Göz & Bağırsak Enfeksiyonu (ACİL)

Kuş Anasıı

Yönetici
Moderatör
Bir arkadaş kuşunun gözünün enfeksiyon olduğunu söyledi, getirirse tedavi edeceğimi söyledim fakat durumu çok kötü. Şok oldum. Buna napabiliriz? Kör değil test ettim

Ekli dosyalar

• ADF3A4FD-8E41-4B18-8742-290087CFF4DC.jpeg
    ADF3A4FD-8E41-4B18-8742-290087CFF4DC.jpeg
    491.1 KB · Görüntüleme: 17
  • D1D3F6D9-3179-4E3F-84E2-FCA1525C41DE.jpeg
    D1D3F6D9-3179-4E3F-84E2-FCA1525C41DE.jpeg
    327.7 KB · Görüntüleme: 17
Ya çok üzüldüm hocam, toparlıyor gibiydi oysa ki. Kortizon ilaçlar çok yıpratıyor kuşları :(
Hocam geldiğinden beri dışkı durumu çok kötüydü, çok değişkendi. Zaten sizin en başta dediğiniz gibi iç enfeksiyon çok ilerlemeden gözü bu hale gelmezdi. İçini dışını sarmıştı enfeksiyon resmen. Bende kortizonlu ilaca başvurmak zorunda kalmak istemezdim.. bu yüzden de suçluyorum kendimi acaba ben mi yaptım diye. Üzgünüm 🥺

Hocam geldiğinden beri dışkı durumu çok kötüydü, çok değişkendi. Zaten sizin en başta dediğiniz gibi iç enfeksiyon çok ilerlemeden gözü bu hale gelmezdi. İçini dışını sarmıştı enfeksiyon resmen. Bende kortizonlu ilaca başvurmak zorunda kalmak istemezdim.. bu yüzden de suçluyorum kendimi acaba ben mi yaptım diye. Üzgünüm 🥺
Hayır hocam lütfen öyle düşünmeyin. Siz elinizden geleni fazlasıyla yaptınız. Hatta ben bu miniğin iyi haberlerini çok yakında verirsiniz diye bekliyordum. Gün geçtikçe iyiye gidiyordu çünkü. Gözünün şişliği hep inmişti ama işte dediğiniz gibi iç enfeksiyon sarmış vücudunu. Keşke sahipleri daha erken müdahalede bulunsaydılar. Siz elinizden geleni yaptınız. En azından sizinle son zamanlarını iyi bir şekilde geçirdi. Eğer iyileştirmek için almasaydınız belki de hem göz acısıyla hemde karın ağrısıyla acı çekerek ölecekti. En azından acısını hafiflettiniz. Ben iyileşeceğine çok inanıyordum, Demekki ömrü bu kadarmış😞