Düzelmeyen dışkı

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan avseque
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

avseque

Forum Sakini
Merhabalar daha önce de forumda başlık açmıştım. Vetakoksin tedavisi uygulamıştım. Dışkıda biraz düzelme olmuştu ama gene bozuldu. Denilenleri harfiyen uyguladım. Tedavinin üzerinden 1 ay geçti. Bir de erkeğin bir tane dışkısında sindirilmemiş yem vardı ve rengi de kırmızımsıydı dışkının. Dişinin gece boyunca yaptığı dışkılar daha kötü gün içinde yaptıkları ise biraz daha normale yakın. Gece yaptığı dışkıların bu kadar kötü olması normal midir? Fotoğrafları ekliyorum. Dişinin dışkıları erkeğinkine göre çok büyük. Yani büyük olanlar dişinin küçük olanlar erkeğin dışkıları. Tek kağıdın üzerinde olanı ızgaranın üzerine yapmışlardı. Kağıtla ben alıp dağıttım içinde yem olduğunu görebilmek için. Lütfen yardımcı olun( gece yapılan dışkının üzerine yazdım)

Ekli dosyalar

• DB83F3E7-8F35-4973-8679-1047F992D35D.jpeg
    DB83F3E7-8F35-4973-8679-1047F992D35D.jpeg
    81.9 KB · Görüntüleme: 55
  • 0346C1CC-AC70-417E-A022-75101B91ABB5.jpeg
    0346C1CC-AC70-417E-A022-75101B91ABB5.jpeg
    136.1 KB · Görüntüleme: 54
  • 189F1771-A4A4-466C-8E9B-2E26B3FA73B7.jpeg
    189F1771-A4A4-466C-8E9B-2E26B3FA73B7.jpeg
    74.3 KB · Görüntüleme: 55
Çözüm

İsterseniz inceleyin, bahsi geçmiştir.

Nacizane önerim; bilindik kaliteli markalara öncelik vermenizdir her üründe.
Teşekkür ederim incelerim şimdi. İşte her şeyi ince eleyip sık dokurum bu kaçtı gözümden :(
Ben de yeni keşfettim hemen size sordum zaten :) 50 gr da ben sipariş ettim bakalım.Probiyotikle dönüşümlü vermeyi düşünüyorum.

Buda zaten probiyotik :) Sen entrobac kullanıyordun sanırım. Entrobacta sadece basillus probiyotiği var, birde bazı vitaminler. Ama bunda hem basillus probiyotiği hem prebiyotik hemde meyve lifleri var. Meyve lifi de ishalleri çok iyi toparlayan birşey. Yani bu ürün etrobactan çok daha avantajlı bir ürün ;)
Edit: Birde dekstroz var :) Elektrolit yani....

Oyla 0
Buda zaten probiyotik :) Sen entrobac kullanıyordun sanırım. Entrobacta sadece basillus probiyotiği var, birde bazı vitaminler. Ama bunda hem basillus probiyotiği hem prebiyotik hemde meyve lifleri var. Meyve lifi de ishalleri çok iyi toparlayan birşey. Yani bu ürün etrobactan çok daha avantajlı bir ürün ;)
Sonunda beni de VL’ye geçireceksin. İyi reklam yapıyorsun valla.

Oyla 0
Sonunda beni de VL’ye geçireceksin. İyi reklam yapıyorsun valla.

Gardaş ben reklam yapıcak olsam bu markanın yeminide önerirdim ama neden önermiyorum çünkü beğenmiyorum. Ama beğendiğim bir ürünüde hangi marka olursa olsun herzaman öneririm. Mesela garden mix yem, mesela powermax mama ;) Versele laganın neden yem ve mamasını önermiyorum sence? Eğer reklam yapıyor olsam bunlarıda önermem gerekmiyormu? :)

Oyla 0
Gardaş ben reklam yapıcak olsam bu markanın yeminide önerirdim ama neden önermiyorum çünkü beğenmiyorum. Ama beğendiğim bir ürünüde hangi marka olursa olsun herzaman öneririm. Mesela garden mix yem, mesela powermax mama ;) Versele laganın neden yem ve mamasını önermiyorum sence? Eğer reklam yapıyor olsam bunlarıda önermem gerekmiyormu? :)
Yok, şaka amaçlı söyledim onu. Yoksa ben seni biliyorum Ümit abi. Garden Mix reklamcısı olarak tanınıyorsun ya.

Oyla 0
Evet Entrobac kullanıyorum,sakarlığım tuttu düşürdüm dün çoğu çöpe gitti kutunun.Biraz da o yüzden aldım aslında :) Entrobac gibi memnun kalırsam devam ederim.Bi ondan ondan vericem şimdilik :)

Oyla 0
Siparişi verdim yanında omnivit de sipariş ettim. Daha önce söylemiştiniz alamamıştım. Akyol kardeşlerden aldım. İnşallah hemen gönderirler

Oyla 0
:) premiksleri gerçekten kaliteli ama.Yalnız şu suda çözünmez yazıp duruyorlar ürünlere nasıl vericem bilmiyorum. @Ümit T. mamaya dökme şansım yok.

Bir çok kişi suya katıyor bunları :) Bende suya katıyorum. İçeriğinde suda çözünmeyecek bir şey yok. Yani basillus suya katılıyormu katılıyor, prebiyotikler suya katılıyormu katılıyor, enzimler suya katılıyormu katılıyor, dekstroz vs. hepsi suya katılıyormu katılıyor. Eee peki marka versele laga oluncamı suya katılamaz oluyor? :) Yav bunları geçsinler.....

Oyla 0
Bir çok kişi suya katıyor bunları :) Bende suya katıyorum. İçeriğinde suda çözünmeyecek bir şey yok. Yani basillus suya katılıyormu katılıyor, prebiyotikler suya katılıyormu katılıyor, enzimler suya katılıyormu katılıyor, dekstroz vs. hepsi suya katılıyormu katılıyor. Eee peki marka versele laga oluncamı suya katılamaz oluyor? :) Yav bunları geçsinler.....
Evet ben de onu soracaktım. Powermaxı suda veriyordum. Bunu sadece mamaya katılmalı yazıyor. Sizce sıkıntımız ne parazit mi koksidiyoz mu

Oyla 0
Versele çoğu üründe yazıyor bunu,o yüzden zaten Entrobac almıştım ilk seferde.Probi-zyme’den vazgeçmiştim.Neyse iyi de oldu oro-digesti gördüm sonra :)

Oyla 0
Bence de,su da homojen dağıldıktan sonra neden konmasın.

Önemli olan kuşa faydası olucakmı olmıyacakmı. Dışkılarını gözlemle kuşu gözlemle eğer aynı faydayı sağlıyorsa suda kullan. Bence hiç bir sakıncası yok. Dediğim gibi içeriğindekileri ayrı ayrı değerlendirdiğimizde suya katılmayan birşey yok ;)

Oyla 0