İpek.s

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan İpek.s
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Merhaba,🙂 kuşlara olan ilgim ve sevgim rahmetli babamdan geliyor uzun yıllar her türlü kanatlı hayvana baktı evlendikten sonra çok istedim ama bir şekilde hep ertelendi taki 1.5 yıl öncesine kadar sahipsiz sayılabilecek bir kuş bir şekilde eşimin ailesine ulaştı ve sonra bana çok istediğim o Zaman gelmişti ve serüvenimiz başladı
bu resimi geldiği ilk hafta çekmiştim ☺️

cfu0cvt.jpg

Hiç sıkılmadan bir çok video izleyip makaleler okudum ve istediğim tüm bilgileri edindim yanlız olduğu için yanına bir dişi almak istedim üretmek her Zaman hoşuma gitmiştir bu yüzden küçük mubisler olsun istedim eş olarak bu fıstığı aldık ☺️
6 ay sonra kuluçka macerasına adım attık 😃
Kuşlarım için faydalı bütün ürünleri kullanıyorum şuana kadar kullanmadığım
Toprak, Himalaya tuzu ve yaş mama genel Temel ihtiyaçların hepsini karşılamaya özen gösteriyorum
Bir ara evde 12 kuş baktım şuan 7 tane kuşum var
Hepsini ayrı ayrı seviyorum ve derin bir bağ kurduğum için yakınlarıma sahiplendirmeye özen gösteriyorum
Şuana kadar olan mubislerin ve baktığım kuşların resimlerini ekliyorum 🤩

ipekkusds.jpg
Şuan yanımda olmayanları özlüyor ve merak ediyorum 🥲
Bugün kuş bakmayı bıraksam bile birgün sahiplendidigim kuşlarım bana geri dönecek kuşlarımda en çok dikkat ettiğim şey hijyen diğer detaylara çok fazla takılmiyorum şuana kadar hiç biri hastalanmadi veteriner yüzü görmedik çok şükür sakınan göze çöp batar misali birden fazla kuş bakmaya başladığım Zaman şöyle bir düşünce vardı kafamda kuşlar nasıl alışırsa öyle gider nette çok fazla farklı bilgiler yüzünden temel bilgiler hariç geri Kalan bakıma ben karar vermek istedim bu şekilde de 1.5 yıldır devam ediyor ben olumlu sonuç aldım bu konu hakkında detaylı bilgiyi ekleme yaparak bildiririm ☺️

Moderatörün son düzenlenenleri:
Evet yavrular yapıyor bunu anaçlar yabani olduğu için elime almak pek mümkün değil ☺️ tabi size alıştığının bir göstergesi olarak kabul edebiliriz
Ben tıknak bitimini ısırmadiklari sürece sorun etmiyorum 😃 hatta seviyorum
Dişiler pek kemirgenler kafesi bozmalari bu yüzden 😊 bana kalırsa bir dişi 10 erkeğe bedeldir 😁
Aynen öyle. Mesela Menekşe benim elimi komple kemiriyor ama Maviş hala daha kaçıyor pıtı pıtı... Maviş çok ürkek bir kuş salıyorum gidiyor dolabın tepesinde sabit duruyor ya da durduk yere uçup kendini duvardan duvara çarpıyor kendi kendine zarar veriyor öyle bir ilginç hayvan hala daha çözemedim 😀

Aynen öyle. Mesela Menekşe benim elimi komple kemiriyor ama Maviş hala daha kaçıyor pıtı pıtı... Maviş çok ürkek bir kuş salıyorum gidiyor dolabın tepesinde sabit duruyor ya da durduk yere uçup kendini duvardan duvara çarpıyor kendi kendine zarar veriyor öyle bir ilginç hayvan hala daha çözemedim 😀
Evet bu konuda sana katılıyorum her kuşun kendine has bir özelliği ve karakteri var asil kuşlar olduğu gibi haylaz şımarık kuşlarda var aslında ben huysuz kuşlar hariç diger tüm karakterleri olan kuşları severim ☺️
Nasıl bir kuş ile Yola devam etmem gerektigu pek kestiremiyorum kendime bir tanesini bırakıp yıllar sonra üretime başlamak istiyorum ama evdekilerden de vazgeçemiyorum yakında ev halkı kuşlar ile birlikte beni kapı dışarı edecek. 😃

Evet bu konuda sana katılıyorum her kuşun kendine has bir özelliği ve karakteri var asil kuşlar olduğu gibi haylaz şımarık kuşlarda var aslında ben huysuz kuşlar hariç diger tüm karakterleri olan kuşları severim ☺️
Nasıl bir kuş ile Yola devam etmem gerektigu pek kestiremiyorum kendime bir tanesini bırakıp yıllar sonra üretime başlamak istiyorum ama evdekilerden de vazgeçemiyorum yakında ev halkı kuşlar ile birlikte beni kapı dışarı edecek. 😃
😄😄 Aynen her kuşun karakteri farklı oluyor. Mesela Maviş huysuz, aksi, kendi kendine durduk yere çarpıp çurpabilen bir karaktere sahip. Menekşe ise uysal, sakin, dünya yansa umrunda olmayan bir kuş. Sizin kuşlarınızın da bazıları uysal, bazıları daha huysuz olabilir ama yine de hepsini sevdiğinize inanıyorum. Eğer evde çok kalabalıklarsa bir kısmını isteyen birilerine verebilirsiniz. Tabi sonra özler misiniz bilmiyorum. İnsan huysuz da olsa özler bence. Hele de alışmışsanız zor olabilir ama yine de siz bilirsiniz tabi ki 💁🏻‍♀️ İlla vermek isterseniz de bence sizde kalması için içlerindeki en uysal, parmağınıza ele avuca gelenini seçin.

Son düzenleme:
😄😄 Aynen her kuşun karakteri farklı oluyor. Mesela Maviş huysuz, aksi, kendi kendine durduk yere çarpıp çurpabilen bir karaktere sahip. Menekşe ise uysal, sakin, dünya yansa umrunda olmayan bir kuş. Sizin kuşlarınızın da bazıları uysal, bazıları daha huysuz olabilir ama yine de hepsini sevdiğinize inanıyorum. Eğer evde çok kalabalıklarsa bir kısmını isteyen birilerine verebilirsiniz. Tabi sonra özler misiniz bilmiyorum. İnsan huysuz da olsa özler bence. Hele de alışmışsanız zor olabilir ama yine de siz bilirsiniz tabi ki 💁🏻‍♀️ İlla vermek isterseniz de bence içlerindeki en uysal, parmağınıza ele avuca gelenini seçin.
Evet öyle yapicam en uysal olanı bırakmak istemiyorum kendime şuan 4 yumurta yaptı bitsin bekliyorum yumurtalar 😃

Mavi kuşları sevme nedenim 🥰 her tonda olabiliyor yeşilin aksine
Biri daha bayramdan sonra gidecek yeni sahibine 🥲 anaçları vermekten vazgeçtim bu arada bir üretici ile konuştum ve fikrim tamemen değişti eşimle konuştum çok fazla kuş barindirmamam şartı ile kalmalarında bir sorun olmayacağını söyledi çocukların fikri zaten belli kendi odalarını onlara vermeye hazırlar 🤗

@melisatk bak geldi bile yavru rengi farklı olan bir tane kaldı oda en geç yarın çıkar yumurtadan😊
Bayılıyorum böyle resimlere ilk ciktiklarinda çirkin oluyorlar tüyü çıkınca çok tatlı diyiyolar ama bence böylede çok şekerler maşallah onlara 🧿 Allah banada böyle resimler paylaşmayı nasip eder inşallah 🤲