İpek.s

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan İpek.s
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Merhaba,🙂 kuşlara olan ilgim ve sevgim rahmetli babamdan geliyor uzun yıllar her türlü kanatlı hayvana baktı evlendikten sonra çok istedim ama bir şekilde hep ertelendi taki 1.5 yıl öncesine kadar sahipsiz sayılabilecek bir kuş bir şekilde eşimin ailesine ulaştı ve sonra bana çok istediğim o Zaman gelmişti ve serüvenimiz başladı
bu resimi geldiği ilk hafta çekmiştim ☺️

cfu0cvt.jpg

Hiç sıkılmadan bir çok video izleyip makaleler okudum ve istediğim tüm bilgileri edindim yanlız olduğu için yanına bir dişi almak istedim üretmek her Zaman hoşuma gitmiştir bu yüzden küçük mubisler olsun istedim eş olarak bu fıstığı aldık ☺️
6 ay sonra kuluçka macerasına adım attık 😃
Kuşlarım için faydalı bütün ürünleri kullanıyorum şuana kadar kullanmadığım
Toprak, Himalaya tuzu ve yaş mama genel Temel ihtiyaçların hepsini karşılamaya özen gösteriyorum
Bir ara evde 12 kuş baktım şuan 7 tane kuşum var
Hepsini ayrı ayrı seviyorum ve derin bir bağ kurduğum için yakınlarıma sahiplendirmeye özen gösteriyorum
Şuana kadar olan mubislerin ve baktığım kuşların resimlerini ekliyorum 🤩

ipekkusds.jpg
Şuan yanımda olmayanları özlüyor ve merak ediyorum 🥲
Bugün kuş bakmayı bıraksam bile birgün sahiplendidigim kuşlarım bana geri dönecek kuşlarımda en çok dikkat ettiğim şey hijyen diğer detaylara çok fazla takılmiyorum şuana kadar hiç biri hastalanmadi veteriner yüzü görmedik çok şükür sakınan göze çöp batar misali birden fazla kuş bakmaya başladığım Zaman şöyle bir düşünce vardı kafamda kuşlar nasıl alışırsa öyle gider nette çok fazla farklı bilgiler yüzünden temel bilgiler hariç geri Kalan bakıma ben karar vermek istedim bu şekilde de 1.5 yıldır devam ediyor ben olumlu sonuç aldım bu konu hakkında detaylı bilgiyi ekleme yaparak bildiririm ☺️

Moderatörün son düzenlenenleri:
Herkese merhaba size gözlemlediğim ve şahit olduğum durumu göstermek istiyorum
Yavru kuşumun bağırsaklarınin bu kadar net görünmesi aslında bizim kuşlar konusunda ne kadar hassas olmamız gerektiğini bir kez daha anlamamıza sebep oldu
Yem seçiminde seçici davranmamizin ve kalamar ,gaga taşı , kumun sindirim sistemi için ne kadar önemli olduğunu da gösteriyor bir kıl Kadar İnce bağırsaklari olan yavruların sindirim problemi yaşamaları içten bile değil

Herkese merhaba size gözlemlediğim ve şahit olduğum durumu göstermek istiyorum
Yavru kuşumun bağırsaklarınin bu kadar net görünmesi aslında bizim kuşlar konusunda ne kadar hassas olmamız gerektiğini bir kez daha anlamamıza sebep oldu
Yem seçiminde seçici davranmamizin ve kalamar ,gaga taşı , kumun sindirim sistemi için ne kadar önemli olduğunu da gösteriyor bir kıl Kadar İnce bağırsaklari olan yavruların sindirim problemi yaşamaları içten bile değil
Oy maşallah Rabbim ne güzel yaratmış, teşekkürler bilgi için 😇😍😍

Bugün büyüklerin ve gençlerin banyo günüydü 😍
Aşırı derecede keyif aldılar özellikle erkek kendini kaybetti suyu görünce 🤷

hâlbuki hiç sevmez normalde
Hele dişiye ne demeli huymudur bilmem ama bazen böyle kafesin diğer ucuna gagasıyla geçiyor 😃 videoda da son kez poz vereyim dedi 😂

Son düzenleme:
Bugün büyüklerin ve gençlerin banyo günüydü 😍
Aşırı derecede keyif aldılar özellikle erkek kendini kaybetti suyu görünce 🤷

hâlbuki hiç sevmez normalde
Hele dişiye ne demeli huymudur bilmem ama bazen böyle kafesin diğer ucuna gagasıyla geçiyor 😃 videoda da son kez poz vereyim dedi 😂
Sarı kuşlar banyo delisi oluyor heralde 😁😁 maşallah bıcırıklara😍

Aslında hiç sevmez dişi onu ikna etti yine 😄
Sarı olan kuş kimsesizdi bizim eve geldiğinde ilk iki ay tünekten başka bir yere hareket etmedi sosyalleşme adına hiç birşey yoktu ama artık o eski hâlinden Eser yok ☺️
Ne kadar güzel bir şey sizin evinizi ,ortamını sevmiş. Demek ki çok güzel bakmışsınız 😊 Dikkatimi ilk o çekti kendi kuşumdan dolayı sarı kuşları bir ayrı seviyorum maşallah ikisinede😍

Bu davranışı daha önce diğer kuşlarımda görmedim 😃 kendini Jako sanıyor 🤭
Kafes tabanına bilerek bir kaç tane maydanoz sapı attım ve yaptığı şey çok komik geldi 😁 akıllı bıdıgım benim 😍
Bu arada bu benim ilk kuluçkadan çıkan ikinci yavrum bir yaşına girmek üzere sahiplendidigim kişinin güzel bakmadığını düşündüğüm için 3 ay önce yanıma aldım 😄

Maşallah ona, bazı muhabbetler ayaklarını daha iyi kullanabiliyor. Dediğiniz gibi çok sık rastlamasak da bu görüntü inanılmaz keyifli oluyor.