Koksidiyoz

roadhouseblues

Veteran
Herkese merhaba.Geçenlerde kuşumu atmıştım ve kursak mantarı olabileceğini söylemiştiniz , gerçekten de kursak mantarı hastalığı çıktı.Ben hasta değilim ancak evde bir kişi korona geçiriyor dolayısıyla hepimiz karantinadayız maalesef veterinere götüremiyorum.Bugün tipik belirti olan kusma gibi kafa sallama hareketi arka arkaya yaptı yani eminim hastalığından.Şu tedaviyi araştırmalarım sonucu buldum size sormak istedim eğer yap derseniz yarın eczaneden bu ilaçları istetip hemen uygulayacağım çünkü bugün ilk defa hiç yemek yemiyor ve uykulu bu da beni çok korkuttu :(

500 ml suya 1 tam dolu damlalık kadar mikostatin ve 1.5 fıs Terbisil koyuyoruz.Bunu 5 gün boyunca veriyoruz. Tedavi bu.Uygulayayım mı ve sizce yarına kadar bir şey olur mu :(

Atilla Algansoy

Veteran
Günaydın.
-Yem yiyor mu? Ne kadar yiyor?
-Su içiyor mu? Ne kadar içiyor?
-Hiç kustu mu?
-Gün içinde çok fazla uyukluyor mu?
-Petshopçu sıkıntı çıkardı mı?

Video eklerseniz sevinirim.

Son düzenleme:
Oyla 0

roadhouseblues

Veteran
Günaydın.
-Yem yiyor mu? Ne kadar yiyor?
-Su içiyor mu? Ne kadar içiyor?
-Hiç kustu mu?
-Gün içinde çok fazla uyukluyor mu?
-Petshopçu sıkıntı çıkardı mı?

Video eklerseniz sevinirim.
-Yemi eskisi kadar yiyor diyemem ,az yiyor
-Su içiyor,3 defa içti
-kusmadı ama dün öğürme hareketi yaptı
-çok uyuklamadı
-evet :') benim için hiç sorun değil 2dklık iş ama hayvanı tembelliğe alıştırıyorsun diyor...

Oyla 0

Atilla Algansoy

Veteran
:)
Kuş sanki çok zevk alıyor kursakdan beslenmekten...
-Günde 1 defa beslenmeye devam, gözlemlemeye devam.
-C vitamini takviyesine devam
-Yeteri kadar iştahla yem yemeye başladığında, ve eski enerjisi tamamen yerine geldiğine kanaat getirdiğimizde elle beslemeyi bitireceğiz.
-Her durumda ayın 5'inde el beslemesini bitireceğiz ve ondan sonraki günlerde çok iyi gözlemleyeceğiz.

Oyla 0

VBZE433 

Uzman Yetiştirici
:( Ölümden döndü desem yeridir hocam ,kanlı ishaldi gözü bile açılmıyordu...Bugününe şükür.
Geriden de olsa takip ettim. @Atilla Algansoy arkadaşımız sizi çok güzel yönlendirdi ve kafa karıışıklığı olmadan süreç iyi yönetilince sonuçları da olumlu oldu. Tebrik ederim. Geçmiş olsun.

Kuşlar çabuk veriştirip doğru tedaviye de olumlu yanıt verebilen canlılar. Sadece istikrarlı, sabırlı ve doğru ilaç/doz kombinasyonu ile ilerlemek gerekiyor. Yoksa bir ileri bir geri yada yanlış ilaç ve dozlar kuşları mahvediyor.

Oyla 0

roadhouseblues

Veteran
Geriden de olsa takip ettim. @Atilla Algansoy arkadaşımız sizi çok güzel yönlendirdi ve kafa karıışıklığı olmadan süreç iyi yönetilince sonuçları da olumlu oldu. Tebrik ederim. Geçmiş olsun.

Kuşlar çabuk veriştirip doğru tedaviye de olumlu yanıt verebilen canlılar. Sadece istikrarlı, sabırlı ve doğru ilaç/doz kombinasyonu ile ilerlemek gerekiyor. Yoksa bir ileri bir geri yada yanlış ilaç ve dozlar kuşları mahvediyor.
Gerçekten öyle @Atilla Algansoy hocam olmasa asla kurtaramazdım ben kuşumu ..?

Oyla 0

Atilla Algansoy

Veteran

Rica ederim.

Oyla 0

roadhouseblues

Veteran
Günaydınlar herkese.
IMG_20210731_094622.jpgIMG_20210731_094633.jpg

Bunlar da dışarı çıkmak istiyorumdur ama Atilla hocamdan izin bekliyorumdur :D

Oyla 0