: 15
Oyla 0
Bir sorum daha olacak..
Kumu vardı Gold Wings çok seviyordu inceydi. Tarihi geçmiş. Kumlarda skt olur mu?
Yeni aldim onu cok sevmiyor ama tek tük yiyor. Onun içeriği daha iyi kömür falan varmış içinde.

Ben kuşuma kaynatılmis su veriyorum dogru mu? Dışardan doldurdugumuz sularda var. Her mahallede olan sular degilde daha herkesin gittiği bi Çeşme var dağdan gelen onuda veriyorum sıkıntı var mi bu suları vermemde..

Taşın çakılın skt tarihimi olur ya :) O kumu güzelce yıkayın ve kurutun. Ardından 200 derecede önceden ısıtılmış fırına atın ve fırınlayın. Bakteri, mantar, mikrop hiç birşey kalmaz ;) Daha sonra kullanabilirsin.

Oyla 0

Kaynatılmış suda mineral falan hiç birşey kalmaz. Kaynatılmış su vermeyin, aynı şekilde arıtılmış suda vermeyin. Çünkü bu sularda bütün faydalı bileşikler yok olur. Dağdan gelen kaynak suyunu kullanabilirsin ;)

Oyla 0
İşlem görmüş bir kum kullanıyorsunuz bu nedenle SKT çok önemli olmasa da yenisini almak daha uygun olacaktır. 1 kg alıp 1 yıl boyunca kullanabilirsiniz. Yıkanma ve ısıl işlem esnasında beklenmedik durumlar olabilir.
Arıtma suyu, hazır doldurulmuş sular uygun olur. Direk çeşme suyu önerilmez.

Oyla 0
İşlem görmüş bir kum kullanıyorsunuz bu nedenle SKT çok önemli olmasa da yenisini almak daha uygun olacaktır. 1 kg alıp 1 yıl boyunca kullanabilirsiniz. Yıkanma ve ısıl işlem esnasında beklenmedik durumlar olabilir.
Arıtma suyu, hazır doldurulmuş sular uygun olur. Direk çeşme suyu önerilmez.

Arıtma suyunda bütün mineraller faydalı bileşikler gider. Bunu uzmanlar hala tartışıyor ve çoğu tavsiye etmiyor. İkincisi yıkama ve fırınlama da ne gibi beklenmedik bir problem olabilir? Bu kumları zaten paketlemeden evvel fırınlıyorlar :) Yüksek ısıda kısa sürede bütün patojenler ölür ve steril olur. Yıkamayıda şunun için önerdim bir çok markanın bir çok kumunu denemiştim zamanında ve çoğu tozlu oluyor. Yıkama işlemide bu tozlardan arındırmak için. Ve yine zamanında bir çok kez yıkayıp fırınladım hiç bir beklenmedik durum oluşmadı :) Çeşme suyu tabiki zararlı ancak her ilin veya her ilçenin çeşmesinden bizimki gibi pis bir şebeke suyu akmıyor. Bazı il ve ilçelerde direk kaynak suyu veriyorlar ;) Bunuda göz önünde bulunduralım. Kaldıki @Limoşum da bu tarz bir doğal kaynak suyu kullanıyormuş. Hazır işlenmiş sulardan bin kat daha tazedir ve temizdir :)

Oyla 0