Koksidiyoz

roadhouseblues

Veteran
Herkese merhaba.Geçenlerde kuşumu atmıştım ve kursak mantarı olabileceğini söylemiştiniz , gerçekten de kursak mantarı hastalığı çıktı.Ben hasta değilim ancak evde bir kişi korona geçiriyor dolayısıyla hepimiz karantinadayız maalesef veterinere götüremiyorum.Bugün tipik belirti olan kusma gibi kafa sallama hareketi arka arkaya yaptı yani eminim hastalığından.Şu tedaviyi araştırmalarım sonucu buldum size sormak istedim eğer yap derseniz yarın eczaneden bu ilaçları istetip hemen uygulayacağım çünkü bugün ilk defa hiç yemek yemiyor ve uykulu bu da beni çok korkuttu :(

500 ml suya 1 tam dolu damlalık kadar mikostatin ve 1.5 fıs Terbisil koyuyoruz.Bunu 5 gün boyunca veriyoruz. Tedavi bu.Uygulayayım mı ve sizce yarına kadar bir şey olur mu :(

Tm.
Yarın sabah kattırırsınız artık, çünkü nasılsa direk mama basıyoruz fırsattan istifade nişasta da katarsak bağırsaklar daha hızlı toparlarlar.
Dünden bugüne iştahı kursak beslemesine rağmen biraz daha iyi ise bu çok sevindirici bir gelişme. Ayrıca kursak mantarı ihtimalinden hafifçe uzaklaşmaya başladığımızın göstergesi.
Yarın sabah ki besleme de BT Amin'i 3 damla katın.
Yarın beslemeden geldikten 2-3 saat sonra önüne elma püresi koyun.
İlave katkıları tekrar özetleyeyim, kafa karışıklığı olmasın;
-A21'i pirinç suyu ile hazırlayın
-1 gr buğday nişastası
-3 damla BT Amin
-1/3 Çay kaşığı Entrobac katılacak.

Bir de yemciden iç yulaf alırsanız, onu da koyalım önüne.

Son düzenleme:
Oyla 0
Tm.
Yarın sabah kattırırsınız artık, çünkü nasılsa direk mama basıyoruz fırsattan istifade nişasta da katarsak bağırsaklar daha hızlı toparlarlar.
Dünden bugüne iştahı kursak beslemesine rağmen biraz daha iyi ise bu çok sevindirici bir gelişme. Ayrıca kursak mantarı ihtimalinden hafifçe uzaklaşmaya başladığımızın göstergesi.
Yarın sabah ki besleme de BT Amin'i 3 damla katın.
Yarın beslemeden geldikten 2-3 saat sonra önüne elma püresi koyun.
İlave katkıları tekrar özetleyeyim, kafa karışıklığı olmasın;
-A21'i pirinç suyu ile hazırlayın
-1 gr buğday nişastası
-3 damla BT Amin
-1/3 Çay kaşığı Entrobac katılacak.

Bir de yemciden iç yulaf alırsanız, onu da koyalım önüne.
Onu alcaktım bugün ama ona da karıştı ? zaten zayıf tok tutar iyice zayıflatır dedi.Doğru söylüyor da işte...Onun yerine perilla tohumunu söyledi bölünmüş olarak al diye ,o da antepte yokmuş netten alıcam araştırdım özellikleri hoşuma gitti

Oyla 0
Onu alcaktım bugün ama ona da karıştı ? zaten zayıf tok tutar iyice zayıflatır dedi.Doğru söylüyor da işte...Onun yerine perilla tohumunu söyledi bölünmüş olarak al diye ,o da antepte yokmuş netten alıcam araştırdım özellikleri hoşuma gitti
Biz zaten elle besleme yapıyoruz, nasıl zayıflatacak. :)
Siz alın yulafı, koyun, önüne.Geçici olarak kullanacağız.
Ayrıca;
Yulaf kan şekerini kademeli yükseltir, bağırsaklara da iyi gelir ve kuşu sıcaklarda rahatlatır.

Oyla 0
Biz zaten elle besleme yapıyoruz, nasıl zayıf tutacak. :)
Siz alın yulafı, koyun, önüne.Geçici olarak kullanacağız.
Ayrıca;
Yulaf kan şekerini kademeli yükseltir, bağırsaklara da iyi gelir ve kuşu sıcaklarda rahatlatır.
Gizlice başka petshoptan alayım bari vermiyor valla ?

Oyla 0
Gizlice başka petshoptan alayım bari vermiyor valla ?
Olur,başka petshoptan alın.
Ben iştahını açmak, ilgisini yeme çekmek ve yeme geçiş yapmayı kolaylaştırmaya çalışıyorum.
Hayatının sonuna kadar elle beslemeyeceğiz değil mi?
Yakın zamanda (inşallah gelecek hafta)ufaktan normal hayatına döndürmeyi planlıyorum.2 hafta sonra da tamamen düzelsin istiyorum kısmetse. :)

Oyla 0
İyi maşallah.
Dışkı resmi ve video yüklerseniz sevinirim.
Beslemeye gitmeye devam. Düz yazdığım katkıları da ihmal etmeyin lütfen.
Yükleyeceğim şimdi yemek yiyor rahatsız etmek istemedim biter bitmez atıcam ?
IMG_20210728_100302.jpgIMG_20210728_100243.jpg bu sabah yem yedikten sonraki dışkıları böyle ,enerjisi hareketi yerinde çıkmak istiyor ama çıkarmıyorum tabii :)
*Hocam dışkısında sindirilmemiş yemler var :(

Son düzenleme:
Oyla 0
Dışkı forma girmeye başlamış.A21 hazırlarken Pirinç suyunu kullanmaya devam edelim.
Bunlar dışkının içinde değil, yerde gözüküyor.
Yani yediği yemlerin yakınına dışkılamış yada dışkının yanına düşürmüş yemleri muhtemelen.
Ama diğer dışkılarına da bakalım, takip edelim.
Bu arada kuş kumunu koyalım kafese.

Son düzenleme:
Oyla 0
Dışkı forma girmeye başlamış.A21 hazırlarken Pirinç suyunu kullanmaya devam edelim.
Bunlar dışkının içinde değil, yerde gözüküyor.
Yani yediği yemlerin yakınına dışkılamış yada dışkının yanına düşürmüş yemleri muhtemelen.
Ama diğer dışkılarına da bakalım, takip edelim.
Bu arada kuş kumunu koyalım kafese.
Yok ben yapar yapmaz dışkısını inceledim ,o yerdekileri demiyorum onu kendisi döktü evet

Oyla 0
Yok ben yapar yapmaz dışkısını inceledim ,o yerdekileri demiyorum onu kendisi döktü evet
şu durumda bir miktar sindirim sıkıntısı olması normal.
-Kuş kumunu kafesine koyalım.
-Eğer bugün ve yarında sabah kendisi yem yemeyi çoğaltırsa, beslemeyi günde 1 sefere indireceğiz, iyi gözlemleyelim.
-Kuş kömürü geldi mi?
-Hiç kusma oldu mu?

Son düzenleme:
Oyla 0
şu durumda bir miktar sindirim sıkıntısı olması normal.
-Kuş kumunu kafesine koyalım.
-Eğer bugün ve yarında sabah kendisi yem yemeyi çoğaltırsa, beslemeyi günde 1 sefere indireceğiz, iyi gözlemleyelim.
-Kuş kömürü geldi mi?
-Hiç kusma oldu mu?
Tamamdır ,kömür henüz gelmedi,kusma da yok hiç

Oyla 0
Tamamdır ,kömür henüz gelmedi,kusma da yok hiç
Kursak mantarı ihtimali azalıyor ama koksidiyoz tedavisi ve diyeti bitince her ihtimale karşılık düşük dozda bir mantar ilacı gireceğiz.
-Su içmeye başladığına göre eczaneden suda eriyen 1000'lik c vitamini alalım (sadece c ve çinko olabilir içinde) vücut direncini biraz daha yukarı taşıyalım.Siz alın ve bana yazın ben uygulama detaylarını yazacağım.

Oyla 0
Kursak mantarı ihtimali azalıyor ama koksidiyoz tedavisi ve diyeti bitince her ihtimale karşılık düşük dozda bir mantar ilacı gireceğiz.
-Su içmeye başladığına göre eczaneden suda eriyen 1000'lik c vitamini alalım (sadece c ve çinko olabilir içinde) vücut direncini biraz daha yukarı taşıyalım.Siz alın ve bana yazın ben uygulama detaylarını yazacağım.
Tamamdır

Oyla 0
Durumu gittikçe iyiye gidiyor maşallah.
C vitaminini aldınız mı suda eriyen?
İçinde çinko olursa daha güzel olur,sadece c+çinko

Oyla 0