Kuşlarım Halsiz Ve Kabarık

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

samet150914

Forum Sakini
Benim iki cift Muhabbet kusu vardi. bir cift 4 yavru verdi. buyuk 14 gunluk. fakat disi öldü. erkek yavrulatı besledi çok şükür. ama çok halsiz. diger çiftimde erkekte burun akıntısı var ve hangisi olduğunu bilmiyorum dışkısında yem var. dişi de tüylerini kabartıyor

Ohoo kardeşim özelden sitraks kontil falan sormuşsunda senin kuşlar komple hasta :( Sitraks sirke mirke bir işe yaramaz..

Dişisi ölen erkeğin dışkıları çok kötü. Kabarık olan dişide kötü görünüyor.. Eczaneden siprofloksasin, metronidazol ve nistatin etken maddeli ilaç al. Nasıl kullanıcağını yazıcam... İlaçların hepsini alman lazım ona göre...
tamam yarin alirim

Oyla 0
Ohoo kardeşim özelden sitraks kontil falan sormuşsunda senin kuşlar komple hasta :( Sitraks sirke mirke bir işe yaramaz..

Dişisi ölen erkeğin dışkıları çok kötü. Kabarık olan dişide kötü görünüyor.. Eczaneden siprofloksasin, metronidazol ve nistatin etken maddeli ilaç al. Nasıl kullanıcağını yazıcam... İlaçların hepsini alman lazım ona göre...
bu ilaçlar kuşlarin hepsine vere bilirmiyim? iyi olucakmi hepsi?

Oyla 0

aldim metronidazol. nistatin hap bula bildim.bi de Enrocure aldım.

Moderatörün son düzenlenenleri:
Oyla 0
Enrocure ampul uygun fakat kafasını kırdıktan sonra içinde kırık cam kristali v.b. kalmamış olduğuna dikkat edin. Daha da güzeli hepsini bir şırıngaya çekip buzdolabında saklayın.

Burda arkadaşların önerdiği dozajlarda uygulama yapacaginiz kadari hazirlayip tatbik edersiniz. Dozaj ayarlayabilmek için kiril enrofloxacin yazan yerin yanında % cinsinden derişimi de olmalı, bu kısım fotografta cikmamis. O da onemli.

Oyla 0
Enrocure ampul uygun fakat kafasını kırdıktan sonra içinde kırık cam kristali v.b. kalmamış olduğuna dikkat edin. Daha da güzeli hepsini bir şırıngaya çekip buzdolabında saklayın.

Burda arkadaşların önerdiği dozajlarda uygulama yapacaginiz kadari hazirlayip tatbik edersiniz. Dozaj ayarlayabilmek için kiril enrofloxacin yazan yerin yanında % cinsinden derişimi de olmalı, bu kısım fotografta cikmamis. O da onemli.
10% yazılı

Oyla 0
Oyla 0
iyikus.com yeni politikası nedeni ile bu yorumdaki görseller silinmiştir.

Oyla 0
Bir de bunu dediler bir hapi 300ml suyla çözelt ver kuşlara. bilemedim vereyimmi. size sorayayim dedim

Oyla 0
ilaçlar elimde kaldi. Ümit hoca nerde kaldi. kuşlar halsizleşiyor. diğer kuşlar da ishal olmaya başladı. yuvadaki yavruların kursağında hava var galiba. nedendir?

Oyla 0
İlaçların hepsi enjeksiyonik ilac etkisi olur mu bilmem. %10luk enrocure u agizdan 1 damla verebilirsiniz. Kusmamasi için tavsiyem, insulin enjektörüne 1 damla antibiyotik çekin, ardından 0.3ml su çekip verin.

Oyla 0
Ümit hoca dedi l nasil kullanacağını yazıcam.
Enrocurenin ustune 1 litre suya 0,5-1 ml ktıp suluğa koy yazılı

Oyla 0
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...