Kuşlarım Halsiz Ve Kabarık

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

samet150914

Forum Sakini
Benim iki cift Muhabbet kusu vardi. bir cift 4 yavru verdi. buyuk 14 gunluk. fakat disi öldü. erkek yavrulatı besledi çok şükür. ama çok halsiz. diger çiftimde erkekte burun akıntısı var ve hangisi olduğunu bilmiyorum dışkısında yem var. dişi de tüylerini kabartıyor

Konuştum kanatlı ile alakadar 3 hekim ağızdan vermemi ve bu dozda vermemi tavsiye etti. 100ml de 3 damla veya 4 damla çok seyrek... bakteriler beni öldürmeyen şey güçlendirir diyip bağışıklık kazanır hemen:)
Bende ağızdan bazı ilaçları doğru buluyorum ama bir karışım olacaksa çok fark eder mi bilemedim. Yine de kuşun sahibine bağlı nasıl kullanacağı. Biz fikirlerimizi ilettik. Teşekkür ederim hepinizin katkısı için. Umarım canlar toparlarlar

Oyla 0
bu gün sulukta cerdim. yarin da damla veririm.
ya ölür ya da kalır. kısmet.
sulukta verdim ölmedi. damla olarak verinxe ölürse kuşlarımı sizlerden isterim haaaa

Oyla 0
Bende ağızdan bazı ilaçları doğru buluyorum ama bir karışım olacaksa çok fark eder mi bilemedim. Yine de kuşun sahibine bağlı nasıl kullanacağı. Biz fikirlerimizi ilettik. Teşekkür ederim hepinizin katkısı için. Umarım canlar toparlarlar
Beni bilirsiniz kullanmadığım şeyin ne dozunu nede bilgisini paylaşırım

Oyla 0
bu gün sulukta cerdim. yarin da damla veririm.
ya ölür ya da kalır. kısmet.
sulukta verdim ölmedi. damla olarak verinxe ölürse kuşlarımı sizlerden isterim haaaa

@Eyunal :)

Konuştum kanatlı ile alakadar 3 hekim ağızdan vermemi ve bu dozda vermemi tavsiye etti. 100ml de 3 damla veya 4 damla çok seyrek... bakteriler beni öldürmeyen şey güçlendirir diyip bağışıklık kazanır hemen:)

Dikkat et bakteri öldürücem diye kuşlarıda öldürme. Peki ağızdan baytril verildikten sonra kaç kuşun öldüğünü biliyormusun? Ben yeterince baytrilden ölen kuş gördüm. Her kuşu kendi kuşunla kıyaslama. Her kuşun hastalık seviyesi ve bağışıklığı aynı değil. Hekimler senin kuşun özelinde değerlendirmişler durumu ;)

Oyla 0
bizim bir şairin sözü geldi aklıma.
biri diyor oku biri diyor okuma.
şimdi ben okuyayimmi yoksa okumayayim
yani Ümit hoca senin yazdiğinla devamkeee

Oyla 0
Bir yardiminiza daha ihtiyacim var. yavru muhabbetlerde kursakta hava var galiba. neden ola bilir ve ne yapmam gerek?

Oyla 0
Bir yardiminiza daha ihtiyacim var. yavru muhabbetlerde kursakta hava var galiba. neden ola bilir ve ne yapmam gerek?
Bazen deneyimsiz anne baba beslerken hava doldurabiliyor. Bir diğer sebep ise kursak enfeksiyonu taşıyan anne ya da babadan kaynaklı oluyor. Havanın dikkatlice boşaltılması gerekir ancak az bir şişkinlik ise büyük problemler yaratmaz.

Oyla 0
@Eyunal :)

Dikkat et bakteri öldürücem diye kuşlarıda öldürme. Peki ağızdan baytril verildikten sonra kaç kuşun öldüğünü biliyormusun? Ben yeterince baytrilden ölen kuş gördüm. Her kuşu kendi kuşunla kıyaslama. Her kuşun hastalık seviyesi ve bağışıklığı aynı değil. Hekimler senin kuşun özelinde değerlendirmişler durumu ;)
Ya ben sizin ile muhatap oluyor muyum ? Sizin mesajınızı alıntılayıp yorum yapıyor muyum ? Hayır, muhatabım siz değilsiniz.
Ölen her kuşa tek tek otopsi yaptınız sanırım bayteril veya aynı etken maddeye ait ilaçlardan öldüğü kanısına bu kadar hızlı kavuştunuz. Ha tabi onlar kaç dozla kullandı onu da bilemeyiz. Yine kendinizi bu ülkede bu işi gerçek manada yapan hekimlerin önüne koyuyorsunuz ya bravo :D Ver anti bilmem ne kokteyilini hangisi tutarsa, biri illa tutar tutmazsa zaten megabakteri değil mi... :)
Muhatap olmadığım halde gelip illa bulaşmanızda ne bileyim yani garip.

Oyla 0
dün birine öyle bir şey yapmaya çalıştım hırladı ölüyodu yaaaa
yavrulardan biri de çarpık bacakti adini jean cloud van dam koydum bu yüzden. bacağına süngerden bir şey yapıb koydum. bir hafta oluyor sünger koyalı. bu gün süngeri çıkardım ki bakyim nasıl olmuş. lastiği patlamış arava gibi yan yürüyor. gülmekten karnım ağrıdı

Oyla 0
bi sey daha sorayim. yavrulari olan babaya patates haşlaması, yulaf dari ve bir günden bir yumurta ezip veriyorum. yanlışmı doğrumu beni yönlendirirmisiniz

Oyla 0
Patates başlamasına gerek yok ama yumurta mamasi sunabilirsiniz

Oyla 0
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...