Düzelmeyen dışkı

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Limoşum
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Limoşum

Forum Sakini
Herkese merhaba. Daha önceden konu açmıştım hastaydı kuşum vitamin probiyotikle hem durgunluğu hem de dışkı toparlamıştı.
1 hafta sonra b vitamini verdim 2. Gün dışkı bozulmaya başladı 2 günde probiyotik verdim ama duzelme olmadı hala. Üzerinden 1 hafta geçti belki düzelir umuduyla bekledim ama hala sorun var gibi.
Şu an oldukça iyi hiçbi sıkıntısı yok. Yemesi ötmesi uçması iyi.
Dışkıları ekliyorum.
Gozlemledigim kadarıyla bazı dışkılar leke bırakıyor bazılarında hava kabarcığı oluyor birazda kabızlık var.
Normal yem, aspur arada kızıl darı veriyorum. Kabızlığı içinde elma veriyorum

Ekli dosyalar

• Screenshot_2020-09-04-16-50-19.png
    Screenshot_2020-09-04-16-50-19.png
    1.5 MB · Görüntüleme: 24
  • Screenshot_2020-09-04-16-50-12.png
    Screenshot_2020-09-04-16-50-12.png
    869.9 KB · Görüntüleme: 24
  • Screenshot_2020-09-04-16-50-33.png
    Screenshot_2020-09-04-16-50-33.png
    941.5 KB · Görüntüleme: 24
Siz dedikten sonra iki gün üst üste probiyotik kullandım sonra bekledim birkac gün bigün biraz iyiyken bigün böyle
Bu dışkılar bugünden
Neden düzelmiyor artık ya
Dısardayken bu kadar büyük değil dışkılar daha iyi bunlara göre
@Ümit T.

Bu arada sessizleşti kuşum öyle çoook neşeli değil aşırı derecede tüy döküyor zaten uçuyor ötüyor ama bu halleri gözüme batıyo artık

Karaciğer sorunlu olduğunu düsünüyorum çok ilaç kullanmıştım. O yuzden böyle dışkılar verebilir mi

Ekli dosyalar

• Screenshot_2020-09-11-10-25-26.png
    Screenshot_2020-09-11-10-25-26.png
    1.7 MB · Görüntüleme: 12
  • Screenshot_2020-09-11-10-25-31.png
    Screenshot_2020-09-11-10-25-31.png
    1.6 MB · Görüntüleme: 9
  • Screenshot_2020-09-11-10-29-53.png
    Screenshot_2020-09-11-10-29-53.png
    1.5 MB · Görüntüleme: 12
Son düzenleme:
Oyla 0
Bence karaciğerle alakalı pek sorunu yok gibi. Tüy döneminin ağırlığı yıpratıyordur muhtemel. Bundan dolayı halsiz olabilir. Dışkılar inanılmaz kötü değiller ama hala problemler gözlemleniyor.
Benim önerebileceğim bir şey yok maalesef. Dışkının analiz edilmesi gerekiyor.

Oyla 0
Bence karaciğerle alakalı pek sorunu yok gibi. Tüy döneminin ağırlığı yıpratıyordur muhtemel. Bundan dolayı halsiz olabilir. Dışkılar inanılmaz kötü değiller ama hala problemler gözlemleniyor.
Benim önerebileceğim bir şey yok maalesef. Dışkının analiz edilmesi gerekiyor.
Normal veterinerler tahlil yapabilir mi? Yapan var ama detaylı mi yaparlar bilmiyorum

Oyla 0
Bazıları yapmıyor ama genel olarak yaparlar. Telefonla durumu izah edin. Tahlil yapabiliriz derlerse dışkıllar ile gidebilirsiniz.
@Eyunal bu konuda ek yardımcı da olabilir.

Oyla 0
Bazıları yapmıyor ama genel olarak yaparlar. Telefonla durumu izah edin. Tahlil yapabiliriz derlerse dışkıllar ile gidebilirsiniz.
@Eyunal bu konuda ek yardımcı da olabilir.
Kuşu götürmeme gerek var mi ya da diskilar kuru olsa olur mu bildiğim tahlil yapan veteriner var kuşu götürmem zor olur yeni yapılan dışkıyı gotürsem gidene kadarda kurur yinede yapabilirler mi

Oyla 0
Dışkıların taze olması gerekiyor yani kuşla beraber gidiceksiniz. Ayrıyetten size iç/dış parazit kürü önermiştim. Önce onu uygulayın bence faydası olucaktır.

Oyla 0
Dışkıların taze olması gerekiyor yani kuşla beraber gidiceksiniz. Ayrıyetten size iç/dış parazit kürü önermiştim. Önce onu uygulayın bence faydası olucaktır.
Bir türlü gidemedim almaya yarın gitcem bi deniyim onu 3 4 gün sonra tekrar yapayım inşallah onun faydası olurda dışkılar düzelmis olur.
Faydası olur diye dışkılara dediniz değil mi?

Oyla 0
Doğru mu almışım? Bu yeni paket dedi. ÜRT yakın tarih alacaktim ama yoktu mecbur bunu aldım

Ekli dosyalar

• Screenshot_2020-09-12-17-39-40.png
    Screenshot_2020-09-12-17-39-40.png
    1.7 MB · Görüntüleme: 6
  • Screenshot_2020-09-12-17-39-34.png
    Screenshot_2020-09-12-17-39-34.png
    1.5 MB · Görüntüleme: 5
  • Screenshot_2020-09-12-17-39-28.png
    Screenshot_2020-09-12-17-39-28.png
    1.6 MB · Görüntüleme: 5
  • Screenshot_2020-09-12-17-39-22.png
    Screenshot_2020-09-12-17-39-22.png
    1.5 MB · Görüntüleme: 5
Oyla 0
Kuşu götürmeme gerek var mi ya da diskilar kuru olsa olur mu bildiğim tahlil yapan veteriner var kuşu götürmem zor olur yeni yapılan dışkıyı gotürsem gidene kadarda kurur yinede yapabilirler mi
Veteriner anlaşmalı olduğu bir lab yoksa dışkı incelemesi fazla verimli olmaz . Mikroskop ile sindirime ait gözlemsel izler ,parazit , mantar ve daha bir çok şey görünebilir ancak , bir e coli teşhisi için kültür , kesin tedavisi için de antibiyogram gerekmektedir . Benim kuşumda staphylococcus çıktı tedavi ederken a antibiyotine karsi aşırı duyarlı idi tedavi sırasında 2 defa az doz alması ile işler sarpa sardı:) (direnç kazandi ) ve ilk antibiyogram da en az duyarlı olduğu b antibiyotigine karsi aşırı duyarlı hale geldi . Yani kültür ve antibiyogram testi şart bakteriyel sorunlarda . Bir çok ilac kullandısanız karaciger bir nebze yıpranmış olabilir deve dikeni tavsiye edebilirim . Aktarlarda kapsül olarak bulunur. Illa veteriner ilaci isterim dersen deva nin cleasing tea tavsiyem olur.

Son düzenleme:
Oyla 0
Veteriner anlaşmalı olduğu bir lab yoksa dışkı incelemesi fazla verimli olmaz . Mikroskop ile sindirime ait gözlemsel izler ,parazit , mantar ve daha bir çok şey görünebilir ancak , bir e coli teşhisi için kültür , kesin tedavisi için de antibiyogram gerekmektedir . Benim kuşumda staphylococcus çıktı tedavi ederken a antibiyotine karsi aşırı duyarlı idi tedavi sırasında 2 defa az doz alması ile işler sarpa sardı:) (direnç kazandi ) ve ilk antibiyogram da en az duyarlı olduğu b antibiyotigine karsi aşırı duyarlı hale geldi . Yani kültür ve antibiyogram testi şart bakteriyel sorunlarda . Bir çok ilac kullandısanız karaciger bir nebze yıpranmış olabilir deve dikeni tavsiye edebilirim . Aktarlarda kapsül olarak bulunur. Illa veteriner ilaci isterim dersen deva nin cleasing tea tavsiyem olur.
Bakteriyel mi degil mi bilmiyorum umuyorum ki değildir vilmectinden sonra düzelir.
Sizin dışkılara yakın mı sizce? Sizin konunuzuda takip ediyorum

Oyla 0
Bakteriyel mi degil mi bilmiyorum umuyorum ki değildir vilmectinden sonra düzelir.
Sizin dışkılara yakın mı sizce? Sizin konunuzuda takip ediyorum
Maalesef . Geçen yıldan beri kusuma ait dışkı arşivimde bile benzeri yok. Benim kuşumda hep iki enfeksiyon olduğu için dışkı karakteristik özellikleri de değişkenlik gösterdi hep.

Oyla 0
Vilmectini damlattim ama derisine değdi mi hiç bilmiyorum çok zorlandık sürekli hareket halindeydi ve bağırıyordu. Damladıysa ve işe yaradıysa nasıl anlaşılır? @Doğanay Y.

Oyla 0
Bu arada dışkılar da acayip büyük bir sorun yok sanki ben kendi kusumun verdigimiz ırmigin bir kısmının sindirilmeden çıktığını gördüm :( ne durumlar atlattık. O yüzden diskilar cok karamsar gelmedi

Oyla 0
Vilmectini damlattim ama derisine değdi mi hiç bilmiyorum çok zorlandık sürekli hareket halindeydi ve bağırıyordu. Damladıysa ve işe yaradıysa nasıl anlaşılır? @Doğanay Y.
Değdiyse devamlı orayla uğraşıyor kaşıyor. Derisine bir şekilde erişir diye düşünüyorum. 3 gün sonra tekrar bir damla yapmanız gerekiyor.

Oyla 0
Bu arada dışkılar da acayip büyük bir sorun yok sanki ben kendi kusumun verdigimiz ırmigin bir kısmının sindirilmeden çıktığını gördüm :( ne durumlar atlattık. O yüzden diskilar cok karamsar gelmedi
Bazen iyi dışkılar oluyo yani olması gereken değilse bile bi oturaklı dışkılar yapıyor onu görünce çok mutlu oluyorum bazen cıvık yapıyor ishal gibi değil katı ama cıvık gibi anlatabilmişimdir inşallah. Ama bi durgunluk tüyde şuan ona yormak istiyorum ama o yüzden değil gibiymis gibide geliyor çok kararsizim..
Deve dikenini nasıl vermeliyim ve ne kadar sürede vermem gerek ? @Eyunal

Oyla 0
Bazen iyi dışkılar oluyo yani olması gereken değilse bile bi oturaklı dışkılar yapıyor onu görünce çok mutlu oluyorum bazen cıvık yapıyor ishal gibi değil katı ama cıvık gibi anlatabilmişimdir inşallah. Ama bi durgunluk tüyde şuan ona yormak istiyorum ama o yüzden değil gibiymis gibide geliyor çok kararsizim..
Deve dikenini nasıl vermeliyim ve ne kadar sürede vermem gerek ? @Eyunal
Bitkisel bir ürün zararı olmaz , en azindan ben görmedim. uzun süre çeyrek kapsül verebilirsiniz .

Oyla 0