Kuşlarım Halsiz Ve Kabarık

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

samet150914

Forum Sakini
Benim iki cift Muhabbet kusu vardi. bir cift 4 yavru verdi. buyuk 14 gunluk. fakat disi öldü. erkek yavrulatı besledi çok şükür. ama çok halsiz. diger çiftimde erkekte burun akıntısı var ve hangisi olduğunu bilmiyorum dışkısında yem var. dişi de tüylerini kabartıyor

Kusurabakma kardeşim anca girebildim. Tam dolu suluğa (100 ml klasik suluk) 3 damla enrocure + 3 damla metronidazol + bir mercimek tanesi kadar nistatin ekle güzelce karıştır. Bütün kuşlara aynı şekilde yapıp ver. İlaçlı suyu 6 saatte bir tazele. Nistatin tableti ezip toz haline getirdikten sonra kullan....

Oyla 0
Kuşlar eğer suluktan su içmezlerse ilaçlı suyu gün içinde belli aralıklarla kuşların ağzına damlatabilirsin.. Ara sıra durum güncellemesi yap gidişata bakalım...

Oyla 0
hocam ilaçlari nasil yapayim.
metronidazol nistatin de var. nasil katayim

Üstte yazdım ya işte

Kusurabakma kardeşim anca girebildim. Tam dolu suluğa (100 ml klasik suluk) 3 damla enrocure + 3 damla metronidazol + bir mercimek tanesi kadar nistatin ekle güzelce karıştır. Bütün kuşlara aynı şekilde yapıp ver. İlaçlı suyu 6 saatte bir tazele. Nistatin tableti ezip toz haline getirdikten sonra kullan....

Oyla 0
sultana da vereyimmi?

Oyla 0
kuşların hepsine vere bilirmiyim?
sultanlara da olurmu?
fakat sultanlar yumurta üstünde yatiyor
Sultanlar için ne kadar vermek gerekiyor bilmiyorum. Normal koşullarda en doğrusu ağırlığına göre hesaplamak. Muhabbet kuşu için agizdan 1 damla yeterlidir. Bazı kuşlar kusabiliyor çünkü tadı çok kötü bu yüzden belirttiğim şekilde verirsen kusma olmaz. Umarım başarılı tedavi olur...

Oyla 0
Hocam kuşlarını en iyi sen bilirsin. İstersen şimdilik sultanlara ilaç verme. Daha sonra sultanların dışkılarını ve genel videosunu ekle onlarıda kontrol edelim. Eğer onlarda da sıkıntı varsa ona göre değerlendiririz.

Şimdilik muhabbetlere kullan dediğim gibi. Ve 3. gün durumlarını güncelle bir değerlendirme yapalım. Duruma göre 7 güne kadar kullanıcaz...

Oyla 0
Hocam kuşlarını en iyi sen bilirsin. İstersen şimdilik sultanlara ilaç verme. Daha sonra sultanların dışkılarını ve genel videosunu ekle onlarıda kontrol edelim. Eğer onlarda da sıkıntı varsa ona göre değerlendiririz.

Şimdilik muhabbetlere kullan dediğim gibi. Ve 3. gün durumlarını güncelle bir değerlendirme yapalım. Duruma göre 7 güne kadar kullanıcaz...
Tamam. çok teşekkür ederim. inşallah iyi olurlar. ben yazarim durumlarini

Oyla 0

günde 1 kez mi vereyim yoksa 6 saatte bir degistireyimmi

Oyla 0
İlaçların hepsi enjeksiyonik ilac etkisi olur mu bilmem. %10luk enrocure u agizdan 1 damla verebilirsiniz. Kusmamasi için tavsiyem, insulin enjektörüne 1 damla antibiyotik çekin, ardından 0.3ml su çekip verin.
Bu doz da doğru olabilir. Ümit hocanın önerdiği dozda da kullanılabilir. Ürün karışımını hafifletmek adına belki bir tanesi ağızdan verilebilir.

Oyla 0
Bu doz da doğru olabilir. Ümit hocanın önerdiği dozda da kullanılabilir. Ürün karışımını hafifletmek adına belki bir tanesi ağızdan verilebilir.

Aynı baytril gibi buda doğanay ağızdan damlatmalarda pek uygun değil bana göre ağır gelebilir.. Yinede dediğin mantıklı ama daha öncede bu tarz karışımlar yaptım sorun olmaz bence...

Oyla 0
Konuştum kanatlı ile alakadar 3 hekim ağızdan vermemi ve bu dozda vermemi tavsiye etti. 100ml de 3 damla veya 4 damla çok seyrek... bakteriler beni öldürmeyen şey güçlendirir diyip bağışıklık kazanır hemen:)

Oyla 0
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...