Kuşlarım Halsiz Ve Kabarık

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

samet150914

Forum Sakini
Benim iki cift Muhabbet kusu vardi. bir cift 4 yavru verdi. buyuk 14 gunluk. fakat disi öldü. erkek yavrulatı besledi çok şükür. ama çok halsiz. diger çiftimde erkekte burun akıntısı var ve hangisi olduğunu bilmiyorum dışkısında yem var. dişi de tüylerini kabartıyor

Genel bir salgın söz konusu olabilir ya da zehirlenmiş olabilirler verdiğiniz ürünlerden. Gerekirse elle besleme maması alıp yavruları besleyin, hasta kuşları ayırın.

Oyla 0
yavrulari olan babanin diskisi su gibiydi. magnezyumlu su verdim sirkeli su verdim elektrolit hazirlayip verdim. şimdi bu halde. dün çok halsizdi bu gün iyi

Oyla 0
Dışkılari kötü görünüyor. Umarım yavruları sağlıcakla yetistirir ve sagligina kavuşur

Oyla 0
Hastalık geçer. Kuşun kafesini temiz ve uzak tut ve kuşu acil veterinere götür. Belki ilk müdahale için @Doğanay Y. yardımcı olur fakat veterinere mutlaka götürmen gerekiyor.
ben Azerbaycanda Baküden 500 km uzak yaşıyorum. burada veteriner falan yok. ne yapacağımı bilemiyorum. kuşları kaybetmekten korkuyorum. pandemi yüzünden yaşadığımız yeri terk edemiyoruz da

Oyla 0
En alttaki üstü kapalı olan sultanlar yumurtada yatiyor. yerlerini nasil değişeyim? yukari mi alyim yoksa başka odayami?

Moderatörün son düzenlenenleri:
Oyla 0
ben Azerbaycanda Baküden 500 km uzak yaşıyorum. burada veteriner falan yok. ne yapacağımı bilemiyorum. kuşları kaybetmekten korkuyorum. pandemi yüzünden yaşadığımız yeri terk edemiyoruz da
Azerbaycanin en uzak noktasi bile bakuden 500km degildir.
Artik hangisine yakinsaniz gence, gurcistan sinirindan gecmekte problem yoksa rustavi / rustaveli , quba v.b. de buyuk ihtimalle ilaclari bulabilirsiniz.

Tecrubeli arkadaslar edinebileceginiz ilaclari etken maddeleriyle alternatifli olarak yazabilirlerse bunlari apteklere sormayi deneyin, bana diskilardan ve genel halden cok fazla zamaniniz varmis gibi gelmedi maalesef.

Oyla 0
Azerbaycanin en uzak noktasi bile bakuden 500km degildir.
Artik hangisine yakinsaniz gence, gurcistan sinirindan gecmekte problem yoksa rustavi / rustaveli , quba v.b. de buyuk ihtimalle ilaclari bulabilirsiniz.

Tecrubeli arkadaslar edinebileceginiz ilaclari etken maddeleriyle alternatifli olarak yazabilirlerse bunlari apteklere sormayi deneyin, bana diskilardan ve genel halden cok fazla zamaniniz varmis gibi gelmedi maalesef.
ne yapmam lazim. yardim edin lütfen

Oyla 0
Ohoo kardeşim özelden sitraks kontil falan sormuşsunda senin kuşlar komple hasta :( Sitraks sirke mirke bir işe yaramaz..

Dişisi ölen erkeğin dışkıları çok kötü. Kabarık olan dişide kötü görünüyor.. Eczaneden siprofloksasin, metronidazol ve nistatin etken maddeli ilaç al. Nasıl kullanıcağını yazıcam... İlaçların hepsini alman lazım ona göre...

Oyla 0
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...