Düzelmeyen dışkı

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Limoşum
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Limoşum

Forum Sakini
Herkese merhaba. Daha önceden konu açmıştım hastaydı kuşum vitamin probiyotikle hem durgunluğu hem de dışkı toparlamıştı.
1 hafta sonra b vitamini verdim 2. Gün dışkı bozulmaya başladı 2 günde probiyotik verdim ama duzelme olmadı hala. Üzerinden 1 hafta geçti belki düzelir umuduyla bekledim ama hala sorun var gibi.
Şu an oldukça iyi hiçbi sıkıntısı yok. Yemesi ötmesi uçması iyi.
Dışkıları ekliyorum.
Gozlemledigim kadarıyla bazı dışkılar leke bırakıyor bazılarında hava kabarcığı oluyor birazda kabızlık var.
Normal yem, aspur arada kızıl darı veriyorum. Kabızlığı içinde elma veriyorum

Ekli dosyalar

• Screenshot_2020-09-04-16-50-19.png
    Screenshot_2020-09-04-16-50-19.png
    1.5 MB · Görüntüleme: 24
  • Screenshot_2020-09-04-16-50-12.png
    Screenshot_2020-09-04-16-50-12.png
    869.9 KB · Görüntüleme: 24
  • Screenshot_2020-09-04-16-50-33.png
    Screenshot_2020-09-04-16-50-33.png
    941.5 KB · Görüntüleme: 24
Herkese merhaba. Daha önceden konu açmıştım hastaydı kuşum vitamin probiyotikle hem durgunluğu hem de dışkı toparlamıştı.
1 hafta sonra b vitamini verdim 2. Gün dışkı bozulmaya başladı 2 günde probiyotik verdim ama duzelme olmadı hala. Üzerinden 1 hafta geçti belki düzelir umuduyla bekledim ama hala sorun var gibi.
Şu an oldukça iyi hiçbi sıkıntısı yok. Yemesi ötmesi uçması iyi.
Dışkıları ekliyorum.
Gozlemledigim kadarıyla bazı dışkılar leke bırakıyor bazılarında hava kabarcığı oluyor birazda kabızlık var.
Normal yem, aspur arada kızıl darı veriyorum. Kabızlığı içinde elma veriyorum
Merhaba. Normalde önerdiğim bir şey değildir ama siz yalnızca darı grubu verin bir süre.. ak darı, sarı darı, kızıl darı gibi. Sade ak darı versenizde olur. Kolay sindirilir en azından karaciğeri yorgun olduğu için ufak tefek protein alımlarıda yıpratabilir. Aspuru çıkarın yani.
Vilmectini enseye damlatmak zorunda değilsiniz. Göğüs Bölgesine üfleyerek bir damla atıp ovalayın bir kaç saniye yeterli. Uygulamadan önce bir damla su damlatıp ovalayıp, ardından vilmectini verirseniz daha kolay emilir

Oyla 0
Merhaba. Normalde önerdiğim bir şey değildir ama siz yalnızca darı grubu verin bir süre.. ak darı, sarı darı, kızıl darı gibi. Sade ak darı versenizde olur. Kolay sindirilir en azından karaciğeri yorgun olduğu için ufak tefek protein alımlarıda yıpratabilir. Aspuru çıkarın yani.
Vilmectini enseye damlatmak zorunda değilsiniz. Göğüs Bölgesine üfleyerek bir damla atıp ovalayın bir kaç saniye yeterli. Uygulamadan önce bir damla su damlatıp ovalayıp, ardından vilmectini verirseniz daha kolay emilir
Merhaba, kızıl darı var onu verebilirim.
Vilmectini yarın tekrar denemeyi düşünüyorum ve sizin dediğiniz gibi ıslatıp uygulayım bu sefer..
Dışkılar için bi yorumunuz olacak mı peki iyi kötü veya bi hastalık belirtisi gibi..

Oyla 0
Merhaba, kızıl darı var onu verebilirim.
Vilmectini yarın tekrar denemeyi düşünüyorum ve sizin dediğiniz gibi ıslatıp uygulayım bu sefer..
Dışkılar için bi yorumunuz olacak mı peki iyi kötü veya bi hastalık belirtisi gibi..
Bir şey görmediğim için yorum yapmadım. Ben hala sizin panik durumda olduğunuz düşünüyorum. Dışkılar ortalama görünüyor. Bu kadar endişe etmeyin. Artık kurcalamak yerine Rutin bir düzene geçin. Sitede hasta kuşun dışkılarını anlatam bir tablo mevcut oraya bakabilirsiniz sorunlu nasıl oluyor bir fikir olur. Birde kuşlar her dışkıyı aynı formda yapmayabilir. Bazen sulu olması normaldir. Hafif iz bırakması gene normaldir. Birde Sürekli bir şeyler değiştikçe dışkıda, kuşlarda bozuyorlar. Muhabbetler değişiklikleri sevmez. Yem ani değişmemeli, su ani değişmemeli, verdiğiniz takviye neyse ekstra ürün eklerken çooook düşünmeli gibi... O yüzden benim görüşümde ne verdiğinizin önemi yok. Kuşunuz bir şekilde iyi gidiyorsa verin. Değişiklik yapmayın derim. Öneri alacağınız zaman kuşunuzda ciddi değişimler fark ettiğiniz zamanlar olmalı. İnsanlara çok umursamazmış gibi görünüyor ama değil. Olması gereken şeklinin bu olduğunu düşünüyorum. Sağlıkla

Oyla 0
Dışkıların taze olması gerekiyor yani kuşla beraber gidiceksiniz. Ayrıyetten size iç/dış parazit kürü önermiştim. Önce onu uygulayın bence faydası olucaktır.
vilmectin kullandım zorla biri enseye diğeri göğsüne olmuştur diye düşünüyorum ama daha önce video koymuştum ayakları tutuluyor gibiydi sizde dış parazitlerden dolayı yapıyor demiştiniz. ilacı kullandığım halde o hareketi yapıyor ve lekeler devam ediyor.. acaba sitraksıda kullanmalı mıyım? kuşda anormallik çok şükür yok keyfi yemesi iyi Allahtan. yemden olabilir miyi diyede düşünüyorum vitakraft yem veriyordum ama site hiiiç önermiyor o yemi yeni yem alcam.

Oyla 0
vilmectin kullandım zorla biri enseye diğeri göğsüne olmuştur diye düşünüyorum ama daha önce video koymuştum ayakları tutuluyor gibiydi sizde dış parazitlerden dolayı yapıyor demiştiniz. ilacı kullandığım halde o hareketi yapıyor ve lekeler devam ediyor.. acaba sitraksıda kullanmalı mıyım? kuşda anormallik çok şükür yok keyfi yemesi iyi Allahtan. yemden olabilir miyi diyede düşünüyorum vitakraft yem veriyordum ama site hiiiç önermiyor o yemi yeni yem alcam.
Göğüse neden yaptınız? Kuşun erişemeyeceği yerlere yapılmalı

Oyla 0
Göğüse neden yaptınız? Kuşun erişemeyeceği yerlere yapılmalı
Erişememe durumundan ziyade emilimin kolay olabileceği bölgelere yapılması doğru oluyor. Ense hem o açıdan hemde ürünün emilimi açısından öncelikle tercih edilir. Zaten direk temas etmesi de sorun olmaz.

Oyla 0