Fındık ile Fıstık

Kuş Anasıı

Yönetici
Moderatör
Son düzenleme:
Masallah ?
Kuslar resmen mutlu ya.
Ben ureticiden aldigim 3 kusta da hic boyle bir nese gormedim.
Onlarin da 35 40 gunluk oldugunu soylemisti.
Dogdugun yerde mutlusun lafi bu olsa gerek ?
Doğduğun yerden çok ilgiyle alakalı olduğunu düşünüyorum, 20 günlük olduklarından beri elimizde yoğruldular. Uçup gelip koynumuza giriyorlar isteyerek. Başarabilirsem ikisini birlikte konuşturmaya çalışacağım mesela ☺️ Hayvanlara ne verirsen karşılığında onu alıyorsun gerçekten. Sevgi verirsen kat ve kat sevgi olarak geri dönüyor sana ?

Doğduğun yerden çok ilgiyle alakalı olduğunu düşünüyorum, 20 günlük olduklarından beri elimizde yoğruldular. Uçup gelip koynumuza giriyorlar isteyerek. Başarabilirsem ikisini birlikte konuşturmaya çalışacağım mesela ☺️ Hayvanlara ne verirsen karşılığında onu alıyorsun gerçekten. Sevgi verirsen kat ve kat sevgi olarak geri dönüyor sana ?
Yok alaka ile de olmuyor bence. Bi yere kadar.
40 gunlukten sonra almak ile elinizde dogup buyumesi farkli. Onu anlatmak istedim.

Yok alaka ile de olmuyor bence. Bi yere kadar.
40 gunlukten sonra almak ile elinizde dogup buyumesi farkli. Onu anlatmak istedim.
Tabii ki fark ediyor ama şöyle söyleyeyim ben bu yavruların anne babalarını yavru olarak almadım, evde yetiştiricilik yapan bir arkadaştan dişi 5-6 aylık, erkek 11 aylık olarak aldım. Ama aldığım kişide her kuşuyla ayrı ayrı ilgilenen bir arkadaştı. İkiside ilgi delisi, oyuncu kuşlar mesela ☺️ O yüzden ilgi çok etki ediyor. 40 güne kadar karakterleri oluşuyor sanırım ?

Tabii ki fark ediyor ama şöyle söyleyeyim ben bu yavruların anne babalarını yavru olarak almadım, evde yetiştiricilik yapan bir arkadaştan dişi 5-6 aylık, erkek 11 aylık olarak aldım. Ama aldığım kişide her kuşuyla ayrı ayrı ilgilenen bir arkadaştı. İkiside ilgi delisi, oyuncu kuşlar mesela ☺️ O yüzden ilgi çok etki ediyor. 40 güne kadar karakterleri oluşuyor sanırım ?
Evet demek istedigim tam buydu. evde yari ticari&hobi uretim yapan birinden alsam yine farkli olurdu.
Mesela sizin kuslar ??

Bazı kuşlar hızlı o evreye giriyor. Bakımın yoğunluğundan olduğunu düşünüyorum. Hormonlarla alakalı minik sorunlardan dolayı da olabilir, aldırış etmemek lazım :)

Bazı kuşlar hızlı o evreye giriyor. Bakımın yoğunluğundan olduğunu düşünüyorum. Hormonlarla alakalı minik sorunlardan dolayı da olabilir, aldırış etmemek lazım :)
Yumurta mamasını (hem hazır hem evde yaptığımı) sık veriyorum onla alakalı olabilir mi belki? Birde Fındık (erkek olan) Fıstık’a değil ama sürekli Pıtır’a kur yapıyor. İkisinin de erkek olması dışında bir sıkıntı yok ? Çıtır’dan kıskanıp Çıtır’a saldırıyor, bu kadar sahiplenmesi normal mi ?

Gençlik dönemlerinde yetişkinliğe hazırlık yapıyorlar. Dişi erkek fark etmez kur yapışlarını geliştiriyorlar. En sevdiğim evre çünkü çok komik anlar olabiliyor :)
Mama yoğun verilmesi evet etki edebilir. Ertelenmiş bir taklit olabilir sahiplenmesi :D

Gençlik dönemlerinde yetişkinliğe hazırlık yapıyorlar. Dişi erkek fark etmez kur yapışlarını geliştiriyorlar. En sevdiğim evre çünkü çok komik anlar olabiliyor :)
Mama yoğun verilmesi evet etki edebilir. Ertelenmiş bir taklit olabilir sahiplenmesi :D
Gerçekten çok komikler ? Pıtırda şok olmuş bir biçimde donup kalıyor ölüyorum gülmekten ?

Birde cinslerini öğrenebilir miyim ☺️ Tüylerimiz bayağı geç tamamlandığı için şimdi sormak istedim. Irkları Çekoslavak ama çekinik vs çok karışık işler ben anlayamıyorum ?

Ekli dosyalar

• 5998DABB-2329-404D-97C1-0245057E8606.jpeg
    5998DABB-2329-404D-97C1-0245057E8606.jpeg
    1.4 MB · Görüntüleme: 30
Yeni konu açmak istemedim. Normalde kuşlar ürktüklerinde bu şekilde uyuyor biliyorum. Bayağı uzun süredir her gece böyleler. 2 gündür gece lambası kullanmaya başladım acaba karanlıktan mı ürküyorlar diye ama az önce lambayı açtım yine aynılar. Çıtırla Pıtır aynı odada farklı kafesteler onlarda sıkıntı yok. Bu 4 tanesi böyleler. Bir tanesi iki bacağını açıp uyuyor fotoğrafta belli. Ne önerirsiniz? Alışmıyorlar dediğim gibi bayağı uzun süre oldu

Ekli dosyalar

• D239C260-AD2E-4CE0-A4AD-7CF1FF9C8923.jpeg
    D239C260-AD2E-4CE0-A4AD-7CF1FF9C8923.jpeg
    1.5 MB · Görüntüleme: 22