Kafesleri görelim :)

Kafes iş görür ancak tünek konumlandırması uygun değil. Yatay olarak değil, enine doğru takılmalı.

H
Kafes iş görür ancak tünek konumlandırması uygun değil. Yatay olarak değil, enine doğru takılmalı

Kafes iş görür ancak tünek konumlandırması uygun değil. Yatay olarak değil, enine doğru takılmalı.
Hocam kusura bakmayın birdaha rahatsız ediyorum ama hep merak ediyorum bu kafesteki tüneklerin yatay veya dikey olması neden bukadar önemli çiftleşmelerini filan mı engelliyor acaba ?

Tunekler kendim ağaçtan koparttıgim için çok oynuyordu peceteyle tutturdum bir sıkınti olur mu birde şimdi nasıl olmuş hocam tünek yerleştirme??

Ekli dosyalar

• Screenshot_2021-04-03-12-50-25-105_com.miui.gallery.jpg
    Screenshot_2021-04-03-12-50-25-105_com.miui.gallery.jpg
    1.1 MB · Görüntüleme: 35
H

Hocam kusura bakmayın birdaha rahatsız ediyorum ama hep merak ediyorum bu kafesteki tüneklerin yatay veya dikey olması neden bukadar önemli çiftleşmelerini filan mı engelliyor acaba ?
Hayvanlara zaten kafeslerde bakıyoruz o da genellikle en fazla 60 cm oluyor. Yani bu tabir ne kadar doğru olur bilmiyorum ama esaret altındalar... Bulundukları ortamların daha ferah olması için tünek konumu önemli. Tabii ki çiftleşme vs. için de önemli...

Kuşların uçuş yönüne bakarak düzenlenir kafesler. Muhabbetlerde yatay aksanda hareket severler ve atlamayi, hoplamayi seven kuşlar. Bu şekilde sağ sol yönlü yürüme yaparlar sadece. Diğer düzenlemede kanat egzersizi yapabilir. İki düzenin de çiftleşme ile bir baglantisi tam yok