Kuşlarda Trikomonas Enfeksiyonu (Düzenli Tıksırma)

Videoda solunum problemiyle karıştırılmaması gerektiğini söylüyor. Tıksırmayla beraber seyrettiği için bana Mikostatin kullanmak mantıklı geldi veterinerin anlattıklarına göre. Video ve ses kaydı atabilirim isterseniz yardımcı olacaksa. Nefes alışının ses kaydı ve tıksırmasının videosu mevcut.
olur, atın lütfen

evet solunum sorunu gibi değil. Yavrucağız epey tıksırıyor :(

Yani yoğun üşüttüğünden de böyle yapıyor olabilir. Tam emin olamadım ancak başlanabilir. Yine de süreci kontrollü götürün. Çok kötülerse ilacı bırakmak gerekebilir.

Yani yoğun üşüttüğünden de böyle yapıyor olabilir. Tam emin olamadım ancak başlanabilir. Yine de süreci kontrollü götürün. Çok kötülerse ilacı bırakmak gerekebilir.
Neredeyse 1 senedir var bu tıksırma yeni bir durum değil o yüzden üşütme olabilir mi tam emin değilim. Son 1 aydır bu şekilde arttı önceden birde koksidiyoz olmuştu ona bağlamıştim bu tiksirmayi sulphamezathine kullanınca iyilesmisti hem koksidiyoz hemde tıksırma geçmişti ama yaşından dolayı sanırım çok sık hastalanır oldu(10,5 yaşında). Geçende mesela ceresinde mantar olmuştu ufacık hemen çok az terramycin dokundurdum kulak temizleme çubuğuyla aynı gün iyileşti.

Anlamadığım kafesini temiz tutuyorum, suyunu her gün değiştiriyorum, probiyotik, vitamin, elma sirkesi vs onları da düzenli şekilde veriyorum zaten adam akıllı kafese de girmiyor senelerdir açarım kafesi yemeğini suyunu içmeye girer sonra geri çıkar birde uyumaya girer kafese nereden kapıyor bu mantarı anlam veremiyorum.

Yemler, içtiğimiz sular, kısmen bizlerden. Bir de iç parazitlerin yoğunlaşması ne yazık ki.
Bu arada bu konu altında değil de yeni bir konu açarak durumu devam ettirin olur mu? Bu başlık sadece bilgi amaçlı

Hocam konu açamıyorum ayrıcalığım yokmuş :)
evet, 10 mesaja kadar sadece belirli kategorilere konu açabiliyorsunuz. Sorun cevap verelim gibi. Yanlış kategoriye yönlenmeyi engellemek adına alınmış bir tedbirdir.