Kursak şişmesi/sertleşmesi

znbjork

Forum Sakini
Merhaba arkadaşlar. Geçen gün muhabbet kuşumun kursağının anormal bir şekilde şişmiş olduğunu fark ettim. Sürekli fotoğrafını çektiğim için tarihlerine göre kontrol ettim fotoğrafları ve son bir hafta içinde geliştiğini gördüm bu durumun.

1642245037846.png

Muhabbet kuşumun veterineri şu an şehir dışında olduğu için farklı bir veteriner önerdi, oraya gidip röntgen çektik. Kursak sertleşmesi olduğuna karar verdiler ve antibiyotik karışımı verdiler. Bununla birlikte kursağında sertleşme olan yere masaj yapmamı söylediler. Asıl veterinerim de antibiyotik karışımıyla beraber mikostatin kullanmamı söyledi.

Acaba benzer bir durumu yaşamış olan, önerisi olan birileri var mı? Muhabbet kuşum 5,5 buçuk yaşında ve daha önce de solunum rahatsızlığı vardı. Çeşit çeşit ilaç kullanıp lavotil ile atlatabilmiştik (ara sıra nüksetse de). Her ne kadar nispeten erkenden fark etmiş olsam da ilaçların etki etmeme olasılığından korkuyorum.

znbjork

Forum Sakini
Dün veterinere bıraktım, bugün operasyona aldılar. Fakat kitle çok büyümüş, durumu kritik. Haberlerini bekliyorum
Arkadaşlar miniğimin ameliyatı başarılı geçti. 48-72 saat anestezi tehlikesi var fakat umarım iyi olacak.

Ekli dosyalar

• VID-20220220-WA0003.mp4
    2.6 MB · Görüntüleme: 0

Zafer

Forum Sakini
of fena oldu içim be ah be. değer verince bambaşka oluyor, uğraşınca edince. beni böyle olaylar fena etkiliyor. başın sağ olsun, umarım huzurlu en sevdiği işi yani yapmayı yani uçmayı hiç ihmal etmiyordur. en son bu forumda anıl abinin Tonkuş'u çok etkilemişti böyle. sağlıcakla kal, sen elinden geleni yaptın.