Kuşum acaba hasta mı ?

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Mangoo
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
dışkı boyaması maalesef kötü. Bactrim veya sulphamazethine türevi bir ilaç denenebilir.

dışkı boyaması maalesef kötü. Bactrim veya sulphamazethine türevi bir ilaç denenebilir.
Tüm dışkılar aynı değil hocam dün akşam yaptıkları ve bugün sabahtan yaptıkları bu şekilde şimdi eve geldim baktım gün içerisinde yaptıklarında yok dediğim gibi salatalık ve ıcebergden olabilir mi ? Daha önce kullanmıştık sulphamazethine yine kullanmak gerekir mi ?

Tüm dışkılar aynı değil hocam dün akşam yaptıkları ve bugün sabahtan yaptıkları bu şekilde şimdi eve geldim baktım gün içerisinde yaptıklarında yok dediğim gibi salatalık ve ıcebergden olabilir mi ? Daha önce kullanmıştık sulphamazethine yine kullanmak gerekir mi ?
Bide hocam @Umit. hocam bi kaç gün sadece ak darı ile besleyelim demişti. Normal yemine geçelim mi ak darıya devam edelim mi ?

marul, iceberg gibi ürünler dışkı bozulmasını tetikliyor. Birkaç gün vermeyin

marul, iceberg gibi ürünler dışkı bozulmasını tetikliyor. Birkaç gün vermeyin
Sürekli vermiyorum hocam zaten sebze meyve yemiş olsun diye 2 gün öyle vermiştim. Biraz önce kafesi temizledim. Kafesi temizlerken yaptı. Sanırım bunda bişey yok

Ekli dosyalar

• 3f4d4edd-a3b8-468e-9107-3c9df926eb5d.jpeg
    3f4d4edd-a3b8-468e-9107-3c9df926eb5d.jpeg
    207.5 KB · Görüntüleme: 6
Ak darıya devam edelim bir iki gün daha sonra toplu dışkı resmi at karşılaştırma yapıcam. Bu sürede sebze meyve ve probiyotik vermeyelim.. Son dışkı lokum gibi ;)

Ak darıya devam edelim bir iki gün daha sonra toplu dışkı resmi at karşılaştırma yapıcam. Bu sürede sebze meyve ve probiyotik vermeyelim.. Son dışkı lokum gibi ;)
Tamamdır hocam
Ak darı
Kum
Kalamar
Normal su olarak veriyorum o zaman. Toplu dışkı dediğin ne hocam 😊 hepsini tekrar mı atacam fotoların

Yani 5-6 tane dışkı yapınca resim çekersin :)
Tamam hocam onda sıkıntı yok yarın akşam tekrar atarım😊 bu arada biraz önce dediğim gibi
Ak darı
Kalamar kemiği
Kum
Normal su
Bunları veriyorum değil mi kum ve kalamarda sıkıntı yok bu aralar kalanları baya yemeye başladı sanırım. Yada kırıp atıyor tam emin değilim 3-4 günde baya eksildi

Tamam hocam onda sıkıntı yok yarın akşam tekrar atarım😊 bu arada biraz önce dediğim gibi
Ak darı
Kalamar kemiği
Kum
Normal su
Bunları veriyorum değil mi kum ve kalamarda sıkıntı yok bu aralar kalanları baya yemeye başladı sanırım. Yada kırıp atıyor tam emin değilim 3-4 günde baya eksildi
Hocam sabahtan akşama kadar yaptığı bugünkü dışkılar bu şekilde

Ekli dosyalar

• 435cf6de-63b7-49e3-9ee6-7a07b3c774dd.jpeg
    435cf6de-63b7-49e3-9ee6-7a07b3c774dd.jpeg
    204.5 KB · Görüntüleme: 5
Ak darıya devam ediyor muyuz hocam sanki bunu sade tek başına çok yemiyor gibi üzülüyorum bende 😊

Sindirim sorununu teyit etmek için ak darıyı kullandık. Karışık yeme geçebilirsin ama yinede ak darı oranı fazla olsun. Birazda pelet yem ekleyebilirsin. Mamayada alıştırmaya çalışın kuşu mutlaka. Güzel çeşitli sebzeli mamalar yapıp verin.. Son olarak dediğim probiyotikleride stoğa girince temin edin mutlaka...

Sindirim sorununu teyit etmek için ak darıyı kullandık. Karışık yeme geçebilirsin ama yinede ak darı oranı fazla olsun. Birazda pelet yem ekleyebilirsin. Mamayada alıştırmaya çalışın kuşu mutlaka. Güzel çeşitli sebzeli mamalar yapıp verin.. Son olarak dediğim probiyotikleride stoğa girince temin edin mutlaka...
Tamamdır hocam yemin içine zaten ak darıyı koymayı düşünüyorum. Eski yemimde de pelet yem vardı zaten onu da yeme karıştırırım. Mamadan kastınız yumurta maması mı hocam eğer oysa direk yumurtayı haşlayıp veriyorum daha çok seviyor öyle bizim kuş

Geri