Koksidiyoz

roadhouseblues

Veteran
Herkese merhaba.Geçenlerde kuşumu atmıştım ve kursak mantarı olabileceğini söylemiştiniz , gerçekten de kursak mantarı hastalığı çıktı.Ben hasta değilim ancak evde bir kişi korona geçiriyor dolayısıyla hepimiz karantinadayız maalesef veterinere götüremiyorum.Bugün tipik belirti olan kusma gibi kafa sallama hareketi arka arkaya yaptı yani eminim hastalığından.Şu tedaviyi araştırmalarım sonucu buldum size sormak istedim eğer yap derseniz yarın eczaneden bu ilaçları istetip hemen uygulayacağım çünkü bugün ilk defa hiç yemek yemiyor ve uykulu bu da beni çok korkuttu :(

500 ml suya 1 tam dolu damlalık kadar mikostatin ve 1.5 fıs Terbisil koyuyoruz.Bunu 5 gün boyunca veriyoruz. Tedavi bu.Uygulayayım mı ve sizce yarına kadar bir şey olur mu :(

Yarınki beslenme programımız;
-A21'in içine;1/3 çay kaşığı Entrobac, 1gr Buğday nişastası ve mamayı hazırladığımız su da Pirinç suyundan olsun.
-Suluğuna C vitamini
-Yem olarak sadece aspur ve dal darı
-Ayrıca önüne açık büfe olarak;
*Haşlanmış patates
*Rendelenmiş elma
*Muz

Besleme 2 defa olacak.
Eğer enerjisi ve iştahı 1 tık daha yükselirse ertesi gün tek beslemeye geçeceğiz.

Oyla 0
Yarınki beslenme programımız;
-A21'in içine;1/3 çay kaşığı Entrobac, 1gr Buğday nişastası ve mamayı hazırladığımız su da Pirinç suyundan olsun.
-Suluğuna C vitamini
-Yem olarak sadece aspur ve dal darı
-Ayrıca önüne açık büfe olarak;
*Haşlanmış patates
*Rendelenmiş elma
*Muz

Besleme 2 defa olacak.
Eğer enerjisi ve iştahı 1 tık daha yükselirse ertesi gün tek beslemeye geçeceğiz.
kafes içinde tırmanmaya başladı :)
Son dışkıları da böyle hocam
IMG_20210728_175904.jpg

Oyla 0
:)Maşallah.
Dışkılar da A21 sebebi ile homojen, sıkıntı yok.
Yem yemeye başladığında esas olması gereken renk ve kıvama gelecek.
Kafesin içinde tutma sebebim enerjisini kuşun içinde tutmak ve hastalığı için kullanmak.
Şu an hastalık sonrası dinlenme devresinde.
Tırmansın, hoplasın, zıplasın.
Tedavimiz bitmeden, dışarı çıkmak yok.:)(y)

Son düzenleme:
Oyla 0
Günaydın.
Kursağı A21 mama ile dolu olduğu için yemleri sindirecek yer kalmıyor.
Bu sebeple dışkıda yem görüyoruz, ama bu geçici bir durum.
Kendi videosu var mı? (videoları biraz uzun tutabilirseniz sevinirim, biraz da yakından)

Oyla 0
Bu gün önemli bir gün, bakalım kuşumuz nasıl bir yeme içme performansı gösterecek.:)
Siz de dediğim gibi Gaziantep'de ne kadar veteriner ne kadar pethopçu varsa hepisini listeleyin ve elle besleme yapıp yapmayacaklarını, daha önce yapıp yapmadıklarını sorun. Her ihtimale elinizin altında bir çok kişi olmalı şu zamanda.
Ama bugün saat 14 'de bizim çılgın pethopçuya emrivaki yapın ve götürün, en azıdan günde tek besleme de olsa şu an kuşun kan değerlerini yükseltmek ve stabil tutmak açısından bizim için çok değerli.
C vitamini alınca yazın.

Son düzenleme:
Oyla 0
Bu gün önemli bir gün, bakalım kuşumuz nasıl bir yeme içme performansı gösterecek.:)
Siz de dediğim gibi Gazi Antep'de ne kadar veteriner ne kadar pethopçu varsa hepisini listeleyin ve elle besleme yapıp yapmayacaklarını, daha önce yapıp yapmadıklarını sorun. Her ihtimaleelinizin altında bir çok kişi olmalı şu zamanda.
Ama bugün saat 14 'de bizim çılgın pethopçuya emrivaki yapın ve götürün, en azıdan günde tek besleme de olsa şu an kuşun kan değerlerini yükseltmek ve stabil tutmak açısından bizim için çok değerli.
C vitamini alınca yazın.

Oyla 0
Maşallah.
iyice kendi süsüne, bakımına düştüğüne göre işler yolunda gidiyor demektir. :)
C vit aldım dediğiniz gibi suluğuna koydum.Şalgamı bulamadım ama yoktu maalesef.Bizim evde var ama o da acılı ?. Yalnız hocam bunun maşallahı var bir sn susmuyor kafeste durmuyor çıkmak için çırpınıyor :)

Oyla 0
C vit aldım dediğiniz gibi suluğuna koydum.Şalgamı bulamadım ama yoktu maalesef.Bizim evde var ama o da acılı ?. Yalnız hocam bunun maşallahı var bir sn susmuyor kafeste durmuyor çıkmak için çırpınıyor :)
Maşallah.Acılı olmaz şimdilik.Acısız şalgama bakalım.Zaten hemen kullanmayacağız,sırası var.
Kafeste durmaya devam.Yem yiyor mu?

Oyla 0
Dışkılar gayet iyi, kursak tıka basa dolu.
Sorunsuz gidiyoruz.
Suluğu saat 21.30 da önünden çekin Sabah en geç 6.30 gibi C vitamini ekleyip verin, doya doya içsin.
Aman geciktirmeyin.

40cc lik suluk aldınız mı?

Oyla 0