Kuşum Birtürlü iyleşmiyor

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Minnos
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Minnos

iyikus.com Üyesi
Merhaba kusum için daha önce bir konu açmıştım .Birsüru ilaç kullandım ama bir türlü iyleşmiyor.
Baytril
Vmd doxy
Sulhamatize
Zimec
Kullandım ama geçmiyor ve bu aralar kafasını öne uzatıyor boğuluyo gibi.4 aydır böyle tik tik diye hırlıyor eskisinden durumu daha ciddi ve poposunda kakaları var ve tüyü kalmamış.Lütfen yardım edin

Dozunu arttırarak tekrar Vitaform vermektense,ben de mantar için bir tedavi uygulamanız gerektiğini düşünüyorum.

Oyla 0
Öncelikle kuşunuzun yaşadığı ortamı lütfen çok iyi temizleyin. Evcil ise kuşunuz kafesten çıkarın ve tünekler taban ve tüm oyuncaklarını çok iyi dezenfekte edin. Dezenfekteden kastım Virkon-S çözeltili suda en az 2 saat bekletmeniz ve aynı çözelti ile tünekleri iyice silmeniz.

Kuşunuz ya bakım koşulları ya da yaşam koşullarından dolayı toparlayamıyor. Şu an ciddi solunum problemi var. Ortam ısısı sabit olsun 22-23 C gibi. Odasında cereyan hava akımı vs olmasın. Nefes açıcı damla ve vitamin ile kür yapmanızı öneririm. Ilık suya bunları katıp zemine koyun içsin. Bu suyu günde üç defa tazeleyin. Çok ilaç kullanılmış o yüzden kuşunuz zayıf düşmüş.

Acil şifalar diliyorum. Veterinerin tavsiyelerini de aynen uygulayın.

Oyla 0
Öncelikle kuşunuzun yaşadığı ortamı lütfen çok iyi temizleyin. Evcil ise kuşunuz kafesten çıkarın ve tünekler taban ve tüm oyuncaklarını çok iyi dezenfekte edin. Dezenfekteden kastım Virkon-S çözeltili suda en az 2 saat bekletmeniz ve aynı çözelti ile tünekleri iyice silmeniz.

Kuşunuz ya bakım koşulları ya da yaşam koşullarından dolayı toparlayamıyor. Şu an ciddi solunum problemi var. Ortam ısısı sabit olsun 22-23 C gibi. Odasında cereyan hava akımı vs olmasın. Nefes açıcı damla ve vitamin ile kür yapmanızı öneririm. Ilık suya bunları katıp zemine koyun içsin. Bu suyu günde üç defa tazeleyin. Çok ilaç kullanılmış o yüzden kuşunuz zayıf düşmüş.

Acil şifalar diliyorum. Veterinerin tavsiyelerini de aynen uygulayın.
Tamam çok teşekkür ederim okaliptüs yağı olur mu

Oyla 0
Tamam çok teşekkür ederim okaliptüs yağı olur mu
O bazı haşere türleri için. Genel dezenfektan lazım size. Sabun, deterjan vs. asla kullanmayın. Hiç yoksa sıcak su ile yıkayın. İyice, kir, tortu, dışkı, atık vs. den arındırın. Çok tavsiye etmesem de organik elma sirkeli solüsyon da mecbur kalınırsa olabilir. Sonrasında sıcak su ile durulayın. Diğer sirkelerde çok kimyasal var.

Sağlam bir hijyen ve bakım desteği ile inşallah çözersiniz diye umuyorum.

Oyla 0
O bazı haşere türleri için. Genel dezenfektan lazım size. Sabun, deterjan vs. asla kullanmayın. Hiç yoksa sıcak su ile yıkayın. İyice, kir, tortu, dışkı, atık vs. den arındırın. Çok tavsiye etmesem de organik elma sirkeli solüsyon da mecbur kalınırsa olabilir. Sonrasında sıcak su ile durulayın. Diğer sirkelerde çok kimyasal var.

Sağlam bir hijyen ve bakım desteği ile inşallah çözersiniz diye umuyorum.
Tamamdır ben zaten rahat nefes alsın diye koku süreyim mi diye demiştim boş vaktimde sıcak suyla yıkarım eşyalrıni

Oyla 0
Merhaba buğun mantar ilacı alacağım .Ama kuşum mantar değilse ilacın zarari olur mu
Merhaba daha önce bir sürü antibiyotik kullanmışsınız ve hepsini olası bir teşhis üzerine kullanmışsınız zaten.
Ki o antibiyotiklerin olası zararlarını göze alıp vermişsiniz ve iyileşme olmamış. Demek ki antibiyotik iyi gelmemiş ve var olan bir hastalığı ilerletmiş
Bu durumda tavsiyesi bulunan mantar ilacını alıp kullanmaktan başka bir çaremiz yok
Yoksa ölecek yavrucak çok beklemenin bir anlamı da yok. Bir an önce harekete geçmek gerek.

Oyla 0