İpek.s

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan İpek.s
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Merhaba,🙂 kuşlara olan ilgim ve sevgim rahmetli babamdan geliyor uzun yıllar her türlü kanatlı hayvana baktı evlendikten sonra çok istedim ama bir şekilde hep ertelendi taki 1.5 yıl öncesine kadar sahipsiz sayılabilecek bir kuş bir şekilde eşimin ailesine ulaştı ve sonra bana çok istediğim o Zaman gelmişti ve serüvenimiz başladı
bu resimi geldiği ilk hafta çekmiştim ☺️

cfu0cvt.jpg

Hiç sıkılmadan bir çok video izleyip makaleler okudum ve istediğim tüm bilgileri edindim yanlız olduğu için yanına bir dişi almak istedim üretmek her Zaman hoşuma gitmiştir bu yüzden küçük mubisler olsun istedim eş olarak bu fıstığı aldık ☺️
6 ay sonra kuluçka macerasına adım attık 😃
Kuşlarım için faydalı bütün ürünleri kullanıyorum şuana kadar kullanmadığım
Toprak, Himalaya tuzu ve yaş mama genel Temel ihtiyaçların hepsini karşılamaya özen gösteriyorum
Bir ara evde 12 kuş baktım şuan 7 tane kuşum var
Hepsini ayrı ayrı seviyorum ve derin bir bağ kurduğum için yakınlarıma sahiplendirmeye özen gösteriyorum
Şuana kadar olan mubislerin ve baktığım kuşların resimlerini ekliyorum 🤩

ipekkusds.jpg
Şuan yanımda olmayanları özlüyor ve merak ediyorum 🥲
Bugün kuş bakmayı bıraksam bile birgün sahiplendidigim kuşlarım bana geri dönecek kuşlarımda en çok dikkat ettiğim şey hijyen diğer detaylara çok fazla takılmiyorum şuana kadar hiç biri hastalanmadi veteriner yüzü görmedik çok şükür sakınan göze çöp batar misali birden fazla kuş bakmaya başladığım Zaman şöyle bir düşünce vardı kafamda kuşlar nasıl alışırsa öyle gider nette çok fazla farklı bilgiler yüzünden temel bilgiler hariç geri Kalan bakıma ben karar vermek istedim bu şekilde de 1.5 yıldır devam ediyor ben olumlu sonuç aldım bu konu hakkında detaylı bilgiyi ekleme yaparak bildiririm ☺️

Moderatörün son düzenlenenleri:
Merhaba,🙂 kuşlara olan ilgim ve sevgim rahmetli babamdan geliyor uzun yıllar her türlü kanatlı hayvana baktı evlendikten sonra çok istedim ama bir şekilde hep ertelendi taki 1.5 yıl öncesine kadar sahipsiz sayılabilecek bir kuş bir şekilde eşimin ailesine ulaştı ve sonra bana çok istediğim o Zaman gelmişti ve serüvenimiz başladı
cfu0cvt.jpg
bu resim geldiği ilk hafta çekmiştim ☺️
Hiç sıkılmadan bir çok video izleyip makaleler okudum ve istediğim tüm bilgileri edindim yanlız olduğu için yanına bir dişi almak istedim üretmek her Zaman hoşuma gitmiştir bu yüzden küçük mubisler olsun istedim eş olarak bu fıstığı aldık ☺️
Toprak, Himalaya tuzu ve yaş mama genel Temel ihtiyaçların hepsini karşılamaya özen gösteriyorum
Bir ara evde 12 kuş batım şuan 7 tane kuşum var
Hepsini ayrı ayrı seviyorum ve derin bir bağ kurduğum için yakınlarıma sahiplendirme özen gösteriyorum

Bugün kuş bakmayı bıraksam bile birgün sahiplendidigim kuşlarım bana geri dönecek kuşlarımda en çok dikkat ettiğim şey hijyen diğer detaylara çok fazla takılmiyorum şuana kadar hiç biri hastalanmadi veteriner yüzü görmedik çok şükür sakınan göze çöp batar misali birden fazla kuş bakmaya başladığım Zaman şöyle bir düşünce vardı kafamda kuşlar nasıl alışırsa öyle gider nette çok fazla farklı bilgiler yüzünden temel bilgiler hariç geri Kalan bakıma ben karar vermek istedim bu şekilde de 1.5 yıldır devam ediyor ben olumlu sonuç aldım bu konu hakkında detaylı bilgiyi ekleme yaparak bildiririm ☺️
Maşallah hocam hiç veterinere gitmediğinizden anlasiliyor ne kadar özenle baktığınız 🙂

Maşallah hocam hiç veterinere gitmediğinizden anlasiliyor ne kadar özenle baktığınız 🙂
Çok teşekkür ederim♥️ ☺️ 🙏 umarım öyledir onların canı bana emanet elimden geleni yapmaya çalışıyorum
Bu arada son resimde sorun olmuş şuana kadar baktığım kuşların resimlerine bakabilirsin ☺️

Son düzenleme:
Ben de hijyene çok önem veriyorum. Elimi yıkamadan kuşun kafesine elimi sokmuyorum. Oyuncaklarını güncel olarak dezenfekte ediyorum.

Çevremdekiler çok dikkat ediyorsun diyor ama o benim biricik dostum. :m21:
Hijyen çok önemli bütün hastalıkların sebebi bir kaçı hariç genetik oluyor çünkü bazı durumlarda diğerlerinin tek sebebi hijyen
Tâbi ben sizin kadar dikkat etmiyorum 😃 açıkçası özellikle kulukcada iken kuşlarım hastalığa daha açık oldukları için o sürede bir daha hassas davranıyorum
Sulukları günlük tazelenir hasta vs. Olmadığım sürece kuşlarımin bakımını kimseye emanet etmem yeri geldi 5 kafes oldu hiç birinin sulugunu , yemliğini ve mama kabını karsitirmadim bunun gibi bir kaç örnek daha var kafes temizliğinide haftada bir yaparım ama mutlaka yaparım ihmal etmemeye özen gösteririm
Her gün olayı bana abartı geliyor mesela
Kısacası kendimce bir düzen oturttum ve hep bu çizgide gitmeye gayret gozteriyorim olay bundan ibaret ☺️ bu sayede detaylı açıklama yapma fırsatım oldu :m10:

Sadece 3 kuşum varken kafes düzenim bu şekildeydi ama kısa süre sonra kafesleri yeniledim ve düzeni değiştirdim Yavru istediğim için oyuncaklar almış olsamda dikkatlerinin dağılmaması için bir türlü kafese dahil edemedim
Kafeste gerekli ekipmanları eksik etmeden sade bir kafes düzeni kurulmuş oldu

Şuana kadar birden fazla kuş sahipendirdim dediğim gibi yakın çevreme ve tanıdık olmasına özen gösterdim ki bakmak istemediği Zaman ilk benimle iletişime geçsin ve takibini yapabileyim diye
Eklediğimiz resim sahiplendidigim 5 kuşun yeni yuvalarından birer kare
😃

Son düzenleme:
İpek hocam teşekkür ederim portfolyonu başlattığın için. Daha iyi takip edeceğimizi düşünüyorum artık :)
Bu arada 500 kb'a kadar görseller yüklenebilir.

İpek hocam teşekkür ederim portfolyonu başlattığın için. Daha iyi takip edeceğimizi düşünüyorum artık :)
Bu arada 500 kb'a kadar görseller yüklenebilir.
Çok teşekkür ederim Doğanay hocam umarım benim galerideki resimleri yuklerken sorun yaşamam dün hızlı resimde sorun vardı portfolyonu yazana kadar çok uğraştım 😃

Bu görüntüleri buraya eklemek istiyorum 😃
@Doğanay Y. Hocam bu çok yaramaz olacak demiştiniz hatırlarsanız ve bakın yailmadiniz 😂
bunu bu yaramazlıkla kim ne yapsın işin kötü tarafı diğerlerine de yol gösterdi 😁
Kuş kuş değil sanırsın Süpermen kafeste ki duruşunu yesinler 😍

Son düzenleme:
@Doğanay Y. Hocam bu çok yaramaz olacak demiştiniz hatırlarsanız ve bakın yailmadiniz 😂
bunu bu yaramazlıkla kim ne yapsın işin kötü tarafı diğerlerine de yol gösterdi 😁

Beni en çok korkutan kuş türü. Senin o telin içinde ne işin var 😂😂

bu resimi geldiği ilk hafta çekmiştim ☺️

cfu0cvt.jpg

Bir ara evde 12 kuş baktım şuan 7 tane kuşum var
Hepsini ayrı ayrı seviyorum ve derin bir bağ kurduğum için yakınlarıma sahiplendirmeye özen gösteriyorum

Ekli dosyayı görüntüle 28651
Maşallah Barekallah çok sevimlilermiiişş 😁😍

Aaa ben bu kuşun aynısını ve kafesten kaçarkenki videosunu YouTube'da görmüştüm 😂 boncuk firarda yazıyordu. Acaba o kuş bu mu? Adı ne acaba? Boncuksa benim dediğim kuştur. Çok gülmüştük 😁 Değilse de çok benziyorlar bence.

Aaa ben bu kuşun aynısını ve kafesten kaçarkenki videosunu YouTube'da görmüştüm 😂 boncuk firarda yazıyordu. Acaba o kuş bu mu? Adı ne acaba? Boncuksa benim dediğim kuştur. Çok gülmüştük 😁 Değilse de çok benziyorlar bence.
Bu benim yavru kuşum 😂 bu olayı bugün gerçekleştirdi ve yakalandı benden kaçar mı?😂
Şimdiden bu böyleyse eyvah diyorum 😁

Aynen öyle 👍 😂 başıma kalacak sanırım
Benimkiler de öyle şimdiden çok fenalar. Hatta daha beterler. Sizinki bari kafese zarar vermeden kaçmaya teşebbüs ediyor. Bizim ikisi bir olup hem önceki hem de şimdiki kafeslerinin hem kapısını hem de yemliği tutan demiri kemirip bozmuşlar. Yemliğin ve kapının kilidi bozuk şuanda kendi kendine açılıyor bazen 😂 Geçen gün Menekşe az daha abimin ve annemin parmağımı koparıyordu ikisini de ısırdı 🤣 Ama beni hiç ısırmıyor neyse ki 😄 Sadece ısırırmış gibi yapıp aslında elimi hafif hafif gıdıklıyor :) Sizinkiler ısırıyor mu, ya da böyle ısırırmış gibi yapıp aslında hafif hafif gıdıklıyor mu? Böyle gıdıklar gibi elimi kemirmesi bana alıştığına mı işaret acaba? Hep yapıyor çünkü 🤔

Sadece ısırırmış gibi yapıp aslında elimi hafif hafif gıdıklıyor :) Sizinkiler ısırıyor mu, ya da böyle ısırırmış gibi yapıp aslında hafif hafif gıdıklıyor mu? Böyle gıdıklar gibi elimi kemirmesi bana alıştığına mı işaret acaba? Hep yapıyor çünkü 🤔
Evet yavrular yapıyor bunu anaçlar yabani olduğu için elime almak pek mümkün değil ☺️ tabi size alıştığının bir göstergesi olarak kabul edebiliriz
Ben tıknak bitimini ısırmadiklari sürece sorun etmiyorum 😃 hatta seviyorum
Dişiler pek kemirgenler kafesi bozmalari bu yüzden 😊 bana kalırsa bir dişi 10 erkeğe bedeldir 😁