Kuşum ishal giderek zayıflıyor, göğsü jilet gibi

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan eylem su
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

eylem su

iyikus.com Üyesi
45 günlük bir muhabbet kuşum var 2 hafta önce aldım.bir haftadır ishal. pirinç suyu elma sirkeli su avisollü suyu denedim fakat ilerleme olmadı. ilk günlerinde hep kabarık durup hareket etmiyordu 2 gündür kabarmıyor ve neşesi gayet yerinde benimle oyun oynuyor uçuyor. yem yemesinde bir sorun yok. bugün elime aldığımda göğüsünün jilet gibi keskin olduğunu ve derisinin mor olduğunu fark ettim. ayrıca arka kısmındaki tüyleri yolmuş sanırım yapışan dışkıları temizlerken yoldu. biri biteral kullanmamı söyledi fakat başka biri de kuşumun daha yavru olduğunu biteralin zarar verebileceğini söyledi sizce ne yapmalıyım? 165CFB7F-EB3A-4130-93E5-C6DCD14D8736.jpeg165CFB7F-EB3A-4130-93E5-C6DCD14D8736.jpeg

maalesef ishali hala geçmedi. ge-oral’i 4 gün kullandım. az önce ardı ardına 9-10 kere hapşurdu ve kusma hareketi yaptı. 2 tane veteriner aradım ikisi de bilgisi olmadığını söyledi. hatta biri bu kadar uzun süredir geçmemişse bir şey olmaz ya dedi. tetramezatin kullanabileceğimi söylediler. gerçekten ne yapsam bilmiyorum ben de ümidimi kestim artık ama elimden geleni deneyeceğim.
Güncel dışkı ile atabilirseniz video çok yardımcı olur. Mantar enfeksiyonları daha yavaş ilerliyor. 1 hafta kısa bir süre. Tahminim bakteriyel bir durum olduğu, o yüzden son dışkıyı atarsanız farklı fikirlerle değerlendirelim.

Oyla 0
Bana göre koksidiyozda en etkili ilaç bactrim dir. 3 güne koksidiyozu keser. @Ümit T. Abim önermişti bana, kaç tane kuşa kullandık, bazı kuşlarda 2. Gün koksidiyoz kesildi...

Oyla 0
daha önce hiç duymamıştım baytril diyorlar o mu ?
Hayır değil. Bactrim esasen bir antibakteriyal koksidiyoza has bir ilaç olarak üretilmedi. Diğer taraftan etkisi vardır ben kullanmadım. sulfonamid grubu bir antibakteriyel ama gerek yok. Tetramezathine işinizi görür. Pektinfe biraz bağırsağı toplar. Daha etkili bir şey için bactrim yada vetakoksinde değerlendirilebilir. Hatta ilk önerilen sulphamezathinede uygun olur.

Oyla 0
Hayır değil. Bactrim esasen bir antibakteriyal koksidiyoza has bir ilaç olarak üretilmedi. Diğer taraftan etkisi vardır ben kullanmadım. sulfonamid grubu bir antibakteriyel ama gerek yok. Tetramezathine işinizi görür. Pektinfe biraz bağırsağı toplar. Daha etkili bir şey için bactrim yada vetakoksinde değerlendirilebilir. Hatta ilk önerilen sulphamezathinede uygun olur.
Bana kalırsa ilacada girmeyin. İlla emin olayım derseniz basit tetramezathine, sulphamezathine olur. Daha çok probiyotik verin. Diğer arkadaşlarda fikrini söyler karar verirsiniz

Oyla 0
Dışkı aslında düzelmeye başlamış. Toparlama evresi oluyor ara bu tip dışkı. İlaç KULLANAYINIZ. Tavsiyem yemine aspur ve yulaf oranını arttırınız. Ek olarak eğer yakınınızda pet shop varsa divitsol benzeri bir ürün alınız. İçerisinde ki K vitamini toparlayacaktır 1-2 güne diye düşünüyorum.

Oyla 0
teşekkür ederim yardımlarınız için. çoğu kişi durumu ciddi olarak gördü. flagy ve baytril önerdiler

Oyla 0
Dışkı aslında düzelmeye başlamış. Toparlama evresi oluyor ara bu tip dışkı. İlaç KULLANAYINIZ. Tavsiyem yemine aspur ve yulaf oranını arttırınız. Ek olarak eğer yakınınızda pet shop varsa divitsol benzeri bir ürün alınız. İçerisinde ki K vitamini toparlayacaktır 1-2 güne diye düşünüyorum.
umarım dediğiniz gibi toparlama aşamasındadır çok üzülüyorum.. bu arada ilaç olarak sadece ge-oral kullandım

Oyla 0
umarım dediğiniz gibi toparlama aşamasındadır çok üzülüyorum.. bu arada ilaç olarak sadece ge-oral kullandım
Ge-oral elektrolit ilaç değil. Kaybettiği sıvıyı kazandırıyor dolayısıyla dışkı toplanıyor. Probiyotik verin. Düzelme gözlemlemezseniz dediğim segment ilaçlarla başlarsınız.

Oyla 0
Ge oral kullanımı iyi bir başlangıçtı. Başlangıçta dediğim gibi yavru kuşlarda dışkı bozukluğunun olması bir kaç gün normal. Yem karışımına, suya, ortam florasına alışması uzun sürebiliyor ve en hassas oldukları dönem yuvadan atladıktan sonra ki ilk ay. Bağışıklığını kuvvetlendirecek ürünler tercih edilmelidir. Az oranda probiyotik, vitamin ve iyi bir yem karışımı.

Oyla 0
Ge oral kullanımı iyi bir başlangıçtı. Başlangıçta dediğim gibi yavru kuşlarda dışkı bozukluğunun olması bir kaç gün normal. Yem karışımına, suya, ortam florasına alışması uzun sürebiliyor ve en hassas oldukları dönem yuvadan atladıktan sonra ki ilk ay. Bağışıklığını kuvvetlendirecek ürünler tercih edilmelidir. Az oranda probiyotik, vitamin ve iyi bir yem karışımı.
teşekkür ederim. garden mix sipariş ettim en kısa zamanda elime ulaşır umarım. eve geldiğinde ishal olacağını biliyordum fakat 10 gün bana baya bir uzun geldi. gerçekten kafam o kadar karışık ki 10 gündür sabah akşam araştırma yapıyorum makaleler okuyorum sizin gibi deneyimli insanlara danışıyorum ama her yerden farklı bir bilgi elde edip birleştiremiyorum

Oyla 0
teşekkür ederim. garden mix sipariş ettim en kısa zamanda elime ulaşır umarım. eve geldiğinde ishal olacağını biliyordum fakat 10 gün bana baya bir uzun geldi. gerçekten kafam o kadar karışık ki 10 gündür sabah akşam araştırma yapıyorum makaleler okuyorum sizin gibi deneyimli insanlara danışıyorum ama her yerden farklı bir bilgi elde edip birleştiremiyorum
En kötüsüde budur. Duydukça tedaviyi yarıda kesersiniz sonunda başa sarar. Şimdi bunu bir uygulayın. Baktınız olmuyor 2. Alternatifimizi uygulayalım. Gene mi olmuyor o zaman konuşuruz. Probiyotiğinizi verin. Georalı fazla kaçırmayın. Varsa saf elma sirkesi 2 damla ekleyin. Sonrası sonraya kalır. Geçmiş olsun şimdiden.

Oyla 0
Hocam ona bakacak olursak sulphamezathine de ishal e özel bir ilaç değil ama ishal de de kullananlar var ve sonuç alanlar da var. Bactrimi ben şahsen öneriyorum. İsteyen kullanır isteyen kullanmaz

Oyla 0
5493
Avakado ve domates hariç diğer ürünler azar oranda verilebilir, kafesine taze asılabilir (iyi yıkanmalılar ve yıkama sonrası kalan suyu kurulayınız. Islak tüketim ishal yapıyor). Ayrıca musluk suyu kullanıyorsanız eğer hazır su ya da arındırılmış bir su tercih edin. Suyuna varsa elinizde eğer sade mineralli su ilave edebilirsiniz 2-3 çay kaşığı kadar tam dolu suluğuna.

Oyla 0