Kuşların Hali Kötü Görünüyor

samet150914

Forum Sakini
dışkılarında değişiklik var sultan kabariyor mubabbet çiftler tünekte duruyor suyu az içiyolar. kafeste çok tüy varIMG_20210111_125222.jpgIMG_20210111_125200.jpgIMG_20210111_125135.jpgIMG_20210111_125106.jpgIMG_20210111_125059.jpgIMG_20210111_125034.jpgIMG_20210111_125010.jpgIMG_20210111_124956.jpgIMG_20210111_124925.jpg

benim görüşüm; bu kadar major ilacın üstüne dışkıların bu hale gelmesi hiç normal değil, fosfor gibi parlıyor yemyeşil. uygulanışında veya çevresel koşullarda sorun var yüksek ihtimalle, çünkü bir süre iyiye gitmişti.

sulfadimidin de işe yaramazsa enrofloksasin + amoksisilin gibi bir karışım verilebilir belki. ben hiç yapmadım ama veteriner Cem Memur bir programda ağır vakalarda bunu uyguladığından bahsetmişti
coli-mix
Eğer böyle bir karışım verilecekse sanırım en doğru ilaç Pantex Coli-Mix 4 in 1 olur.Tabi arkadaşımız bulma sıkıntısı yaşayabilir.

Moderatörün son düzenlenenleri:
Oyla 0
Ben değil ama güvercin bakan bir akrabam kullanmıştı.Bende anbean yanındaydım ve gerçekten etkisi olmuştu.Önermek değil de daha çok @neanderthalensis hocamın dediği karışıma uygun olan ilaç olarak göstermek istedim.

Bak tahacım dıdımın dıdısı kullanmıştı diye ortaya ilaç ismi atılmaz. Her ilaç her kuşa olmaz. Bir ilaç önerebilmek için öncelikle tecrübe gerekir. Sen girme bu işlere. Söylediğin yanlış birşey kuşları ölüme götürür yapma!

Oyla 0
Bu saaten sonra bu etken madde işe yaramaz. Eksik doz aldı kuşlar etki edeceği varsa çoktan direnç kazandı...

ben şu ana kadar önerilen dozun eksik olduğunu düşünmüyorum, ümit bey çok güzel ayarlamış. kuşların dehidrasyon nedeniyle çok su içtiğini de düşünürsek fazla bile olabilir. büyük ihtimal uygulamada sorun var su, yem, dezenfeksiyon eksikliği nedeniyle tekrar bulaşma , ilacın yanlış uygulanması vb. olabilir

Oyla 0
Bak tahacım dıdımın dıdısı kullanmıştı diye ortaya ilaç ismi atılmaz. Her ilaç her kuşa olmaz. Bir ilaç önerebilmek için öncelikle tecrübe gerekir. Sen girme bu işlere. Söylediğin yanlış birşey kuşları ölüme götürür yapma!
Ben kuslarin kafesini nasil dezinfeksiyon edeyim ve neyle?
yeni tedaviye dezinfeksiyondan sonra baslayayim

Oyla 0
ben şu ana kadar önerilen dozun eksik olduğunu düşünmüyorum, ümit bey çok güzel ayarlamış. kuşların dehidrasyon nedeniyle çok su içtiğini de düşünürsek fazla bile olabilir. büyük ihtimal uygulamada sorun var su, yem, dezenfeksiyon eksikliği nedeniyle tekrar bulaşma , ilacın yanlış uygulanması vb. olabilir
Günlük kaç mg alması gerektiğini hesap ederseniz ne demek istediğimi anlarsınız.

Oyla 0