Fındık ile Fıstık

hande hnm @Malkoçoğlu nun önerdiği iki ilaç da kullanılabilir hangisini isterseniz. benim tavsiyem öncelikle amoksisilin olur. ancak ilaçlara "ağır" diye bakmayınız lütfen, her ilacın kendine göre yan etkisi vardır
Ağırlığını bir kenara koyarsak birçok farklı hastalıkta kullanabildiğimiz için bağışıklık kazanmalarını istemedim etken maddeye desem daha doğru olur. Sorun değil dediğim gibi agumentin uygunsa temin ederim. Ama agumentin amoksisilin + kluv. asit içeriyor. Sadece amoksisilin içeren bir ilaç mı almam lazım? Odaklandığımız durum “solunum yolu enfeksiyonu” doğru anladım değil mi? ☺️

Ağırlığını bir kenara koyarsak birçok farklı hastalıkta kullanabildiğimiz için bağışıklık kazanmalarını istemedim etken maddeye desem daha doğru olur. Sorun değil dediğim gibi agumentin uygunsa temin ederim. Ama agumentin amoksisilin + kluv. asit içeriyor. Sadece amoksisilin içeren bir ilaç mı almam lazım? Odaklandığımız durum “solunum yolu enfeksiyonu” doğru anladım değil mi? ☺️

amoksisilin + klavulanik asit olur

İki ilaçta olur ikiside işe yarıyacaktır inşaallah.. Hangisi kolayınıza geliyorsa onu temin edin..

Agumentin temin etmem daha kolay, veteriner hekimler biraz uzak kalıyor oturduğum semte. Teşekkür ederim. Şurup mu hap mı temin edeyim? Bir de kaç gün ne şekilde kullanmamı önerirsiniz?

Şurupta olur hapta farketmez. İlacı alınca resmini atarsın ona göre kullanım şeklini yazarız ok.

Anca temin edebildim reçetesiz alamadığım için. Nasıl kullanmam gerekiyor? Hala aynılar uçamıyorlar

Ekli dosyalar

• image.jpg
    image.jpg
    1.4 MB · Görüntüleme: 3
Bugün 3. gün, 9 damla olarak kullanıyorum ama bir değişiklik yok hala uçamıyorlar. Küçük olan diğerine göre hala daha iyi durumda. Dışkıları normal, halsiz değiller uyuklamıyorlar. Acaba suya katmak yerine oral olarak mı versem?

Bugün 3. gün, 9 damla olarak kullanıyorum ama bir değişiklik yok hala uçamıyorlar. Küçük olan diğerine göre hala daha iyi durumda. Dışkıları normal, halsiz değiller uyuklamıyorlar. Acaba suya katmak yerine oral olarak mı versem?

Evet ağzına damlatabilirsin direk (sabah bir damla akşam bir damla). Belkide suyu çok içmiyorlar..

Dünden beri Fıstık normal dururken bile ağzını açıp kapamaya başladı. Hırıltı vs yok ama nefes nefese kalıyor sanki ((Fıstık1)) sürekli bu şekilde. Böyle yapmadığı zamanlarda da geviş getirme hareketi yapıyor ağzında bi şey varmış gibi

Son düzenleme:
Dünden beri Fıstık normal dururken bile ağzını açıp kapamaya başladı. Hırıltı vs yok ama nefes nefese kalıyor sanki ((Fıstık1)) sürekli bu şekilde. Böyle yapmadığı zamanlarda da geviş getirme hareketi yapıyor ağzında bi şey varmış gibi
bu hareket çok normal ya. Benim kuşlar genelde hep yapar böyle

İlaçla yada solunumla alakalı değil bu hareket.. Stresle yada sindirimle alakalı oluyor genelde.. Uçuşlarında gelişme varmı kuşların?

bu hareket çok normal ya. Benim kuşlar genelde hep yapar böyle
Arada yapıyor hepsi ama Fıstık sürekli yapıyor nefes alamıyor gibi sormak istedim
İlaçla yada solunumla alakalı değil bu hareket.. Stresle yada sindirimle alakalı oluyor genelde.. Uçuşlarında gelişme varmı kuşların?
Stres şu şekilde yapmış olabilir; odalarını değişip kendi odama aldım. Diğerleri gibi uçmaya çalışıyorlar uçamadıkları için stres yapmış olabilir + oda değişikliği. Maalesef hiçbir değişiklik yok