Koksidiyoz

roadhouseblues

Veteran
Herkese merhaba.Geçenlerde kuşumu atmıştım ve kursak mantarı olabileceğini söylemiştiniz , gerçekten de kursak mantarı hastalığı çıktı.Ben hasta değilim ancak evde bir kişi korona geçiriyor dolayısıyla hepimiz karantinadayız maalesef veterinere götüremiyorum.Bugün tipik belirti olan kusma gibi kafa sallama hareketi arka arkaya yaptı yani eminim hastalığından.Şu tedaviyi araştırmalarım sonucu buldum size sormak istedim eğer yap derseniz yarın eczaneden bu ilaçları istetip hemen uygulayacağım çünkü bugün ilk defa hiç yemek yemiyor ve uykulu bu da beni çok korkuttu :(

500 ml suya 1 tam dolu damlalık kadar mikostatin ve 1.5 fıs Terbisil koyuyoruz.Bunu 5 gün boyunca veriyoruz. Tedavi bu.Uygulayayım mı ve sizce yarına kadar bir şey olur mu :(

Est.Rica ederim.
Tam olarak düzene girmesi için bana göre 2 haftası var, ama en azından kanamayı durdurup koksidiyoz tedavisinde başarılı olduk gibi duruyor.
Petshopçu sağolsun,Allah razı olsun besledi ama kafasına göre ilaç, taş, kil vs girmeye çalışması bizi yoruyor..

Oyla 0
Est.Rica ederim.
Tam olarak düzene girmesi için bana göre 2 haftası var, ama en azından kanamayı durdurup koksidiyoz tedavisinde başarılı olduk gibi duruyor.
Petshopçu sağolsun,Allah razı olsun besledi ama kafasına göre ilaç, taş, kil vs girmeye çalışması bizi yoruyor..

Kil falan koymasın premikste eklemesin mama yeterince besleyici zaten..

Oyla 0
Kuşun sahibi olan kardeşim ısrarla söylüyor ama adam kaşla göz arası (iyi niyetle ama gereksizce)giriyor bazı şeyler.
Kısacası hem kuşla hem de petshopçu ile uğraşıyoruz.
Ama şu an başkasını bulamadığımız için vaziyeti idare ediyoruz.

Oyla 0
Kuşun sahibi olan kardeşim ısrarla söylüyor ama adam kaşla göz arası (iyi niyetle ama gereksizce)giriyor bazı şeyler.
Kısacası hem kuşla hem de petshopçu ile uğraşıyoruz.
Ama şu an başkasını bulamadığımız için vaziyeti idare ediyoruz.

Zaten yem yemeyede başlamış maşaallah. Bir süre sonra elle beslemeyi kesebilirsin bence..

Oyla 0