Kuşlarım Halsiz Ve Kabarık

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

samet150914

Forum Sakini
Benim iki cift Muhabbet kusu vardi. bir cift 4 yavru verdi. buyuk 14 gunluk. fakat disi öldü. erkek yavrulatı besledi çok şükür. ama çok halsiz. diger çiftimde erkekte burun akıntısı var ve hangisi olduğunu bilmiyorum dışkısında yem var. dişi de tüylerini kabartıyor

Ya ben sizin ile muhatap oluyor muyum ? Sizin mesajınızı alıntılayıp yorum yapıyor muyum ? Hayır, muhatabım siz değilsiniz.
Ölen her kuşa tek tek otopsi yaptınız sanırım bayteril veya aynı etken maddeye ait ilaçlardan öldüğü kanısına bu kadar hızlı kavuştunuz. Ha tabi onlar kaç dozla kullandı onu da bilemeyiz. Yine kendinizi bu ülkede bu işi gerçek manada yapan hekimlerin önüne koyuyorsunuz ya bravo :D Ver anti bilmem ne kokteyilini hangisi tutarsa, biri illa tutar tutmazsa zaten megabakteri değil mi... :)
Muhatap olmadığım halde gelip illa bulaşmanızda ne bileyim yani garip.

Aynen olmasak daha iyi zaten :) Yalnız bir kaç noktaya açıklık getireyim. Baytril ağır bir ilaç bunu bilin birkere. Sulphamezathine gibi değil. Ve kuşun bünyesi zayıfsa kaldıramıyor. Ben size iyilik yapıyorum bunu söylemekle. Paşa keyfiniz bilir ;)

O kokteyl dediğini o hekimlerinde uyguladığını hiç görmedinmi? :) Ayrıca ben o ilaçları ya tutarsa diye kombinlemedim. Dışkıda hepsinin belirtisi var emin olabilirsin. Bu konuda mikroskop gibi gözlerim vardır :) Git istanbulvete incelettir o dışkıları eğer benim önerdiğim ilaçlardan başka birşey verirse gel yüzüme tükür o kadar diyorum.... Fazlasını verir eksiğini vermez...

Oyla 0
Aynen olmasak daha iyi zaten :) Yalnız bir kaç noktaya açıklık getireyim. Baytril ağır bir ilaç bunu bilin birkere. Sulphamezathine gibi değil. Ve kuşun bünyesi zayıfsa kaldıramıyor. Ben size iyilik yapıyorum bunu söylemekle. Paşa keyfiniz bilir ;)

O kokteyl dediğini o hekimlerinde uyguladığını hiç görmedinmi? :) Ayrıca ben o ilaçları ya tutarsa diye kombinlemedim. Dışkıda hepsinin belirtisi var emin olabilirsin. Bu konuda mikroskop gibi gözlerim vardır :) Git istanbulvete incelettir o dışkıları eğer benim önerdiğim ilaçlardan başka birşey verirse gel yüzüme tükür o kadar diyorum.... Fazlasını verir eksiğini vermez...
Dogmatik bilgileriniz ile sizi baş başa bırakıyorum, zira kendiniz neyi nasıl çözdüyseniz dünyanın en iyi çözümü olacaktır, iyi ki megebakteri sandığınız bir kuşu antibiyotik ile iyileştirmediniz :D Sizi alıntılamadığım veya yazınıza bir şey demediğim halde kendiniz bulaşıyorsunuz ;)
Ha o piksel değeri ne olduğu belirsiz fotoğrafa mikroskobik gözleriniz ile bakıyorsunuz sorunu kendinizce anlıyorsunuz güya ama teşhisi buraya yazmıyorsunuz. Dürüst olmak gerekir yaptığınız bir ava saçma mermi atmaktan farksız. İşin ehli bir veteriner zaten antibiyogramı görmeden antibiyotik VERMEZ.

Oyla 0
Dogmatik bilgileriniz ile sizi baş başa bırakıyorum, zira kendiniz neyi nasıl çözdüyseniz dünyanın en iyi çözümü olacaktır, iyi ki megebakteri sandığınız bir kuşu antibiyotik ile iyileştirmediniz :D Sizi alıntılamadığım veya yazınıza bir şey demediğim halde kendiniz bulaşıyorsunuz ;)
Ha o piksel değeri ne olduğu belirsiz fotoğrafa mikroskobik gözleriniz ile bakıyorsunuz sorunu kendinizce anlıyorsunuz güya ama teşhisi buraya yazmıyorsunuz. Dürüst olmak gerekir yaptığınız bir ava saçma mermi atmaktan farksız. İşin ehli bir veteriner zaten antibiyogramı görmeden antibiyotik VERMEZ.

Çok güzel tahrik edici birisin ama boş yapma artık ;)

Oyla 0
ben bu yavrusuna bakan erkege ne yapayim diskisi hala su gibi
Umit hoca dedigini iki gundur yapiyorum
ne zaman duzelir bu kus?

Oyla 0
diger ciftimde erkegin burnu yine akiyor na yapayim?
bilgisizlik ne kotu bir sey. cok caresizim su an

Oyla 0
iyikus.com yeni politikası nedeni ile bu yorumdaki görseller silinmiştir.

Moderatörün son düzenlenenleri:
Oyla 0
Burun deliklerinin yeşilimsi sarı olması maalesef doğru gitmeyen şeyleri gösteriyor.

Oyla 0
mesafeye bakmadan veterinere götürmek en sağlıklısı olacaktır. Dışkılar ve genel görünüm bir çok problemi yansıtıyor olabilir. Zaten kullanmanız için önerilen ürünlerle toparlamıyorsa farklı boyutta ya da oldukça ilerlemiş bir probleminiz var demektir.

Oyla 0
simdi 450 km yol. 20 lirarik kus 100lira da yol. en az 100 lira da veteriner.
bu paraya 15 tane kus alirim.
ben sizin yardiminizla kuslari sagligina kavusturmak istiyorum.

Oyla 0
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...