Göz & Bağırsak Enfeksiyonu (ACİL)

Kuş Anasıı

Yönetici
Moderatör
Bir arkadaş kuşunun gözünün enfeksiyon olduğunu söyledi, getirirse tedavi edeceğimi söyledim fakat durumu çok kötü. Şok oldum. Buna napabiliriz? Kör değil test ettim

Ekli dosyalar

• ADF3A4FD-8E41-4B18-8742-290087CFF4DC.jpeg
    ADF3A4FD-8E41-4B18-8742-290087CFF4DC.jpeg
    491.1 KB · Görüntüleme: 17
  • D1D3F6D9-3179-4E3F-84E2-FCA1525C41DE.jpeg
    D1D3F6D9-3179-4E3F-84E2-FCA1525C41DE.jpeg
    327.7 KB · Görüntüleme: 17
parçalı kuşlarda genelde çift ayak rengi oluyor böyle. Hiç telaş etmeyin ayak için. Muhtemelen yıpranmış bir karaciğer veya böbrek sorunları var. Tedavisi hep güç, hatta imkansız ama iyi beslemeyle toparlıyor. Elektrolit var mıydı?
Elektrolitin dediğim gibi skt tarihi geçmişti attım. Bölünmüş ürün bulamadım geçen baktığımda piyasada. Sipariş vereceğim ama gelene kadar iyice halsiz düşecek

şahsi görüşüm, 3 gün enrofloksasin etken maddeli antibiyotik kullanımı yönünde. gözdeki enfeksiyon tüm vücuda yayılmış maalesef

konu biraz uzamış, sürekli farkli semptomların yazilması nedeniyle birbirinden çok farklı tavsiyeler oluyor

şahsi görüşüm, 3 gün enrofloksasin etken maddeli antibiyotik kullanımı yönünde. gözdeki enfeksiyon tüm vücuda yayılmış maalesef

konu biraz uzamış, sürekli farkli semptomların yazilması nedeniyle birbirinden çok farklı tavsiyeler oluyor
Evet maalesef, birbiriyle bağlantılı birçok problemimiz var. İlacın nasıl kullandığını salmonella zamanlarından biliyorum. Temin edip kullanırım, çok teşekkürler. Göz tamamen iyileştiğinde süreci özetleyen bir mesajla geri bildirim yaparım 🌸

Genelde bu tip sorunlarda ek olarak doksi etken maddeli ilaçlar da öneriyorlar. Sinüs kaynaklı bir tutunma söz konusu da olabiliyor. 3 günlük enrofloksasin bir ilaç kullanımını da gözlemlemek lazım.

Genelde bu tip sorunlarda ek olarak doksi etken maddeli ilaçlar da öneriyorlar. Sinüs kaynaklı bir tutunma söz konusu da olabiliyor. 3 günlük enrofloksasin bir ilaç kullanımını da gözlemlemek lazım.

Doğanay hocam haklısınız aslında doksisiklin kullanmak gerekir, ancak yakın dönemde tylosin tartarat kullanılmış , o nedenle öncelikle enrofloksasin önerdim

uygun dozla ikisi aynı anda kullanılabiliyor antagonist etki sözkonusu değil. şahsen çok kullandım :)
mecbur kaldığım bir dönemde bende kullanmıştım ancak kuş sarhoş gibiydi hep :D Bu nedenle artık pek o yönde tercihler yapmamaya özen gösteriyorum. Bence dediğiniz gibi mix kullanmakta da sakınca olmaz.

Tylosin sonrası bu nefes nefese kalma sorunu geçti, yüksek ihtimalle solunum yolu problemlerinde etkili olan bir ilaç olduğu için o sıkıntıyı çözdü. Elektrolit sipariş ettim dün, n11 üzerinde buldum.
Şimdi iki ilacı birlikte kullanmamı mı öneriyorsunuz? Eğer öyleyse; birini sabah - birini akşam şeklinde mi vermeliyim yoksa ikisini suluğa karıştırarak birlikte vermemi mi önerirsiniz?

Yok hocam tylosin kullandığınız için sadece enrofloksasin etken maddeli bir ilaç kullansanız yeterli olur. Videoda herhangi bir solunum sorunu da gözlemlenmiyor hem. Oldukça sağlıklı bir duruş sergilemiş

Yok hocam tylosin kullandığınız için sadece enrofloksasin etken maddeli bir ilaç kullansanız yeterli olur. Videoda herhangi bir solunum sorunu da gözlemlenmiyor hem. Oldukça sağlıklı bir duruş sergilemiş
Aynen hocam solunum sorunu düzeldi çok şükür. Başta sürekli ağız kapama açma tıslama sorunu vardı. İlacı yarın temin ederim, çok teşekkürler

Normal enjektörle fotoğraftaki kadar vermem yeterli gelir mi? 3. çizgi yani. yoksa 2. çizgi yeterli midir?
Çok fazla su tüketiyor, inanılmaz tüketiyor hatta. Sürekli sulu dışkıladığından susuz kalıyor sanırım. Sabah tamamen su yapıyordu, suluğuna biraz doğal elma sirkesi ekledim bu kadar toparladı :(

Ekli dosyalar

• 7942522A-5D30-4D50-9278-89F1453673A1.jpeg
    7942522A-5D30-4D50-9278-89F1453673A1.jpeg
    482.7 KB · Görüntüleme: 11
  • 405F8992-5EB0-40A3-8767-24799238465C.jpeg
    405F8992-5EB0-40A3-8767-24799238465C.jpeg
    444.6 KB · Görüntüleme: 9
Son düzenleme: